Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj27.07.2009, 11:28 (UTC)    
Mesaj konusu: Yönetime sorudur...

Merhaba değerli modlar ve yönetici...
Cunobag sabit başlıkta şu açıklamayı yapmış :

cunobag yazmış:
Bir süredir tatildeydim arkadaşlar,dün gece bir girip bakayım dedim foruma,bende diyorum kulaklarım neden çınlayıp durdu tatil boyunca Laughing
Hakkımda başlıklar açılmış,SÖZDE msn konuşmalarım vs verilmiş,ne edepsizliğim kalmış ne terbiyesizliğim vs.

Sanmayın ki bunları es geçiyorum,sanmayın ki görmüyorum.
Pek yakında bu başlıktan dava neticelerini belgeler halinde sizlere sunacağım.
İlk dava önümüzdeki hafta perşembe görülüyor ve davalının 8 sitesinden 3 ü hakkında açılmış bir dava.
Ayrıntılar daha sonra...

Tarih : 19 Temmuz
Bugünün tarihi : 27 Temmuz...

Önümüzdeki perşembenin üzerinden günler geçmiş...
Msn adresimi açtığımda birçok kişi "mahkemeye verildiğimiz yazıyor ama hala birşey olmadı olurmu acaba" korkusuyla yaşıyor...
Şimdi yönetime "internet hukuk prosedörlerini" kapsayan birkaç soru soracağım..

* İnternet ve kişilik hakları kanunlarını araştırdım...Hiçbir yerde forum kullanıcılarının hakaretleri üzerine dava yok...Örnek bir tane dava bulamadım...Peki hiç örnek yokken bir örnek siz verirmisiniz? Kime dava açtınız ? Kimin duruşması yapıldı ?

*Cunobagın yazdığı mesajda " bunları es geçmiyorum" yazmış kendisi için açılan kişiliğine hakaret niteliğindeki mesajlara...
Bakın medeni hukuk 24.maddesi neymiş: “hukuka aykırı olarak şahsiyet hakkına tecavüz”
İşte internet hukukunu kapsayan medeni hukukun kişilere tecavüzü bu maddeden başka maddede yok...Peki fotomontajlar kişisel hakka tecavüzmü ? Elbette hayır... o halde cunobag kimi mahkemeye verecek ? kimi es geçmeyecek ? Bu durumda hiçkimseyi...

Zor olduğunu sanmadığım 2 soru var...
ilk soruya bir örnek ikinci soruyada bir örnek istiyorum.
Saygılar.

Mesaj27.07.2009, 11:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

cunobag ztn açıldı dava demedi açılma aşamasında dedi yani o kişiler işlk olşacaklar Wink
Mesaj27.07.2009, 11:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

denizmerkezi yazmış:
cunobag ztn açıldı dava demedi açılma aşamasında dedi yani o kişiler işlk olşacaklar Wink

arkadaşım yazılanları okursan görürsün
"İlk dava önümüzdeki hafta perşembe görülüyor ve davalının 8 sitesinden 3 ü hakkında açılmış bir dava. "
dava açılmasa önümüzdeki hafta diye bir cümle kullanılamaz..
dava açıldıktan en az 1 ay sonra duruşmalar başlıyor..
biraz mantıklı konuş.

Mesaj27.07.2009, 11:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben de sanmıyorum kimseye dava açılacağını. Ama ilk olarak birine açılırsa ben de hakkımı aramak için mahkemeye giderim sitelerim silindi diye. Hem benim sebebim daha geçerli. (:
Neyse bakalım davayı görmüşmü cunobag haber bekliyoruz...
Mesaj27.07.2009, 12:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
*Cunobagın yazdığı mesajda " bunları es geçmiyorum" yazmış kendisi için açılan kişiliğine hakaret niteliğindeki mesajlara...
Bakın medeni hukuk 24.maddesi neymiş: “hukuka aykırı olarak şahsiyet hakkına tecavüz”

İşte internet hukukunu kapsayan medeni hukukun kişilere tecavüzü bu maddeden başka maddede yok...Peki fotomontajlar kişisel hakka tecavüzmü ? Elbette hayır... o halde cunobag kimi mahkemeye verecek ? kimi es geçmeyecek ? Bu durumda hiçkimseyi...

Elbette olabilir bende merak ediyorum. Açılcakmı dava
Mesaj27.07.2009, 12:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

htlmkodes yazmış:
Alıntı:

Elbette olabilir bende merak ediyorum. Açılcakmı dava

Yok açılmasınnn Sad Sad
Mesaj27.07.2009, 12:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Davanın açıldığı felan yok arkadaşlar,o sitelerden biri si arkadaşım benim öyle birşey yok yani Wink

Ayrıca kişilişk haklarına tacavüz edilmişse,tabii ki her şekilde hakkı vardır.

Ama öyle birşey yok Confused

iyi günler
Mesaj27.07.2009, 12:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bin907 Kardeşime Katılıyorum Cunobag Hocamız Çok Çelişkili Cümleler Kullanmış Mahkemeye Verileceklere Geçmiş Olsun Razz
Mesaj27.07.2009, 12:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

O sitelerden biri benim Laughing Laughing
Mesaj27.07.2009, 12:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

ercetkuyumculuk yazmış:
Bin907 Kardeşime Katılıyorum Cunobag Hocamız Çok Çelişkili Cümleler Kullanmış Mahkemeye Verileceklere Geçmiş Olsun Razz

cunobagın cümlelerine bakacak olursak mahkemeye intikal edilmiş bile..
ama ortada davalı yok...

Mesaj27.07.2009, 12:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ortada davalı olmadığını nerden biliyorsunuz Belki vardır. nitelik kazanır ilerki günlerde ama haberimiz olmaz gibime geliyor.
Mesaj27.07.2009, 12:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

bin907 yazmış:
ercetkuyumculuk yazmış:

cunobagın cümlelerine bakacak olursak mahkemeye intikal edilmiş bile..
ama ortada davalı yok...

Cunobag'ın Bu Sebepten Dava Açabileceğine Pek İnanmış Değilim Daha Önceden C-aptain vs Kişilere de Dava Açılıyordu Ama Bir Sonuç Görmedim...

Mesaj27.07.2009, 12:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

htlmkodes yazmış:
Ortada davalı olmadığını nerden biliyorsunuz Belki vardır. nitelik kazanır ilerki günlerde ama haberimiz olmaz gibime geliyor.

yahu her başlıkta böyle cevaplar görmekten bıktım..
arkadaşım ilk yazdığım yazıyı okursan neye dayanarak böyle şeyler dediğimi görürsün...
soruyu soran benim zaten.
eğer davalı olsaydı muhakkak davalı duruşmaya çıktı vs. gibi şeyler yazardı zaten cunobag...
biraz düşünün sonra yorum yazın..
en önemlisi iyi okuyun.

Mesaj27.07.2009, 12:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar bu konusyu uzatmayalım neyse..kapatalım Mr. Green
Mesaj27.07.2009, 12:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

kod-adresi yazmış:
Arkadaşlar bu konusyu uzatmayalım neyse..kapatalım Mr. Green

ben zaten yönetime sordum soruyu..onlardan cevap beklyorum.
kullanıcılardan değil.