Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.06.2009, 14:25 (UTC)    
Mesaj konusu: Mordor | 3D Önerinize İhtiyacım Var

arkadaşlar baktımki forumda oyun yapıyorum deyip kandıranlar var.çoğu kişi de buna sinir oluyor.düşündümkü belki gerçek bir oyun olsa hepimizin keyfi yerine gelir.ben oyun yapımına başlamak istiyorum.öyle büyük şeyler değil.küçükten başlayarak ama sorun şuki pek bir bilgim yok bu konuda güzel bir anlatım bulabilecek ve hangi programları kullanacağımı söyleyebilecek biri var mı? Smile

öneride bulanacak biri varsa lütfen yazın konuyu geyik diye açmadım. Wink

En son mordor tarafından 16.05.2014 12:45:47 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj01.06.2009, 14:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Küçük birşey yapmak istiyorsan Game Maker'dan başlangıç yap Wink
Mesaj01.06.2009, 14:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

skynetagalar yazmış:

teşekkürler.peki internetteki flash oyunlar içinde mi bu programı kullanacam yoksa daha gelişmişi mi var Question .çünkü 2 gün sonra yazılılarımız bitiyor Very Happy bol bol boş vaktim olacak yazın orta boyutta oyun yapımına geçebilirim kim bilir? Smile

Mesaj01.06.2009, 15:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

advneture studio diye bir program macere oyunu yapabilirsin hem daha kolay
Mesaj01.06.2009, 16:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

mordor yazmış:
skynetagalar yazmış:

teşekkürler.peki internetteki flash oyunlar içinde mi bu programı kullanacam yoksa daha gelişmişi mi var Question .çünkü 2 gün sonra yazılılarımız bitiyor Very Happy bol bol boş vaktim olacak yazın orta boyutta oyun yapımına geçebilirim kim bilir? Smile

Flash oyunlar için Game Maker kullanılmıyo diye biliyorum.Game maker zaten okadar kaliteli oyunlar için kullanılmıyo.oyun yapmanın mantığını daha kolay anlamanı sağlıyor.Orda kendini geliştirdiğin zaman daha profosyonel GERÇEK oyun programlarını kullanmanı kolaylaştırır.Ben Gamemaker da 2 boyutlu oyunların daha güzel olduğunu düşünüyorum.3 boyutlu oyunlar biraz zorlar.Tabiki Gammakerda da çeşitli kodlar kullanılıyor.GML adlı bir dil var.Kodları o dil ile yazıyorsun.Eğer GML dilini bilmiyorsan sana çok büyük yardımı dokunacak çeşitli Action lar var.Mesela bir objeyi klavyedeki ok tuşlarıyla hareket ettirmek için GML ile kod yazmak yerine hazır komutlar var onları seçiyorsun, hangi tuşa basılınca objenin hareket etmesini istiyorsan o tuşları ayarlıyorsun gerisini Gamemaker hallediyor.ama kendini geliştirdiğin zaman yavaş yavaş kodlarla da uğraşmaya başlarsan hayalindeki oyun gerçeğe bir adım daha yaklaşır.

(Bizim sınavlar çoktaaan bitti nerdeyse okul şimdiden tatile girdi Smile )
Mesaj01.06.2009, 16:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

teşekkürler Very Happy

Mesaj02.06.2009, 16:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

darkbasicle kolayca yaparsın
Mesaj15.04.2010, 04:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

s.a kardeş flash oyunyapmak istiyosan flash oyunlar adobe nin flash programı var ordan yapabilirsin ama programda baya bilgin olması lazzım kod falan yazılması gerek o da kolay bir iş değil. ayrıca bu programla çizgifilm vs.
çok gelişmiş çok super şeyler yapılıyor
indirmek istiyosan macromedi flash 8 veya adob flash cs4 indir çünkü önceden bu program macromedia nındı adobeye satmış herhalde
Mesaj16.04.2010, 17:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

başlığın açalış tarihi 01 Hzr 2009 15:25

eski başlıklara önem göstermemelisiniz..