Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj19.06.2009, 15:22 (UTC)    
Mesaj konusu: Photoshopta Css Yapımı [Resimli Anlatım]

Merhaba Arkadaşlar;
Sizlere emliden geldiğince Css yapımını anlatıcam.

1. Photoshop’u açtıktan sonra öncelikle 700 pixel’e 600 pixellik resulation=72 olan boş sayfa oluşturuyoruz.(Bu boyut ortalama bir template boyutudur.Yani gözkararı diyebilirizsiz istediğiniz boyutta yapabilirsiniz tabiî ki ama çalışmanın birlikte yapılabilmesi açısından sizde bu boyutta açarsanız daha iyi olur)

2. Sonra yeni bir layer açıp

3. ardından yeni açyığımız layerın ismini arkaplan olarak değiştiriyoruz(layer1 yazen yere tıklayarak değiştirebilirsiniz) ve yine layerımıza sağ tıklayarak blending optionsa giriyoruz

Drop shadow ayarlarını resimdeki şekilde ayarlıyoruz ardından gredient overlay’ı seçiyoruz
Foregrant to transparent seçeneğini seçiyoruz ve gredient yazan yere tıklayıp color bölümüne tıklayıp color değerimizi d3d3d3 değerini veriyoruz(bunları yaptıktan sonraki hali aşağıdaki gibidir)

Sonra hepsine ok diyerek blending options bölümüzden çıkıyoruz…
Böylece arkaplan resmimize köşeleri oval, gredient sayesinde biraz ****l görünümlü ,drop shadow sayesinde de gölgeli bir hal alarak boyut kazandırmış olduk.

4.Şimdide banner oluşturalım yeni bir layer açalım ve ismini banner yapalım ardından alttaki resimdekileri oluşturalım.

Bannerımıza birazda görsellik katalım istedim şimdide renklerimizi hiç değiştirmeden brush (fıça) seçip çalışma alanımıza sağ tıkladım karşımıza çıkan brush menüsünden çimen 112 pix fırçamızı seçtim(fırça ayarlarımızın default halindeki fırçalardan) ardından yine arka plan layerımıza ctrl’a basık tutarak tek klikle seçili hale getirdim ve bannerın istediğm bir yerine bir parça brush kullandım böylece fırça ile boyadığımız yeri seçim alanı dışına taşırmamış olduk (alttaki resim).sağ tıklayıp deselecti seçerek seçimimizi yok ettik.Birde yazı yazalım istiyoruz örneğin ben bu sitenin bir t-shirt sitesi olmasını istiyorudum buna uygun bir şey yazıdım siz istediğiniz bir şey yazabilirsiniz.

5.şimdide tamplateimizin en önemli noktalarından birine yerleşim planına geldi sıra. arkadaşlar yani nerede ne olmalı nerede ne görüntülenmeli bunları önceden iyice düşünmemiz gerekiyor. Yine sitemizin bütünlügünü ve görsel uyumluluğunu bozmamak şartıyla çerçeveler ve butonlarımızı hazırlayalım

Şimdi kendi işimizi kolaylaştırmak açısından layer pencermizin alt kısmındaki klasör simgesine tıklayıp bir group oluşturalım ve grubumuzun adını taslak olarak verelim.butonlarımız ve background hariç tüm layerları seçip grubumuzun içine atalım ardından bir grup daha oluşturup bu sefer ismini butonlar olarak koyalım ve tüm buton layerlarımızıda seçip içine sürükleyelim. Böylece hepsi düzenli ve toplu halde olsun ki aradığımızı kolayca bulabilelim.

Templatemizin büyük bir kısmını tamamlamış olduk arkadaşlar.Birkaç ufak işimiz kaldı
Bu arada sayfa yerleşimini şu şekilde yaptım.

Şimdi 2 tane daha çerçeve hazırlayalım.
Nasıl hazırlandığını artık sizde biliyorsunuz. Butonlar ve önceden yaptığımız çerçevelerin altındaki boşluğa sığacak şekilde smooth değeri2 olan(kenar owalliği) bir çerçeve daha yapıyoruz

Ardından tüm bunların altına sığacak şekilde kocaman bir tane seçim yapıyoruz ve içini griye boyuyoruz böylece ilk yaptığımız arka plana verdiğimiz efect sayesinde şimdi yaptığımız zemin farklı bir görünüm kazanacaktır(alttaki resim)

