Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj18.08.2009, 22:23 (UTC)    
Mesaj konusu: Teknik bir forum olduğumuza göre...

Merhabalar..
Benim önerim forum için olacak...
Forumda sürekli yaşadğımız bir takım olaylar var örnek olarak "tartışmalar,çalınan site tasarımları,sohbete dönüşen konular"
Bunların yok olması için en ideal seçim bana göre aşağıda maddelediklerimdir diye düşünüyorum :

1.Serbest bölge vs. gibi bölgeler kalkmalı (madem teknik bir forumuz bunlara ihtiyaç yok bence )

2.Forumda soru sor cevaplasınlar mantığı artık yok olmalı.(Çünkü soru sorulmasından çok reklam ve tasarım dağıtma başlıkları açılıyor.)

3.Site hakkında a'dan z'ye herşey anlatılıp bölümlerine göre yeniden düzenlenip sabitlenmeli. (Cevabını bulamayan kalmaz en azından ve gereksiz başlıklar olmaz)

4.Forum kullanıcılarının ve yöneticilerinin tasarım dağıtmasına son verilmeli ( kendin pişir kendin ye mantığını yok ediyor çünkü bunun yerine 3.maddedeki gibi herşey anlatılsa kullanıcıda kendi tasarımını yapmayı öğrenir )

5.Forumda şunu yaparsan banlarım şöle yaparsan banlanırsın şu konu yasak vs. gibi cümlelerden artık kaçınılmalı..çünkü bu tür cümleler insanlara dahada suç işleme eğilimine itiyor (misal ; yasaklar çiğnenmek içindir )

Bu forumu açıldığı ilk aylardan beri takip eden bir kullanıcı olarak görüşlerimi sundum...
Biliyorum -ki forumun bir yönetici yok o nedenle bunların uygulanması şu an için imkansız ama olurda bir yönetici gelirse umarım göz önünde bulundurur.

saygılar

Mesaj19.08.2009, 00:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

güzel öneriler fakat bence serbest bölge kalkmamalı Wink
Mesaj19.08.2009, 07:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

en önemliside

Arrow
Alıntı:
3.Site hakkında a'dan z'ye herşey anlatılıp bölümlerine göre yeniden düzenlenip sabitlenmeli. (Cevabını bulamayan kalmaz en azından ve gereksiz başlıklar olmaz)

bence bu olursa sorun kalmaz
Mesaj19.08.2009, 09:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

islamanahtari yazmış:
en önemliside

Arrow
Alıntı:

bence bu olursa sorun kalmaz

aynen

Oyunskor
Mesaj19.08.2009, 09:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

sonuna kadar destekliyorum Wink
Mesaj19.08.2009, 10:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

alperen-ocak yazmış:

Bende

Mesaj19.08.2009, 14:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

alperen-ocak yazmış:

ben dahada destekliyom Mr. Green

Oyunskor
Mesaj20.08.2009, 18:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

bazı arkadaşlarımız forumun sıkıcı olacağını söylüyor..
peki arkadaşlar "biz teknik bir forumuz" denmiyormu bize ?
ben teknik bir forum olduğumuzu düşündüğüm için bu konuyu açtım zaten...
serbest bölgenin kalkması demek tüm sorunları çözmek demektir.
paylaşım yapan insanlara,modlara,kullanıcıların mesaj saysılarına bir bakın ve mesajları nereye yazdığını inceleyin..mesajların %90'ı serbest bölgede...
bu kimseye bir şey kazandırmaz.
burası bir webmaster kursu gibi algılanmalı ve insanlara gelecek için kapı olmalı.

Mesaj21.08.2009, 05:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teknik Bir Forum Olabiliriz Fakat Başımıza Komik Bi Olay Gelse Bile BS DE Açacak Tek Yer Ora Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy Bence Serbest Bölge Kalkmamalı
Mesaj21.08.2009, 18:00 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Teknik bir forum olduğumuza göre...

bin907 yazmış:
Merhabalar..
Forumda sürekli yaşadğımız bir takım olaylar var örnek olarak "tartışmalar,çalınan site tasarımları,sohbete dönüşen konular"
Bunların yok olması için en ideal seçim bana göre aşağıda maddelediklerimdir diye düşünüyorum :

1.Serbest bölge vs. gibi bölgeler kalkmalı (madem teknik bir forumuz bunlara ihtiyaç yok bence )

2.Forumda soru sor cevaplasınlar mantığı artık yok olmalı.(Çünkü soru sorulmasından çok reklam ve tasarım dağıtma başlıkları açılıyor.)

