Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.07.2009, 13:09 (UTC)    
Mesaj konusu: Çinde okumak Böyle Zor İşte

Ekmeğin aslanın ağzında olduğu Çin'de okumanın da hiç kolay olmadığı anlaşıldı.

Çin'de bir ilköğretim okulundan gelen ve internete düşen görüntüler, hayretler içerisinde bıraktı.

Çok ağır bir eğitimden geçirilen Çinli çocuklar, sabahın erken saatinde girdikleri sınıflardan bir daha çıkamıyor.Çinli öğrenciler eğitim sırasında öyle yoruluyorlar ki öğle yemeği arasında kim nereye düşerse orda uykuya dalıyor.

Derme - çatma boyası badanası akan sınıflarda eğitim gören bu küçük Çinli çocuklar, nemli ve sıcak havada hareket edemez hale geliyor.

Küçük Çinli çocukların öğle arasında, masaların, sandalyelerin ve hatta yerde uyurken çekilen görüntüleri aslında fazla söze gerek bırakmadı.

Mesaj01.07.2009, 13:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çine kadar uzanmaya gerek yok doğu illerimizde burdan daha kötü durumda olan eğitim kurumları var Wink
Mesaj02.07.2009, 16:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

marasultraslan yazmış:
Çine kadar uzanmaya gerek yok doğu illerimizde burdan daha kötü durumda olan eğitim kurumları var Wink

dogru diyorsun kardes ama emek verilmiyen zoru basaramiyan hayatinda kolay seyleri basaramaz hayatla mucadele eden nice insanlar taniyorum
okumak icin clismak zorunda olan ama o insanda hayatin deyerini bilen kisidir baba paraysiyle okuyanla kendi kazandigi parayla mucadele eden insanin arasinda cok farkin olabileceyini hepimiz farketmisizdir
biri zevk heyecan makara icin okur en luks okullarda biri ise kendini okumaya
adamis hyatin tum zorluklarina ragmen butun cilelere ragma hedefini okuma yoluna kitlemis ve onun bastaki hayatinda cekmis oldugu tum zorluklarin sonunda rahata kavusabileceyi bir hayat vardir cunku o parayida bilir harcamasinida yani demek istediyim corluk ve yoksulluk icinde
okuyalilene gercekten helalolsun

www.muhsin-yazicioglu.tr.gg
Mesaj02.07.2009, 17:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

O kadar nüfus olursa olacağı budur tabi..

Mesaj02.07.2009, 17:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ama çok gelişmiş bir ülkeye yakıştıramadım
Mesaj02.07.2009, 17:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

bonjuan1 yazmış:
O kadar nüfus olursa olacağı budur tabi..

Tabiki Cocukların Günahı yok tabi.
Mesaj02.07.2009, 18:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

o zaman bi z çok rahatmışız
Mesaj02.07.2009, 18:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kendi halimize şükretmeliyiz..
Mesaj02.07.2009, 18:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

galatasarayy yazmış:
Kendi halimize şükretmeliyiz..

evet bencede. onların hatta afrikadaki çocukların yerinde de olabilirdik.

Mesaj02.07.2009, 19:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşlar biz belki dünyanın en disiplinli insanlarını almanlar diye biliriz ama çin-japon gibi ülkeler çok daha disiplinli bu resimlerde onun göstergesi..
çinde askerler başlarını dik tutsunlar diye boyunlarıyla elbise arasına iğne koyuluyormuş ve bu sayede başları her zaman dik duruyormuş ayrıca uzak doğu sporlarını yapmanın ne kadar dsiplin istediğini biliriz her neyse bunlar işin detayları ama önemli detaylar...

bu resimlere gelince şimdi sıkıntı çeken bu çocuklar gelecekte bu ülkeyi çok iyi yere getireceklerdir...
evet sıkıntı çekiyorlar ama bu tempoyla okuyan çoccuklar geleceği belirleyecekeler.ne demişler ZAFERE GİDEN YOLDA ÇEKİLEN ÇİLE KUTSALDIR Smile
Mesaj02.07.2009, 20:55 (UTC)    
Mesaj konusu: ÇOKLUK FAYDA GETİRMEZ :)

bizim toplumumuzdada şu vardır cok cocuk ıyıdır sımdı cınde 1 cocuktan sonra aileler ceza alıyor ama eskıden yaptıkları o cok cocuklar baslarına dert toplumun yapısıyla ılgılı ben böle konusuyorum ama en az 3 cocugum olsun ıstıyorum SmileSmileSmile demekki neymiş nerde cokluk orda Smile Smile Not: Sonunu herkes biliyoR kımse tamamlamasın- Laughing Laughing
Mesaj02.07.2009, 21:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

allah yardım etisn ne diyelim