Vee son olarakta altına son yaptığımız layerın biraz daha incesini yaparak templatemizi bitirmiş oluyoruz artık içini doldurmak sizlere kalmış ben bişeyler doldurdum umarım ders işinizi görmüştür ve daha nice templatelere esin kaynağı olur herkese iyi çalışmalar
Hazırlayan : Designed By PortableMedia

İşte buyurun Son Aşama
Mesaj19.06.2009, 15:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Anlatım Size Ait Değildir.
Ayrıca Sitenizin Tasarımıda Benden (Ç)Alıntıdır.
Lütfen Sitenizdeki Tasarımı Siliniz ve Bu Anlatımı Yapan Arkadaşa Saygı Duyunuz.
Birde Altına Hazırlayan: PortableMedia Yazmışsınız.
Eğer Utanmıyorsanız Bu Yaptığınızdan Siz Bilirsiniz Wink

Mesaj19.06.2009, 15:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tamamen çaLıntı eğer aksini iDDia ediyorsanız buyurun tıpkısını gösterin Razz
Mesaj19.06.2009, 17:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kesinlikle çalıntı değil... düzenlenen hiç birşey çalıntı olmaz...
Mesaj19.06.2009, 18:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

Free template kullanmakta çalıntı yapmak oldu hayret..
Mesaj19.06.2009, 18:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

[quote="tasarimkent"]Free template kullanmakta çalıntı yapmak oldu hayret..[/quoteEfenim Mrb konu yanlış Yere sapmasın Coprıght Damgası olan her template alınamaz
Mesaj19.06.2009, 18:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kesinlikle Çalıntı değil bu tasarımı hazırladığımız arkadaşın adı ömer beraber hazırladık Hatta bu bütün Sitelerde Vardır.Ömer ile Birlikte Hazırladık
Mesaj19.06.2009, 18:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

japon-cocuk yazmış:
[b]Anlatım Size Ait Değildir.
Ayrıca Sitenizin Tasarımıda Benden (Ç)Alıntıdır.
Lütfen Sitenizdeki Tasarımı Siliniz ve Bu Anlatımı Yapan Arkadaşa Saygı Duyunuz.
Birde Altına Hazırlayan: PortableMedia Yazmışsınız.
Eğer Utanmıyorsanız Bu Yaptığınızdan Siz Bilirsiniz Wink

birde Joomla Tasarımı Nezamandan Beri Çalıntı oldu?[/b]
Mesaj19.06.2009, 18:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

Rolling Eyes çalıntı kardeşim üstüne bide arkdaşımla yaptım deme çıkarma bana şimdi nette bu tasarım dolaşıyor neden sallıyorsun...Kendin göstersen olmaz mı :S

birde üsteliyorsun Shocked
Mesaj19.06.2009, 18:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

Rolling Eyes çalıntı kardeşim üstüne bide arkdaşımla yaptım deme çıkarma bana şimdi nette bu tasarım dolaşıyor neden sallıyorsun...Kendin göstersen olmaz mı :S

Mesaj19.06.2009, 18:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:

Kardeşim tasarım üstünde hiçbir hak idda edemezsin Copright etiketin varmı elinde yok öyleyse sen yapmamış olabilirsin belki sende bizim görmediğimiz başka siteden aldın bunu bilemeyiz!

Arrow Ethical Hacker Arrow Professional Web Designer
Mesaj19.06.2009, 18:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Uzatmayın Siz yaralanmaya Bakın
Mesaj19.06.2009, 20:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

edebeykoop yazmış:
Kesinlikle çalıntı değil... düzenlenen hiç birşey çalıntı olmaz...

Sana Katılıyorum Kardeş
Mesaj19.06.2009, 21:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

haha güldürme beni başlık bile yanlış dostum Smile

Css yapılmaz kodlanır başta hata var napaLım...

Buda senin ezikLiğini gösteririr...

Photoshopta Css değil, tasarım veya template yapılır...Birşeyden anlmıyorsan konu acmıcaksın!!

Bu tasarımı bir çok yerde gördüm hatta 4 5 ay önce.Üstüne sitenin adını yazmakla sen yapmış olmuyorsun Smile Rolling Eyes
Mesaj19.06.2009, 21:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

[quote="denizmerkezi"]
tasarimkent yazmış:
Free template kullanmakta çalıntı yapmak oldu hayret..[/quoteEfenim Mrb konu yanlış Yere sapmasın Coprıght Damgası olan her template alınamaz

Ben göremedim "Copyright" damgası sen gördüysen banada göster.Ayrıca free template yi sahiplenmeye de başladık.Bakalım daha neler göreceğiz!!