Forum'da ara:
Ara

Paylaşımı Nasıl Buldunuz?
Güzel
  50%
[ 3 ]
İdare Eder
  33%
[ 2 ]
Kötü
  16%
[ 1 ]
Toplam Oylar : 6

Yazar Mesaj
Mesaj06.04.2009, 14:25 (UTC)    
Mesaj konusu: Sitenin resmini almanın 15 yolu ve Yenı Fırefox ekLentileri!

İndirme sitelerindeki bekleyeme son!!

Hergün hatta her saat birçoğumuz internetten birşeyler indiriyoruz. Kimimiz torrent, emule gibi çeşitli programlar kullanıyoruz, kimimiz ise internetteki çeşitli indirme sitelerini. Ve bunlardan çoğunu da bu hizmeti bize sunarken çeşitli kısıtlamar kullanmakta. En sevimsiz kısıtlamalardan biriside indireceğimiz dosyanın indirme linkini veren kadar bizi oyalaması İşte burda SkipScreen isimli firefox eklentisi devreye girmekte! Eklentinin yaptığı olaysa bu beklemeleri ortadan kaldırıp anında istediğimiz dosyaya bizi kavuşturması. İndirme siteleri arasında ise; RapidShare, MegaUpload, DepositFiles gibi ünlü siteler bulunmakta

Bunun içinse yapmamız gereken tek şey (tabiki bir firefox kullanıcı isek) eklentiyi kurmak! Buradan eklentiyi kurabilirsiniz.

Yada tanıtım videosunu seyredebilirsiniz (tam ekran).

Firefox tarayıcınızı özelleştirin

Moziila labs ' ın bir çalışması olan “Personas” eklentisi ile firefox tarayıcımıza kendi tarzımıza göre görselleştirebiliyoruz.Yükledikten sonra GetPersonas sitesinin galeri bölümünden kendi tarzınızdaki resimleri arkaplan olarak seçip kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca şuradan da eklentinin tanıtım videosunu izleme imkanınız bulunmakta.
Getting Started with Personas from Mozilla Labs on Vimeo.

“UrlbarExt” eklentisi

Bir Firefox eklentisi olan “UrlbarExt”, Firefox kullananlar için adres bar’a yeni ve kullanışlı butonlar ekliyor. Bu sayede de birçok işinizi olağandan çabuk halledip, başka şeylere de vakit ayırmanıza olanak sunuyor.

İşte o butonlar (soldan sağa doğru!);

Sitenin URL’si (linki) kopyalama,
“TinyURL” ile linki kısaltma,
Bulunduğunuz sitede Google ile belirtilen etiketleri arama (etiket eklemek için sağ tuşa tıklyın),
Bir önceki siteye dönme,
Sık kullanılanlara ekleme,
Yön bulma (eğer URL rakamla bitmişse, bu buton sayesinde diğer numaralandırılmış sayfaya yönlendiriliceksiniz),
Gizli olarak internette dolaşma…

Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

Firefox için 3 adet Twitter eklentisi

Twitter’ı çok kullanılan bir sistem. Dünyanın heryerinden kullanıcısı bulunmakta. Durum bu şekilde olunca birçok yazılımcı eklenti üretmekte. İşte Firefox kullananların işini çok kolaylaştıracak Twitter eklentileri; TwitterFox Kazuho Okui tarafından yazılan TwitterFox eklentisi, Firefox üzerinden bütün Twitter işlemlerinizi kontrol etmenizi sağlıyor. İster yeni yazı ekleyin, ister takip ettiğiniz kullanıcıların yazılarını okuyun. Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

TwitterBar Christopher Finke tarafından yaratılmış bir diğer Firefox eklentisi. Eklenti, o an bulunduğunuz site eğer hoşunaza gittiyse ve arkadaşlarınızla yada sizi takip eden diğer kullanıcılarla (linki sizin profilinize ekleyerek) anında paylaşmanıza olanak tanıyor.Eklentiyi buradan indirip kullanmaya başlayabilirisiniz. Twitzer Bildiğiniz gibi Twitter’da 140 karakterden çok ekleme imkanınızın bulunmuyor. Ancak Mike Cray’in oluşturduğu eklenti bu engeli kaldırıp doyasıya yazı yazmanıza olanak tanıyor. Eklentiyi buradan temin edebilirsiniz.