4.Forum kullanıcılarının ve yöneticilerinin tasarım dağıtmasına son verilmeli ( kendin pişir kendin ye mantığını yok ediyor çünkü bunun yerine 3.maddedeki gibi herşey anlatılsa kullanıcıda kendi tasarımını yapmayı öğrenir )

5.Forumda şunu yaparsan banlarım şöle yaparsan banlanırsın şu konu yasak vs. gibi cümlelerden artık kaçınılmalı..çünkü bu tür cümleler insanlara dahada suç işleme eğilimine itiyor (misal ; yasaklar çiğnenmek içindir )

Bu forumu açıldığı ilk aylardan beri takip eden bir kullanıcı olarak görüşlerimi sundum...
Biliyorum -ki forumun bir yönetici yok o nedenle bunların uygulanması şu an için imkansız ama olurda bir yönetici gelirse umarım göz önünde bulundurur.

saygılar

merhaba;

Size ne bir yönetici nede forumda görevli biri olarak size cevap vermiyorum.Normal bir bedava-sitem uyesi olarak yöneltmiş oldugunuz önerilerilerinizi bedava-sitem e verdigi hizmet suresince ögrendigim bilgi birikimim kadar önerilerinizi cevaplandıracam.Tahminim ve gösterdigi kadar teknik destek önerilerinize yöneltmiş oldugum cevapları destekler.Önerilerinize karşı bir çalışma nede başka bir amaç gütmeden cevaplandırdıgıma emin olabilirsiniz.

Alıntı:

1.Teknik bir forum olundugu gerek teknik ve bazı forum görevlileri tarafından her zaman bu çizgiyi korumakdadırlar.Serbest bölgenin kalkması forumun tamamen tekniklikden çıkmasına sebeb açar devamlı aktif olan webmaster hoş vakit ve bazı bir takım bilgi ögremeleri için gereklidir.

Alıntı:

2.Forumun amacı nedir?Forum ne amaç dogrultusunda kullanılmalıdır? Forumun reklam yapılacak bölümde reklam yapılır .Tasarım ile ilgili başlıkda ise tasarım dagıtılır.

Alıntı:

3.Haklısınız s.s.s diye adlandırılan bölüme devamlı karşı çıkmışımdır. Cevabı bulamayan kişi sayısını yarıya indirmiş olunur ama soru sorulan bir başlık hiç bir zaman gereksiz degildir..

Alıntı:

4.Bunu engelleyemezsiniz .Siz bir işe başlarken ilk önce hazırları inceleyerek daha iyi bir bilgi birikiminemi sahip olursunuz yada anlatılan şekli ile kafanızda soru işaretleri mi bırakırsınız.

Alıntı:

5.Aracınızla giderkene kontrollu bir yola geldiniz .Sizin yolda durmanız gerekirkene ama siz durmuyor devam ediyorsunuz bir daha aynısı oluyor diyorsunuz hiç birşey olmuyormuş ki dersiniz ama yine tekrarlamaya kalkışdıgınızda size bir ceza uygulanıyor yanlış oldugunu anlıyorsunuz nerede ve ne zaman duracagınızı biliyorsunuz (Geçmeye çalışırkine önünüzdeki görünen kişiye ceza uygulanıyor o zaman hatalı oldugunu anlarsınız.

Alıntı:

Forumun bir yöneticisi vardır!
Mesaj21.08.2009, 21:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

abron öncelikle forumun yönetici kim ? gösterirsen evet varmış diyip sana teşekür edeceğim..

trggcanavarı modluğu bırakacak fakat onu modluktan alan yönetici yok..
hakan bey'e serbest bölge ile attığım mailde bana aynen : o bölümün kalkmasını talep ettim dedi...peki yönetici nerede ?

bence forumu iyi gözlemlememişsiniz diye düşünüyorum...

1.soruma verdiğin cevap için tekrar yazayım Hakan bey kendi ağzıyla o bölümün kalkacağını söyledi ama malesef yönetici yok..

