Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj29.06.2009, 09:25 (UTC)    
Mesaj konusu: Sitemdeki İframeyi Nasıl Kaldırırım ?

Slm arkadaşlar , benim sitemin klik sayısı günlük 9.000 ' i buluyor , yakında 10.000 e de yaklaşıcak inş. , 10.000 olunca site 1 günlük tatile geçiyor , bunu araştırdım iframeyi kaldırmamız gerekiyormus bunu nazıl yapıcam ?
Mesaj29.06.2009, 12:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

sitenizin anasayfasına baktığımda iframe kodu göremedim..

belki tasarımınızda vardır..

kod <iframe ile başlar ctrl+f yapıp <iframe veya iframe yazıp kodu bulduktan sonra silin...
Mesaj29.06.2009, 20:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

İframeyi bende göremedim öyle bir siteyi yapan adamın onu kaldırmayı becerememesi de ilginç
Mesaj30.06.2009, 05:53 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Sitemdeki &Yacute;frameyi Nas&yacute;l Kald&

your-area yazmış:
Slm arkadaşlar , benim sitemin klik sayısı günlük 9.000 ' i buluyor , yakında 10.000 e de yaklaşıcak inş. , 10.000 olunca site 1 günlük tatile geçiyor , bunu araştırdım iframeyi kaldırmamız gerekiyormus bunu nazıl yapıcam ?

Eğer hit artırıcı iframe koyduysan 10 000 tıkı yakalaman önemli değil sen yakalandığında zaten siten silinecek.Ama yazdığından anlaşıldığı kadarıyla hit artırıcı iframeyi bilmiyorsun bilmediğin için sitene koyman olanaksız.içini rahat tut herkes hit artırmak için kıvranırken sen sitende olmayan iframeyi arama.
Mesaj30.06.2009, 07:22 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Sitemdeki İframeyi Nasıl Kaldırırım ?

your-area yazmış:
iframeyi kaldırmamız gerekiyormus bunu nazıl yapıcam ?

İframeyi kaldırmak gerekiyor derken şu şekilde, şimdi ben siteme sizin sitenizi iframe şeklinde yerleştirirsem bu size yük bindirir.

kısaca kendi serverınıza yüklediğiniz resimlerin, videoların veya herhangi türden bir dosyanın başkaları tarafından kullanılması ve buna bağlı olarak sunucunuzun size sağladığı bant limitinin gereksiz yere tüketilmesidir. Bunun sonucu size sağlanan bant genişliği limiti dolduğunda siteniz kapanıyor.

Bu konuda ne yapabilirsin?

Kod:
<Script language="JavaScript">
<!-- Force all the previous frames off
if (self.parent.frames.length != 0) self.parent.location=document.location.href;
// -->
</script>

Bu kod kullanıldığında web sayfanızın başkaları tarafından çerçeveli (frame) sayfalar aracılığıyla kendi sayfaları gibi gösterilmesini engeller. Umarım açıklayıcı olmuştur.