Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj11.06.2009, 08:20 (UTC)    
Mesaj konusu: HTML kodu içine SWF dosyası gömmek

Merhaba arkadaşlar ben 123 Flash menü proğramını indirdim ve güzel menüler var. Bir kaç tane menü yapıyorum ve properties den html kodunu alıyorum fakat içine swf dosyalarını gömmem gerekiyormuş ve ben nasıl olduğunuda anlamadım. Bilen varsa yardımlarınızı bekliyorum...

Yönetici [ Ç.Y ]
Mesaj11.06.2009, 08:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

gömme ?? :S
Mesaj11.06.2009, 08:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

webdeev yazmış:
gömme ?? :S

yani html kodu ile sxf yi birleştirmek

Yönetici [ Ç.Y ]
Mesaj30.06.2009, 17:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

aynen bu programla bende yaptım ve bana bir kod verdi ancak bu kodu css kısmına yada kaynak olarak yapıştırıldığında boş çıkıyor:S acaba swf. uzantılı sosyayı bir sitenden upload ederek flash olarakmı eklemek gerekiyor?bizi aydınlatırsanız seviniriz:S
Mesaj30.06.2009, 17:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

yha ben kodnu bilmiyorumda şunuı diyor arakdaş bir başlık resminde mesela iinde kelebekler oluo yha flash onu diyor kodu bulursam paylaşırım
Mesaj30.06.2009, 17:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

bi tablo açın içine istediğiniz resmi arkaplan yapın o tabloyada o kelebeklerin url sini alın flashtır o url yide tablonun içine gelip flash dosyası gibi ekleyin resimin üstünde kelebekler uçuyo gibi olur örnek

http://gokseen.tr.gg
Mesaj30.06.2009, 19:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Flashta mantık şu şekilde olur. Flash yaptıktan sonra örneğin

piriketseverler.html ve piriketseverler.swf şeklinde size 2 dosya verir. piriketseverler.html'nin içinde şuna benzer kod olur.

Kod:
<object classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=10,0,0,0" width="120" height="600" id="PiriketSeverler" align="middle">
   <param name="allowScriptAccess" value="sameDomain" />
   <param name="allowFullScreen" value="false" />
   <param name="movie" value="PiriketSeverler.swf" /><param name="quality" value="high" /><param name="bgcolor" value="#000000" />   <embed src="PiriketSeverler.swf" quality="high" bgcolor="#000000" width="120" height="600" name="PiriketSeverler" align="middle" allowScriptAccess="sameDomain" allowFullScreen="false" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.adobe.com/go/getflashplayer" />
   </object>

Bu piriketseverler.html içerisindeki value="PiriketSeverler.swf" ve src="PiriketSeverler.swf" olan yerlere piriketseverler.swf'nin tam adresini yazman gerek buna da Flashı Html'ye gömme denir. Yani swf'yi bir yere upload etmen gerek. Burayada upload ettiğin tam adresi yazıp. Bu Html kodunu Flashın gözükmesini istediğin yere yapıştırman yeterli.