Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj26.06.2009, 20:44 (UTC)    
Mesaj konusu: Css yapmak o kadar basitki

Merhaba arkadaşlar ne yalan söyleyeyim ben daha önce hiç css bilmiyordum.Fakat biraz kafa yararsak çok güzel şeylerin ortaya çıkacağını anladım.Hatta Paintten bile css yapılabilir biliyormsunuz ? İşte şimdi size bunu anlatacağım.Arkadaşar ilk olarak painti açıyoruz.Tabii bu herhangi bir photoshop programıda olabilir.Paini açtıktan sonra ilk olarak tasarımın üstünü yapacağız.Tasarımın üstünün ne kadar büyük olduğuna siz karar vereceksiniz.Ve ona göre bir alan açacaksınız.Alanımızı açtıktan sonra ilk olarak arka plan yapacağız. Tabii bu sizin tercihiniz.İsterseniz yapmayın.Yapmak isteyenler arka plan rengini yapıyorlar.Örneğin ben sarı yapıyorum.Siz istediğiniz rengi seçin.Sonra gelelim tasarıma yazı yamaya.Sloganımızı istediğimiz büyüklükte tasarıma yazdıktan sonra gelelim resim eklemeye.Evet arkadaşlar internetten istediğimiz resmi bulup tasarımımıza ekliyoruz ve sonra tasarımı kaydediyoruz.Şimdi gelelim tasarımı siteye eklemeye.Tasarımı siteye eklemek için ilk olarak upload etmemiz gerekiyor.www.imageshack.us yi açıp browseye tıklıyoruz ve kaydettiğimiz tasarımı seçiyoruz.Upload ettikten sonra kodu alıyoruz Aşağıda hotlink for we
bsites var.Oradaki kodu alıyoruz.Bakın arkadaşlar Thumbnail for Websites demiyorum hotlink for websites var ordaki kodu alıyoruz.Evet şimdi kodumuzu aldık.Ama bu kodu direk siteye koyarsak imageshack in köprüsü var.O yüzden kodu sayfaları değiştir den yeni sayfa ekle diyip açılan sayfaya kaynak butonuna basarak ekliyoruz.Sonra kaynak butonuna tekrar bastığımızda tasarım karşımıza çıkacak.Tasarımı sağ tıklayıp köprü kaldır diyoruz.Ve tekrar sağ tıklayıp.Resim özelliklerine tıklıyoruz.Açılan pencerede images hosted by imageshack.us yazar.Onu silip tamam butonuna basasacağız.Eveet kodumuz hazır kaynak butonuna basıp kodu alabilirsiniz.Aldığınız kodu Tasarım Ayarları Gelişmiş ayarlar Tasarımın Üstü bölümüne yapıştırınız Tasarımın altınıda aynı şekilde yapabilirsiniz. TASARIMINIZ HAYIRLI OLSUN.

Ücretsiz Photoshop için : www.sumo.fi/products/sumopaint/index.php?id=0
Üst menü yapmak için : http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=60096
Mesaj26.06.2009, 21:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

doğru banada zor geliyordu girdim baktım kolaymış Very Happy şimdi çıkcam skıldım birde seo ya merak saldım saol.
Mesaj26.06.2009, 22:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:
doğru banada zor geliyordu girdim baktım kolaymış Very Happy şimdi çıkcam skıldım birde seo ya merak saldım saol.

sen saol Wink
Mesaj26.06.2009, 22:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşlar üst menü linkini yanlış vermişim http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=25683 link bu
Mesaj27.06.2009, 08:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

kardeş valla css ile ilgili bir çok şey yazmışın ama siten gerçekten fiyasko
Mesaj27.06.2009, 08:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

webdeev yazmış:
kardeş valla css ile ilgili bir çok şey yazmışın ama siten gerçekten fiyasko

Ve çok güzel denemezz ama en azından kendi yapmış tasarımını hazır css templateleri kullanmamış kutluyorum arkadaşı Laughing
Mesaj27.06.2009, 08:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesala senin ki de hazır template biraz oynamışsın benimde öyle Wink
Mesaj27.06.2009, 18:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

merhaba arkadaşlar zaten ben css iyi yapabiliyorum demedim benim gibi olnlar için iyi oldu
Mesaj27.06.2009, 18:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşlar alınıp darılmayın...
css yapmak o kadar basitki demişsin..
senin yaptığın free-template bir css tasarımı fakat kodu sen yazmadıkdan sonra css yapmak oluyormu ?
bu forumda kendi kodunu kendi yazan çok az kullanıcı var..
birkaç tasarım görüp herkez aynı tasarımı kullanıyor ve "css yaptık " deniyor...
css ile ilgili birkaç soru sorsam eminim bilen tek tük çıkar...
bunun adı "css yapmak o kadar kolayki " değildir...
css yapmak diye bir şey yok zaten..
css kodlama tekniğidir ve tasarım dillerinden birisidir..
css kodlanır yapılmaz...

bence bu free-tempalte saçmalığına bir son verin ve kendi kodunuzu kendiniz yazmaya başlayın..
başarılar.

Mesaj27.06.2009, 18:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

yanlız sna birşey deyim sen ben bu free tamplate yi 10 dkika önce koydum
Mesaj27.06.2009, 18:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

madem o kadar iyi css biliyorsun anlat bizde öğrenelim ! Yada bilmeyenlere yap ta bizde css buymuş diyelim senin o css şudur budur bişe öğretmedi
Mesaj27.06.2009, 18:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

online-games1 yazmış:
madem o kadar iyi css biliyorsun anlat bizde öğrenelim ! Yada bilmeyenlere yap ta bizde css buymuş diyelim senin o css şudur budur bişe öğretmedi

www.webmagazin.tr.gg
burada anlatıcam zaten..
ayrıca kimseye kendimi ispat etmeye gerek duymuyorum bilen biliyor...

Mesaj27.06.2009, 18:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

online-games1 yazmış:

ayrıca bilmeyenlere yapta diyorsun Razz
işte bu mantık size css hakkında hiçbirşey öğretemiyor...
cssyi kendin kodlarsan birşeyler öğrenirsin bunu unutma Wink
www.webmagazin.tr.gg
Wink
Mesaj27.06.2009, 18:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sakin olun relaxxx