Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj26.07.2009, 22:16 (UTC)    
Mesaj konusu: Ya Reklamsa ?

Son günlerin en çok tartışılan, en çok paylaşılan videolarda birinde genç kız sevgilisinden intikam almak için özel eşyalarını Gittigidiyor'da satışa çıkarıyor. Bu, terbiyesizce bir reklam olabilir mi?

Türkiye'nin en önemli e-ticaret sitelerinden biri olan Gittigidiyor.com, son günlerde ilginç konulara sahne oluyor. Fiyatları görmek için üye olma gereksinimi, ziyaretçilerin canını fena halde sıkmaya devam ederken, bu konuyu da gölgede bırakacak bir diğer gelişme ise geçtiğimiz günlerde sosyal ağlara düşen bir genç kızın amatör videosu oldu.

Not:
Video, Facebook'tan alınmıştır ve halen Facebook'ta barındırılmaktadır.
Videoda, aldatıldığını öne süren genç kız, hakaretler ederek eski sevgilisine ait eşyaları Gittigidiyor.com'da satışa çıkardığını anlatıyor.

Video Suç Niteliği Taşıyor mu?

Videoda söyledikleri ise kanunen suç niteliği taşıyor. Eski sevgilisine ağır hakaretten tutun da, özel hayatın gizliliğini ihlal etmeye kadar yasal olmayan birçok nokta var.

İşin yasal kısmı bir yana, hem kullanılan kelimeler hem de anlatılan yaşam tarzı, örf ve adetlerle de pek örtüşmüyor.

Kısa zamanda büyük ilgi uyandıran bu video, araştırmadan gazetecilik yapan basına da malzeme oldu ve ana haber bültenlerine kadar çıkmayı başardı.

Bu Rezalet, Reklam Olabilir mi?

Deneyimli internet kullanıcıları, bu işin bir reklam olması ihtimalini gündeme getirdiler. Söylenenler de yabana atılmayacak eleştiriler.

Söz konusu üyeliğin çok yeni olması, eşyaları satın alan kişilerin bir kısmının ilk alışverişini gerçekleştirmesi, ürünlerin aynı saniyede satılması ve o saatte kargoya verilmesi, intikam alınmak istenen kişilere onca hakaret edilmesine rağmen fotoğraflarının videoda açıkça gösterilmemesi, söz konusu video reklamların yurtdışında çok sayıda kopyasının olması, vesaire....

Bu videonun gerçek olma ihtimali de var. Ancak, Gittigidiyor.com tarafından hazırlatılarak yayınlanmış olması ihtimali gerçekse, herhangi bir bedel ödenmeden birkaç günde yakalanan yüksek trafik kar gibi görünse de, Gittigidiyor.com'un ticari itibarına leke düşürdüğü muhakkaktır. Hem de temizlenmesi uzun sürecek bir leke.

Konuyla ilgili Gittigidiyor.com'un resmi açıklamasını sitemizden yayınlamaya hazır olduğumuzu da belirtmek isterim.

İşte o video ve ona verilen cevaplar

Fulya(resimdeki kız):

http://video.yahoo.com/watch/5613684/14732710

http://video.ak.facebook.com/video-a...6514_60269.mp4

http://video.ak.facebook.com/video-a...2411_14052.mp4

Kaynak:
http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/92873-gittigidiyor-com-terbiyesizlesebilir-mi.html

Mesaj26.07.2009, 22:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tarz tip giyim bu bir reklam.
Mesaj26.07.2009, 22:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ama diğer iki bu videoya cevap öyle değil gayet amatörce
Mesaj26.07.2009, 22:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

evet reklam...

http://bilgituneli.com/internet/facebookta-gizli-reklam-yalani.html

Mesaj26.07.2009, 22:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

kız bence bir darbe yemiş cocuktan Very Happy arka sıradakilerde zehra ya benziyor konuşması xD
Mesaj26.07.2009, 22:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

yediği darbeye baplı.Gösterdiği ilk giysi büyük bir darbe yemiş gibi gösterio xD
Mesaj26.07.2009, 22:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

reklam yapmış ise Very Happy gerçekten başarmış xD
Mesaj26.07.2009, 22:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

facebook daki diğer videolara bakın süper bişi.Fulya Mert Onur üçlüsü Begüm kaldı bi.
Mesaj26.07.2009, 22:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:
facebook daki diğer videolara bakın süper bişi.Fulya Mert Onur üçlüsü Begüm kaldı bi.

mertin ev arkadaşının videosunu izlemedin galiba sonuna dikkat edin koptum Very Happy
Mesaj26.07.2009, 22:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bunları izlerken karnıma ağrılar girdi Mr. Green Mr. Green
Mesaj26.07.2009, 23:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

bende çıkıp dicem xD begümün abisiyim Razz
Mesaj26.07.2009, 23:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

yaa koptum bu nedır kız harbı darbeyı fena yemiş özel mözel dinlemeyip bütün eşyalarını satıyo bence pisikolojisi de bozulmuş kızcagızın xD
Mesaj27.07.2009, 00:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşlar mert dediği kişiye bakın xD

Mesaj27.07.2009, 07:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

tasarimci-amca2 yazmış:
arkadaşlar mert dediği kişiye bakın xD

Cinsiyet değiştirmeye meyili var belliki Rolling Eyes Mr. Green

Valla reklamsa güzel bir düşünce değilse vallahi yediği o kötü darbe yüzünden böle yapmıştır.Ama reklam olsaydı onun resimleri fotoğraf makinasından silerdi.Kim bu rezilliğe katlanır ki.Resme bakarsanız görürsünüz.Ama cazip bir teklif verdilerse bilemiyorum. Mr. Green
Mesaj27.07.2009, 08:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar Face'de bir sürü MERT cıkmaya başladı Very Happy Very Happy Herkes ben mert diyerek video çekiyor Very Happy Fulya'da tam Fulya Mr. Green

UpLoad Seçeneği 2 İçin Tıklayınız.
Önceki mesajları göster: