Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj21.05.2009, 16:14 (UTC)    
Mesaj konusu: Facebookta atatürke hakarettende öte!!!!

Arkadaşlar şimdi ben rastladım bu konuya hemen müdahale edilmesi gerek bir adam bakın ne yazmış ve o video yu paylasanlar var ve akrabam paylaşmış ! !! onu kınıyorum gereken yapılsın konu yeri burası değil ama atatürk war ucunda ! !

işte o yazılar
MUSTAFA KEMAL KÖPEĞİ KUTSAL KİTAPLARA HAKARET EDİYOR(bunu yazan en adidir)
Meclisi duayla açıp, müslüman gibi görünen adam, diktatörlüğünü kurunca bakın neler diyor... *** Mustafa Kemal bugün herkesin kendine yonttuğu bir odun oldu... Dinsizler onu sahiplenir, masonlar onu savunur, yahudiler ona bayılır, fahişeler kıçını açmalarını ona bağlar, CHP rüşvetlerini onun maskesiyle örter... Ama müslüman birisi bu adamı nasıl savunur? Neden o da bu Put'u kendine yontmaya çalışır? EY MÜSLÜMANLIK İDDİASINDA OLAN! İki yoldan birini seç ve öbürünü terket... Çünkü Allah şerik kabul etmez... *** Mustafa Kemal kimdir? Gerçek babası belli midir? Bu vatanı kurtarmış mıdır? Okuyun, mahkemeye verilen web sitemiz: http://sites.google.com/site/kemalizminkarinagrisi/benim-hikayem/atatuerk-koesesi * Bu videoyu indirmek isteyenler: http://rapidshare.com/files/222392082/Kemalizmin__oekue__351_ue.wmv.html * Diğer videolarımız: http://kemalizmincokusu.blip.tv/ *** Bu videonun sahte olduğundan mı şüphe ediyorsunuz? Bu konuşma Can Dündar'ın Mustafa adlı belgeselinden alınmıştır. Ve konuşma metni şu an TBMM'nin sitesinde yayınlanmaktadır: http://www.tbmm.gov.tr/tarihce/ataturk_konusma/5d3yy.htm * Konuşmanın Meclis tutanaklarındaki kaydı: Millet Meclisi Tutanak Dergisi D. V, C. 20, Sa. 3 *** Hala küfürde direniyorsanız sizi Allah'a havale ediyorum: * "Biz atalarımızı bir din üzerinde bulduk, biz de onların izinde gidiyoruz" derler. Senden önce de hangi memlekete uyarıcı göndermişsek mutlaka oranın varlıklıları: ''Atalarımızı bir din üzerinde bulduk, biz de onların izlerine uyarız'' derlerdi. Şüphesiz suçlular cehennem azabında devamlı kalacaklar. Azapları hafifletilmeyecektir. Onlar azap içinde kurtuluştan ümit kesmişlerdir. Biz onlara zulmetmedik, fakat onlar kendilerine zulmettiler. -'Ey Mâlik! Rabbine söyle, bizim işimizi bitirsin!' diye seslenirler. Mâlik de: 'Siz böyle kalacaksınız!' der. Andolsun biz size hakkı getirdik, fakat çoğunuz haktan hoşlanmıyordunuz. Zuhruf 22-23-75-76-77-78 ******************************** ******************************** AYDINLARIN GÖZÜYLE MUSTAFA KEMAL VE DİN Son zamanlarda "Atatürk'ün de iyi bir müslüman olduğunu" anlatan nutuklar türedi. Yapmayın Dostlar, bu yolla Atatürk'ü sevdiremeyeceğiniz gibi, halka da yanlış tanıtmış olursunuz. Atatürkçüler ille İslam tartışacaksa hadi gelin Mustafa Kemal'in yıllarca gizlenen konuşmalarını raflardan indirelim. Göze alabiliyorsanız, O'nun Kazım Karabekir'e "herşeyden önce din anlayışını kaldırmalıyız" dediğini din kitaplarına koyalım. Bir ingiliz yazara söylediği "benim dinim yok. Bazen bütün dinler denizin dibine batsın istiyorum" sözlerini Diyanet İşleri Başkanlığı'nın girişine asalım. "Atatürk dindardı", derken, bir şeriat iktidarına doğru gidiyoruz.. Can Dündar, 'Elhamdülillah laikiz...' adlı yazısından... *** "M. Kemal Paşa, benim hayretle baktığımı görünce şöyle dedi: - Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkûmdurlar. Böyle kimselerle memleketi zenginleştirmek mümkün değildir. Onun için önce din ve namus telâkkisini kaldırmalıyız. Partiyi, bunu kabul edenlerle kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz. Bu suretle kalkınma kolay ve çabuk olur." Kazım Karabettir Anlatıyor, (yayına hazırlayan Uğur Mumcu), İstanbul: Tekin Yayınevi. 1990. s.83-84., *** Atatürk, 1930 yılının ilk aylarında "Va­tandaş İçin Medeni Bilgiler" kitabını yazdı. Kendi elyazısıyla kaleme aldığı bu kitapta aynen şöyle diyordu: "Türkler İslam dinini kabul etmeden evvel de büyük bir millet idi. Bu dini kabul ettikten sonra bu din Türk milleti­nin milli bağlarını gevşetti; milli hislerini, milli he­yecanını uyuşturdu." Aynı kitaptan Hz. Muhammed üzerine yazdığı birkaç satır: "Muhammed'in bir melekle ve Allah'la hakika­ten konuşmuş olduğu kanaatinde bulunanlar ol­duğu gibi, Muhammed'in isteyerek böyle söyledi­ğini ileri sürenler de olmuştur. Bu faraziyeleri bir tarafa bırakmak ve meseleyi ilim ve mantık çer­çevesi içinde mütalaa etmek daha doğru olur. Muhammed, iptida Allah'ın resulüyüm' diyerek ortaya çıkmamıştır. Bu düşünce, senelerce müca­dele ettikten ve fikirlerini neşreyledikten sonra kendisine hasıl olmuştur." Ne ilginçtir ki, Atatürk'ün kendi el yazısıyla kağıda döktüğü bu notlar da "Medeni Bilgiler" kitabında yeralmamıştı. Atatürk'ün bu konulardaki elyazmalarına kimseler dokunmuyor. Dahası bunları dile getirmek bile cesaret istiyor, hatta bazen suç kabul ediliyor ve -şu garipliğe bakınız ki- bu fikirleri hatırlatanlar Atatürk'e hakaret'ten yargılanıyorlar. Can Dündar, Atatürk yaşasaydı(2) adlı yazısı... *** Star gazetesinden Fadime Özkan, Sabancı Üniversitesi'nden aydın Kemalist Doç. Dr. Cemil Koçak'la röportaj yaptı, oradan alıntı: * Soru: Atatürk’ün bir ideolojisi var mıydı, dine bakışı neydi? Cevap: İslam toplumunda söylemek kolay değil ama Atatürk’ün dinle bir ilgisi olduğu kanısında değilim. * Soru: Balıkesir hutbesi, dini referanslar, Meclis’in Cuma günü duayla açılması… Bunlar ne peki? Cevap: Bunlar hep politika. Atatürk’ün dine ilgisinden değil o dönemin gereklerine göre uyguladığı politikalar. Yoksa ben Atatürk’ün dine hayli uzak bir kişi olduğu kanısındayım. * Bu röportajın tamamını buradan okuyabilirsiniz: http://www.stargazete.com/roportaj/yazar/fadime-ozkan/uzmani-politikaci-ataturku-degerlendirdi-haber-150263.htm *** Mustafa Kemal Kuran'ı neden tercüme ettirmiş, Kazım Karabekir anlatıyor: “M. Kemal paşa beyanatıma karşı hiddetle bütün içini ortaya döktü: Evet Karabekir; Arapoğlunun yavelerini Türkoğullarına öğretmek için Kur’anı Türkçeye tercüme ettireceğim ve böylece de okutacağım. Ta ki budalalık edip aldanmakda devam etmesinler!…'' Devam ediyor Karabekir: ''Şüphe yok ki, yakın günlere kadar Kur’anı ve Peygamberi her yerde medh ve sena eden ve hatta hutbe okuyan bir insandan bu sözleri beklemek herkese eza veriyordu.” (Bkz. Kazım Karabekir, Paşaların Kavgası: Atatürk-Karabekir, Yayına hazırlayan: İsmet Bozdağ, Emre Yayınları, Aralık 1991s.159) *** Mail adresim: erdalatak( at )gmail.com Ev adresim: merkez mh. ardıç sok. no : 6/8 soğanlı bahçelievler İSTANBUL Yüreği olan beri gelsin. Şerefsiz putçular sizi...

