Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj17.06.2009, 09:29 (UTC)    
Mesaj konusu: Artık Internet Explorer yok

Herkesin internete girmekte kullandığı Internet Explorer, Windows'tan çıkarılıyor.

Avrupa Birliği'nin Microsoft'u internet tarayıcısı konusunda tekelcilikle suçladığı dava devam ederken, bilişim devi Internet Explorer ısrarında geri adım attı. Konuyla ilgili bir yandan Avrupa'daki bilgisayar dağıtıcılarına özel olarak bilgi verilirken, diğer yandan Microsoft'tan Dave Heiner konuyla ilgili açıklamayı blog'undan yaptı. Heiner: "Devam eden yasal süreç nedeniyle Avrupa'dan Windows 7'ye Internet Explorer'ı dahil etmek yerine IE'yi ayrı olarak ve dağıtıcılar veya kullanıcılar tarafından kolaylıkla yüklenebilir şekilde sunacağız" diye yazdı.

"Avrupa için özel hazırlanan Windows 7 sürümlerinde başka hiç bir değişiklik olmayacak" diyen Heiner, kullanıcıların bir internet tarayıcısına nasıl sahip olabileceklerini ise şöyle açıkladı: "PC'lerini aldıklarını satıcıdan istedikleri tarayıcıyı yüklemesini isteyebilir, dağıtıcı firmalar kendileri satış öncesi istedikleri tarayıcıyı yükleyebilirler veya kullanıcılar PC'lerine tercih ettikleri tarayıcıyı kendileri yükleyebilirler".

Diğer yandan Avrupa Komisyonu bu uygulamadan tatmin olmadı. AB'nin asıl istediği ve Microsoft'a önerdiği çözüm; alternatif tarayıcıların kolaylıkla yüklenebilir halde Windows ile birlikte dağıtılmasıydı.

Son durumda Windows 7'nın Avrupa'ya özel dağıtımı olan ve Windows 7 E olarak adlandırılacak sürümü ile birlikte sadece Internet Explorer dağıtılacak, fakat kurulu olmayacak. Kullanıcılar Internet Explorer değil de, diğer tarayıcıları yüklememeyi tercih ederlerse; kendileri FTP'den veya CD'den yükleyebilecekler. AB yetkilileri ise satıcıların büyük kısmının tarayıcısız bir Windows satmak yerine, satış öncesi CD'den IE yükleyeceklerini tahmin ediyor.

Bu durum ise Microsoft'a yarayacak. Böylece hem bilişim devi AB'nin istediği yönde adım atmış olacak, hem de kullanım oranlarında ciddi bir değişiklik oluşmayacak.

alıntı:tumhepsiburada

Mesaj17.06.2009, 09:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Zaten çok sorunlu bir tarayıcıydı Razz
Mesaj17.06.2009, 09:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Razz
Mesaj18.06.2009, 13:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

çok kötü bi tarayıcı Very Happy kimse gidipde iexplorera para verip almaz.. En azından ben öyle yapmam Very Happy ... Firefox varken Smile

Not : Başlık resimlerimdeki reklamı silmek yasaktır... Aksi takdirde gerekli işlem yapılacaktır....
Mesaj18.06.2009, 13:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu explorer'ı kullananlar hala var mı yav Razz
Mesaj18.06.2009, 14:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

daha neler görcez bakalım Very Happy
Mesaj18.06.2009, 17:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

İnternet Explorer Yerine Mozilla Firefox Koysunlar Razz
Mesaj19.06.2009, 07:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bilgisayar kullanmaya başladığımdan beri Internet Explorer kullanıyorum ie5,ie6,ie7 çoğunu kullandım.İE'yi hiçbir tarayıcıya değişmem.Sürekli Mozilla'yı övüp hala explorer kullanan var mı diyorsunuz ama şu an internet kullananların büyük bir çoğunluğu ie kullanıyor.Mozilla ne kadar değişen gelişen bir tarayıcı da olsa ie uzun bir zaman zirvede kalacaktır. Wink
Mesaj19.06.2009, 07:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mozillanın görüntüsü beni tatmin etmediği için ie ie diyorum ve vazgeçemiyorum. Razz
Mesaj19.06.2009, 07:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

futboltribunu yazmış:
Bilgisayar kullanmaya başladığımdan beri Internet Explorer kullanıyorum ie5,ie6,ie7 çoğunu kullandım.İE'yi hiçbir tarayıcıya değişmem.Sürekli Mozilla'yı övüp hala explorer kullanan var mı diyorsunuz ama şu an internet kullananların büyük bir çoğunluğu ie kullanıyor.Mozilla ne kadar değişen gelişen bir tarayıcı da olsa ie uzun bir zaman zirvede kalacaktır. Wink

Neden dünyanın bilmem kaçı İE kullanıyor.Çünki dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi "Windows" ile geliyor
Mesaj19.06.2009, 11:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

Süper olcak Mr. Green
Mesaj19.06.2009, 11:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

melih-danger yazmış:
futboltribunu yazmış:

Neden dünyanın bilmem kaçı İE kullanıyor.Çünki dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi "Windows" ile geliyor

Evet Bencede Öyle Eğer İE İE Diye Diretmeyip Seçimi Bize Bıraksalardı Eminim Mozilla,Opera,Safari Hepsi İE Kadar Kullanılırdı Wink
Mesaj19.06.2009, 11:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

kefkirnet yazmış:
Mozillanın görüntüsü beni tatmin etmediği için ie ie diyorum ve vazgeçemiyorum. Razz

aynı durumdayım!Mozilla görüntüsü biraz daha iyileştirilmeli!.. Wink

Forumda BonJuan-62 yerine ismimle yani "Deniz" diye hitap edilmesini tercih ederim!.Very Happy
Mesaj19.06.2009, 12:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bence ie8 şuandaki en iyi tarayıcı hem hızlı hem güvenli ben bütün tarayıcıları kullandım en iyisi ie8

Arrow Ethical Hacker Arrow Professional Web Designer
Mesaj19.06.2009, 12:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bütün tarayıcıları kullandınızz öyle mi ?

Slim Browser

Aol Open Ride

Galeon

Mosaic

Flock

SongBird

Fine Browser

Warrior

Wichio

Linky Cat

Sea Monkey

Maxthon