Firefox için “TinyUrl” eklentisi

TinyUrl‘yi bilmeyenimiz yoktur heralde diye tahmin ediyorum! Eğer varsa, kısaca açıklamak gerekirse uzun linkleri kısaltan bir sistem. Ama sürekli linki kopyalayıp sonra TinyUrl‘ye gidip kısaltmak insanda bi süreden sonra bıkkınlık yaratıyor. Sıkılanlar arasında Jeremy Gillick‘de olacak ki Firefox kullananlar için bir eklenti yaratmış.

Resimde de gördüğünüz gibi herhangi bir sitedeyken herhangi bir linke sağ tıkladığınızda böyle bir menü ile karşılaşıyorsunuz. “Create TinyUrl for this link” butonu tıkladığınızda ise otomatik olarak link kısaltılıyor ve istediğiniz yerde paylaşmak üzere kullanıma hazır hale geliyor.

Link oluştuğunda ise böyle bir pencere beliriyor. İsterseniz penceredeki ayarlardan hiçibirini kullanmayıp pencereyi kapatabilir, isterseniz kısalttığınız link kullanabilir yada saha sonra kullanmak üzere rafa kaldirebilirsiniz!
Eklentiyi buradan inidirip, anında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir websitesinin resmini almanın 15 farklı yolu!

Birçok kişi blog sayfasında, internet sitesinde veya gazateye haber yaparken yayınlamak için bir internet sitesinin resmini almakta. Örnek resim!

İşte bir websitesinin resmini çekebileceğiniz 15 farklı ve kolay yol;

Eklentiler

Screengrab: Tüm bir internet sayfasını, tarayıcıda görünen kısmı yada sizin şeçtiğiniz bir alanın resmini alan kullanışlı bir Firefox eklentisi (ayrıca benim favorim),
Save as image: Websitesinin resmini alabileceğiniz başka bir Firefox eklentisi,
Pearl Crescent Page Saver: “jpg” veya “png” formatlarında resim alabileceğiniz bir eklenti,
Picnik for Firefox: Eğer çevrim içi resim editörü “Picnik“i kullanıyorsanız, bu eklenti tam size göre,
Snissa: Bir balka Firefox eklentisi,
ieSnapshotter: Internet Explorer için resim alma eklentisi…

Programlar

WebShot: İnternet sitesinin resmini alabilen kolay kullanışlı bir program,
SnagIt: Bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek, en iyi websitesinden resim alma programlarından biri. Ayrıca Firefox’a entegreli yazılımı, 40 dolar karşılığında sınırsız olarak kullanbilir yada ücretsiz olarak deneme sürümünü indirebilirsiniz,
FastStone Capture: Hareketli kontrol paneli sayesinde websitesi dışında MS Windows’un, nesnelerin, kare alanların resmini alabileceğiniz faydalı bir program,
Paparazzi!: Web sayfaların resmini alabileceğiniz, Macintosh işletim sistemleri ile uyumlu bir programık,
PrintKey: Standart Print Screen tuşunun yerine alarak daha kullanışlı bir hale sokuyor,
I4X Screencatcher: Aktif pencerenin, tam ekranın yada seçilmiş bir alanın resmini almanıza yarayacak bir program,
InstantShot!: Macintosh işletim sistemlerinin menüsüne yerleşebilen resim almanızda kullanabileceğiniz bir program…

WebSiteleri

WebShotsPro: Resmini almak istediğiniz sitenin linkini koplayarak alabileceğiniz bir sistem,
Thumbalizr: Başka bir internet sitesi…

Arrow Ethical Hacker Arrow Professional Web Designer
Mesaj06.04.2009, 14:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

tşkler elinize sağlık
Mesaj06.04.2009, 14:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Vallahi O Kadar Uğraştım Bunları Yapmak İçin Yorumlarınızı Bekliyorum eğer Çok Yorum Alırsam Daha Yeni Şeyler Yapmaya Devam Edecem!

Mesaj06.04.2009, 14:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

çok güzel paylaşım eline sağlık
Mesaj06.04.2009, 14:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler Kardeşim!

Mesaj12.06.2012, 19:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

FİREFOX'DA MUHTEŞEM EKLENTİ.....

.........

FİREFOX EKLENTİSİ İLE AĞINIZA BAĞLANAN BAŞKA BİLGİSAYARLARDA Kİ
FACEBOOK HER TÜRLÜ HESAP BİLGİLERİ ŞİFRE VS. VS .... GİBİ ŞEYLERİ
BULABİLİRSİNİZ. FİREFOX EKLENTİSİNİN ADINI VERMİYORUM.......
Önceki mesajları göster: