Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj27.06.2009, 10:59 (UTC)    
Mesaj konusu: Türklerle Başa Çıkamamak

Türklerle Başa Çıkılmaz
Mucizeler ülkesi de denilebilir... Ülkemizden bahsediyorum. Bana herhangi bir ülke gösterin ki, bizim sabredebildiklerimize katlanabilsin. Hiç sanmıyorum. Elektrik kesik, ses eden yok! Sular akmaz, aynı sabır! Her iktidara gelen zaman ister, eskisini aratır hale gelir, tık yok!
Ama bütün bunlara rağmen en ufak şeylere sevinir, mutlu olur, her şeyi unuturuz.
Gösterişi sevmediğimiz gibi, yarattığımız mucizelerin de farkında olmayız.

Aşağıdaki örnek gibi;

Bir reklam ajansımız, 50 000 adetlik baskılı T-Shirt ihracat bağlantısı yapmıştı. Sıcak baskı tekniği ile yapılan bu uygulama, herhangi bir fotoğrafın T-Shirt'e basılması şeklinde oluyordu. İIk 10 000 adetlik parti yerine ulaştığında, alıcı firma işin mükemmelliği karşısında gözlerine inanamamış, uygulamayı yerinde inceleyip bilgi sahibi olmak için bu konuda uzman iki kişilik heyeti Türkiye'ye yollamış. Olay buraya kadar göğüs kabartıcı. Ancak, reklam şirketini almış bir panik. O kadar iptidai bir yöntem uyguluyorlar ki, bunun ilgili firma tarafindan anlaşılıp siparişin iptal edileceği korkusunu yaşıyorlar. Derken heyet geliyor. Karşılıklı sevgi gösterileri, iltifatlar, izzet-i ikram; heyet sabırsız, illaki imalatı göreceğiz diye sızlanıyorlar.

Bizimkiler hala panikte; yapacak başka birşey kalmıyor, utana sıkıla atölyenin yolunu tutuyorlar. Sanayi sitesinin loş bir katındaki atölyeye girdiklerinde manzara şöyle; bir kırık dökük masa, yerlerde boyalar, yırtık elbiseli birkaç çırak, iki usta ve onbeş metrelik uzun bir tezgah ve tabiiki meşhur T-Shirt'ler baskı için sıra bekliyorlar. Bu ortamda beyaz T-Shirt'lere bu kadar temiz baskı yapmak olanaksız. Ama heyet nezaketen uygulamanın başlamasını istiyor. Kaybedecek hiçbir şeyi kalmayan firma yetkilileri, çaresiz gösteriye başlıyorlar. İki çırak, masaya paralel tahtanın iki ucundan tutuyorlar. Bu arada usta gerekli boya ayarını yapıyor ve: Şimdi!, diye bağırıyor. İki çırak var güçleri ile öteki uca koşuyorlar. Sonuç: Harika....

Ertesi gün heyet teşekkür ederek ayrılıyor. Korku ile beklenen birkaç gün sonra karşı firmadan 50 000 adetlik bir sipariş daha geliyor. Bizimkiler, kabul edilmenin sarhoşluğu içinde bayram yapıyorlar. Olaydan bir yıl sonra heyetin verdiği rapor tesadüfen ellerine geçiyor. Aynen şöyle:

“Türk'ler bütün ısrarlarımıza rağmen söz konusu fabrikayı bize göstermediler. Ancak sanayi casusluğuna karşı aynı ürünün sahtesinin yapıldığı yerde bizi aldatmaya çalıştılar. Biz nezaketen inanmış göründük.
Orada bu sürede değil 50 000 adet, 500 adet dahi baskı yapılamayacağını çocuklar bile anlar. Bu bakımdan siparişin devamını Türk'lere vermekten başka çaremiz yoktur.”
Mesaj27.06.2009, 11:09 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Türklerle Başa Çıkamamak

[quote="jinh"]Türklerle Başa Çıkılmaz
Mucizeler ülkesi de denilebilir... Ülkemizden bahsediyorum. Bana herhangi bir ülke gösterin ki, bizim sabredebildiklerimize katlanabilsin. Hiç sanmıyorum. Elektrik kesik, ses eden yok! Sular akmaz, aynı sabır! Her iktidara gelen zaman ister, eskisini aratır hale gelir, tık yok!
Ama bütün bunlara rağmen en ufak şeylere sevinir, mutlu olur, her şeyi unuturuz.

bu ksım ne kadar da doğru olsa katılmıyorum.çünkü afrikada ki insanlara bakıldığımızda çok lüks bir ülke de yaşıyoruz yanlızca afrika değil diğer fakir ülkeler biz durumumuza şükretmeliyiz.elektrik kesik su yok demişsiniz afrika da ne elektrik var ne su var.

bu resimde açlıktan kıvranan suyu ekmeği olmayan + bırakın elektriği barınağı olmayan bir çocuk ve akbaba ölmesini bekliyor Crying or Very sad

[/code]

şükretmeliyiz ve hep yukarılara değil biraz da aşağılara bakmalıyız.
Mesaj27.06.2009, 11:14 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Türklerle Başa Çıkamamak

[quote="siyahbeyaz-1903"]
jinh yazmış:
Türklerle Başa Çıkılmaz

bu ksım ne kadar da doğru olsa katılmıyorum.çünkü afrikada ki insanlara bakıldığımızda çok lüks bir ülke de yaşıyoruz yanlızca afrika değil diğer fakir ülkeler biz durumumuza şükretmeliyiz.elektrik kesik su yok demişsiniz afrika da ne elektrik var ne su var.

bu resimde açlıktan kıvranan suyu ekmeği olmayan + bırakın elektriği barınağı olmayan bir çocuk ve akbaba ölmesini bekliyor Crying or Very sad

[/code]

şükretmeliyiz ve hep yukarılara değil biraz da aşağılara bakmalıyız.

Kardeş söz konusu olan şükretmemek değil, haksızlığıa ses çıkarmamak... Söylediklerin kesinlikle yanlış değil yoksa.. Wink
Mesaj27.06.2009, 11:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

İnsanlık için çok ipret alınması gerek
Mesaj27.06.2009, 11:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

ilk başta belittiğim gibi doğru ses çıkartmıyoruz ama şartlar da buna zemin hazırlıyor..

bir ABD böyle olmuyor ufak bir zam olduğu zaman halk sesini çıkartabiliyor ama ülkemizin ekonomisi Abd kadar iyi olsa bu zamlara gerek kalmaz + insanlarımızın bilinçli olması gerekiyor bu konuda her şeye tamam diyor kabul ediyoruz bu en başından beri böyle olduğu için kimse itiraz etmiyor.
Mesaj27.06.2009, 11:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

siyahbeyaz-1903 yazmış:
ilk başta belittiğim gibi doğru ses çıkartmıyoruz ama şartlar da buna zemin hazırlıyor..

bir ABD böyle olmuyor ufak bir zam olduğu zaman halk sesini çıkartabiliyor ama ülkemizin ekonomisi Abd kadar iyi olsa bu zamlara gerek kalmaz + insanlarımızın bilinçli olması gerekiyor bu konuda her şeye tamam diyor kabul ediyoruz bu en başından beri böyle olduğu için kimse itiraz etmiyor.

Evet tam destek katılıyorum. Sadece bir kişi yada bir taraf sorumlu değil... Samimi yorumların için çok sağol
Mesaj27.06.2009, 11:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

rica ederim Wink
Önceki mesajları göster: