Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj05.08.2009, 20:32 (UTC)    
Mesaj konusu: Bedava-Sitem'de Tasarım Nostaljisi...

Tr.Gg'da Tasarım Nostaljisi... Smile
Arkadaşlar ilk olarak bedava-sitem'de iceblue vve red tasarım çok kullanıldı.
Bu tasarımlardan @kerimdj ve @cunobag bol bol yapıp forumda ve kendi sitelerinde dağıttı.
Sonra ''Css-Design Pek Sevilmeyen'' şeklini kullanarak @photoshopar kardeşimizin anlatımıyla Tablo Tasarım yapıldı.Bunlar geliştirildi.
Sonra @hackerfriend abimiz css tasarımları tr.gg'ye uyarlayarak iceblue red ve tablo tasarımlardan bunalan Bedava-Sitem ailesini sevindirdi.Onlarca Css tasarım uyarladı.Sonra ne oldu ?
Yine @hackerfirend abimiz sayesinde el yapımı css tasarım yapmayı öğrendik..

Acaba ilerde tasarım konusunda bedava-sitem'de ne olacak ?

Yorumlarınızı Bekliyorum...

Mesaj05.08.2009, 20:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

benim hayalim masaüstü gibi bi tasarım böle dosyaların yerleri değiştirlebilir aynı masaüstü gibi bi site yapmayı istiyorum ve üstünde çalışıyorum
Mesaj05.08.2009, 20:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

sehr-ialem yazmış:
benim hayalim masaüstü gibi bi tasarım böle dosyaların yerleri değiştirlebilir aynı masaüstü gibi bi site yapmayı istiyorum ve üstünde çalışıyorum

Arkadaşım çalışmanda başarılar... Ama bende senin düşündüğün şeyi çok düşündüm ama beni aştı...
Mesaj05.08.2009, 21:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

bence yapılabilirdi ama full javascript olurdu + css.Eğer bs php desteklese bu olur...

Ancak javasız basit bir masaüstü şeklinde de birşeyler yapılabilir...
Mesaj05.08.2009, 22:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Masaüstü derken sürükle bırak teknolojisi gibi bişeyden bahsediyorsanız çok zor.
Mesaj05.08.2009, 22:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

okanizm yazmış:
Masaüstü derken sürükle bırak teknolojisi gibi bişeyden bahsediyorsanız çok zor.

değil ya eburhanın jquery ile yazdıgı kodu değiştirerek bişiler yapılabilir.
Mesaj06.08.2009, 00:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşlar bir bakayım sorduğum sorular cevaplanmış diye uğradım foruma sizin başlığınızı gördüm...

öncelikle başlığı açan arkadaş tr.gg de ilk ice blue tasarımın kodlarını değiştiren sanalcity olmuştur.kendi çalışmalarıyla güzel tasarımlar yaparak herkeze sunanda naazimcadır...

cssyi ise ikiyol birşeyler yapmaya başlamış ben(fenercafe) devam ettirerek tablo tasarımları geliştirmiştir...

bunları yeni arkadaşların bilmemesi normaldir...

masaüstü tasarıma gelince arkadaşlar...
bunu yapmak çok zor değil.
başka sitelerdeki jquery kodlarını editlemek saçmalık olur neden derseni jquery kodları zaten resmi sitesinde tüm detaylarıyla var...adamın sitesine gir kodu al değiştir falan bunlar gereksiz şeyler ve yasal değil.
sürükle bırak dediğiniz sistem ajax teknolojisidr ve jquery ile çok iyi bir şekilde desteklenebilir...

şu an için yapmak her baba yiğidin harcı değildir.
ama merak ve azim herşeyi yaptırır.
kolay gelsin.

iyi geceler.

Mesaj06.08.2009, 00:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

bin907 yazmış:
arkadaşlar bir bakayım sorduğum sorular cevaplanmış diye uğradım foruma sizin başlığınızı gördüm...

öncelikle başlığı açan arkadaş tr.gg de ilk ice blue tasarımın kodlarını değiştiren sanalcity olmuştur.kendi çalışmalarıyla güzel tasarımlar yaparak herkeze sunanda naazimcadır...

cssyi ise ikiyol birşeyler yapmaya başlamış ben(fenercafe) devam ettirerek tablo tasarımları geliştirmiştir...

bunları yeni arkadaşların bilmemesi normaldir...

masaüstü tasarıma gelince arkadaşlar...
bunu yapmak çok zor değil.
başka sitelerdeki jquery kodlarını editlemek saçmalık olur neden derseni jquery kodları zaten resmi sitesinde tüm detaylarıyla var...adamın sitesine gir kodu al değiştir falan bunlar gereksiz şeyler ve yasal değil.
sürükle bırak dediğiniz sistem ajax teknolojisidr ve jquery ile çok iyi bir şekilde desteklenebilir...

şu an için yapmak her baba yiğidin harcı değildir.
ama merak ve azim herşeyi yaptırır.
kolay gelsin.

iyi geceler.

haklısın çünkü her sorduğum kişi fenercafe diyor css yi bsye getiren...=)
Mesaj06.08.2009, 06:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kardeşim ben forumda ve kendi sitelerinde paylaşım yapanları dedim.

Demekki @fenercafe ve @sanalcity kalıcı olamamış ki sorduğum kişilerden bu cevapları aldım...

Özür dilerim @naazimca 'yı unutmuşşum.

Onuda söylemiş olduk işte...

Mesaj06.08.2009, 06:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

netteki yazmış:
Kardeşim ben forumda ve kendi sitelerinde paylaşım yapanları dedim.

Demekki @fenercafe ve @sanalcity kalıcı olamamış ki sorduğum kişilerden bu cevapları aldım...

Özür dilerim @naazimca 'yı unutmuşşum.

Onuda söylemiş olduk işte...

Naazımca'nın da çok yardımları oldu.Hakkı yenilemez Wink

Ben Britney Spears'ın 1 numaralı Hayranıyım.Sizde hayranı olmak istiyorsanız Tıklayınız!..
Mesaj06.08.2009, 07:23 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Bedava-Sitem'de Tasarım Nostaljisi...

netteki yazmış:
Tr.Gg'da Tasarım Nostaljisi... Smile
Arkadaşlar ilk olarak bedava-sitem'de iceblue vve red tasarım çok kullanıldı.
Bu tasarımlardan @kerimdj ve @cunobag bol bol yapıp forumda ve kendi sitelerinde dağıttı.
Sonra ''Css-Design Pek Sevilmeyen'' şeklini kullanarak @photoshopar kardeşimizin anlatımıyla Tablo Tasarım yapıldı.Bunlar geliştirildi.
Sonra @hackerfriend abimiz css tasarımları tr.gg'ye uyarlayarak iceblue red ve tablo tasarımlardan bunalan Bedava-Sitem ailesini sevindirdi.Onlarca Css tasarım uyarladı.Sonra ne oldu ?
Yine @hackerfirend abimiz sayesinde el yapımı css tasarım yapmayı öğrendik..

Acaba ilerde tasarım konusunda bedava-sitem'de ne olacak ?

Yorumlarınızı Bekliyorum...

Sevgili arkadaşım sıralaman yanlış. HF hepsinden önce kurulmuş ve TR.GG'de yeni bir çağ açan üstadımızdır.

HF profesyonel CSS tasarımları TR.GG'ye getiren ilk kişidir. Üstelik menü gizleme kodu diye bir saçmalık vardı, onu kaldırdı. Ayrıca senin de dediğin gibi sıfırdan CSS tasarım yapmayı yine ondan öğrendik.

Wordpress tasarımları TR.GG'ye getiren ilk kişi yine HF'dir.

Joomla tasarımları TR.GG'ye getiren ilk kişi de HF'dir.

Uygulanmaz, olmaz denen kodları TR.GG'ye uygulayan, kullanılabilir hale getiren kişi de HF'dir.

Başka hiç kimseyi tanımıyorum ki bu kadar adından söz ettirsin ve kalıcı olabilsin.

İleride tasarım konusunda BS'de ne olacak demişsin? Bundan başkası Şam'da kayısı derler. Eğer bir gelişme olacaksa bu yine HF'den gelecektir kanımca.

Çarşı, BS'ye uzun süredir karşı Mr. Green

uzakdiyarlar.tr.gg

Mesaj06.08.2009, 07:35 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Bedava-Sitem'de Tasarım Nostaljisi...

Alıntı:
Sevgili arkadaşım sıralaman yanlış. HF hepsinden önce kurulmuş ve TR.GG'de yeni bir çağ açan üstadımızdır.

HF profesyonel CSS tasarımları TR.GG'ye getiren ilk kişidir. Üstelik menü gizleme kodu diye bir saçmalık vardı, onu kaldırdı. Ayrıca senin de dediğin gibi sıfırdan CSS tasarım yapmayı yine ondan öğrendik.

Wordpress tasarımları TR.GG'ye getiren ilk kişi yine HF'dir.

Joomla tasarımları TR.GG'ye getiren ilk kişi de HF'dir.

Uygulanmaz, olmaz denen kodları TR.GG'ye uygulayan, kullanılabilir hale getiren kişi de HF'dir.

Başka hiç kimseyi tanımıyorum ki bu kadar adından söz ettirsin ve kalıcı olabilsin.

İleride tasarım konusunda BS'de ne olacak demişsin? Bundan başkası Şam'da kayısı derler. Eğer bir gelişme olacaksa bu yine HF'den gelecektir kanımca.

Çarşı, BS'ye uzun süredir karşı Mr. Green

uzakdiyarlar.tr.gg

Arkadaşım zaten ben yalan bir şey söylemedim.HF iceblue,red tasarım yapmamış bildiğim kadarıyla...
Peki sana ne demeli.Yorumunu yazmışsın sonunda neden sitenin reklamını yapıyorsun...

Mesaj06.08.2009, 10:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

bence bunları tartışmaya çevirmek çok yanlış...
forumun en eski mesajlarını ve paylaşımlarına bakarsanız zaten yukarıda yazdıklarımın doğru olduğunu anlayabilirsiniz...
bunu eski modlarada sorabilirsiniz..
çünkü bende eski bir moderatörüm..

antispamteamde eski onada sorun..
naazimcayada sorun...

benim yazdığım şekil doğru olanıdır.
saygılar.

Mesaj06.08.2009, 15:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

www.sefacity.tr.gg

Sitesinin Sahibi Masaüstü Görünümünde Tasarım Yaptı Smile

İsterseniz Bi Bakın Bana Göre Oldukça İyi Smile

Mesaj06.08.2009, 16:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

you-turk yazmış:
www.sefacity.tr.gg

Sitesinin Sahibi Masaüstü Görünümünde Tasarım Yaptı Smile

İsterseniz Bi Bakın Bana Göre Oldukça İyi Smile

Evet gerçekten orjinal bir tasarım yapmış..

Helal Olsun...