http://www.facebook.com/home.php?#/profile.php?id=1481087380&ref=nf
video su burdadır !
Adiler ben facebook hakkında bunları söyledim mahkemeye
Mesaj21.05.2009, 16:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşlar konuyu ciddiye alalım lütfen !! ilgilenelim tr.gg olarak
Mesaj konusu:

bu en sondaki verdiğiniz adres yusuf şeker adlı kişinin profiline gidiyor
Mesaj konusu:

Burası teknik bir forumdur.Exclamation
Mesaj21.05.2009, 16:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

kefkir bak teknik forumda ilgilenilsin lütfen ama ?
Mesaj21.05.2009, 16:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

kodek yazmış:
kefkir bak teknik forumda ilgilenilsin lütfen ama ?

Böyle bir çok kişi saçma sapan yazılar yazıyor.
fakat bunun yeri burası değildir.
facebookta şikayet edersiniz gereği yapılır.
ama forumda paylaşılması yanlış. bu yazıyı bir çocuk okusa kafası yıkanır bu yazıya bile inanabilir. bu yazıyı sizde yaymamalısınız.ve buranında teknik bir forum siyaset vb başlıkların açılamayacağını bilmeniz gerekmektedir.

iyi eğlenceler Wink
Mesaj21.05.2009, 16:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

siyaset değil atatürk neyse ben şikayetimi edeyim
Mesaj21.05.2009, 16:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

kodek yazmış:

Ulu önderimiz kimin ulu önderi allah aşkına Question biz türklerin ve kendini bilmeyen bir kaç insan bu yazıları yazıyor. bunun siyaset olduğu gayet açık bariz şikayetler edilirse facebooktan silinebilir.
Mesaj21.05.2009, 16:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

polemik yatamayalım
Mesaj21.05.2009, 16:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

kefkirnet yazmış:
kodek yazmış:

Ulu önderimiz kimin ulu önderi allah aşkına Question biz türklerin ve kendini bilmeyen bir kaç insan bu yazıları yazıyor. bunun siyaset olduğu gayet açık bariz şikayetler edilirse facebooktan silinebilir.

Arkadaşım facebook böyle şeyleri artık silmiyor bundan 1 ay önce gönderdigimiz şikayeti en az 30 kişi yolladı gerek her yere yolladılar ve grup hale acık kapatmazlarda İşallah kapanır ama Yeri burası degil aslında sitende paylaşırsan herkesde paylaşılırsa bunun da önüne gecilebilir heleki hit sitelerde
Mesaj21.05.2009, 16:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

denizmerkezi yazmış:
polemik yatamayalım

gerekli açıklamayı yaptım arkadaşlar
iyi eğlenceler Wink
Mesaj21.05.2009, 20:06 (UTC)    
Mesaj konusu: cvp

Böyle giderse faceebookta youtube gibi kapanacak Mr. Green
Mesaj22.05.2009, 15:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

[color=orange]Beyler