2.öneride ne demek istediğimi kavrayamamışsın sanırım...benim yazdıklarımla senin yazdıkların zaten aynı şeyler..ama bizim kullancılarımız senin dediklerini yapmıyorlar işte...

3.önerime verdiğiniz cevapta "soru sorulan başlık gereksiz değildir" demişsiniz fakat o sorular sabitlerdede yer alıyorsa o açılan yeni başlık gereksizdir..vurgulamak istediğim buydu...

4.Bunu engellemek zorundayız...Kaç tane insan kendi tasarımını yapıyor ? Kendi tasarımını yapanların tasarımlarda zaten başka sitelerde görülüyor bir süre sonra...Buna son verilmeli.

5.Ceza ve kurallar elbette olacaktır ama en ufak birşeyde yok banlarım ederim gibi cümlelerin olması forumun huzurunu bozmaktadır...

Son yazdığın cümle "forumun yöneticisi vardır!"...
malesef yok.varda benmi göremedim acaba diye düşünüyorum
Mesaj24.08.2009, 19:18 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Teknik bir forum olduğumuza göre...

abron yazmış:
bin907 yazmış:
Merhabalar..

saygılar

merhaba;

Size ne bir yönetici nede forumda görevli biri olarak size cevap vermiyorum.Normal bir bedava-sitem uyesi olarak yöneltmiş oldugunuz önerilerilerinizi bedava-sitem e verdigi hizmet suresince ögrendigim bilgi birikimim kadar önerilerinizi cevaplandıracam.Tahminim ve gösterdigi kadar teknik destek önerilerinize yöneltmiş oldugum cevapları destekler.Önerilerinize karşı bir çalışma nede başka bir amaç gütmeden cevaplandırdıgıma emin olabilirsiniz.

Alıntı:

1.Teknik bir forum olundugu gerek teknik ve bazı forum görevlileri tarafından her zaman bu çizgiyi korumakdadırlar.Serbest bölgenin kalkması forumun tamamen tekniklikden çıkmasına sebeb açar devamlı aktif olan webmaster hoş vakit ve bazı bir takım bilgi ögremeleri için gereklidir.

Alıntı:

2.Forumun amacı nedir?Forum ne amaç dogrultusunda kullanılmalıdır? Forumun reklam yapılacak bölümde reklam yapılır .Tasarım ile ilgili başlıkda ise tasarım dagıtılır.

Alıntı:

3.Haklısınız s.s.s diye adlandırılan bölüme devamlı karşı çıkmışımdır. Cevabı bulamayan kişi sayısını yarıya indirmiş olunur ama soru sorulan bir başlık hiç bir zaman gereksiz degildir..

Alıntı:

4.Bunu engelleyemezsiniz .Siz bir işe başlarken ilk önce hazırları inceleyerek daha iyi bir bilgi birikiminemi sahip olursunuz yada anlatılan şekli ile kafanızda soru işaretleri mi bırakırsınız.

Alıntı:

5.Aracınızla giderkene kontrollu bir yola geldiniz .Sizin yolda durmanız gerekirkene ama siz durmuyor devam ediyorsunuz bir daha aynısı oluyor diyorsunuz hiç birşey olmuyormuş ki dersiniz ama yine tekrarlamaya kalkışdıgınızda size bir ceza uygulanıyor yanlış oldugunu anlıyorsunuz nerede ve ne zaman duracagınızı biliyorsunuz (Geçmeye çalışırkine önünüzdeki görünen kişiye ceza uygulanıyor o zaman hatalı oldugunu anlarsınız.

Alıntı:

Forumun bir yöneticisi vardır!

iyi cevap abron Very Happy

yönetici elbette var fakat henüzx aktif değil.
Mesaj24.08.2009, 19:34 (UTC)    
Mesaj konusu: selam

Alıntı:

Dısında hepsine katılıyorum...
Mesaj25.08.2009, 06:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben katılmıyorum..

Çünkü ;

1.Bu forum sonradan "teknik forum"felsefesine geçmedi.Daha öncede böyleydi..
2.Serbest bölge olmazsa forumun tadı kaçar .. Eğlenceler,Sohbetler o bölgede..
3.Forumda soru sor cevaplasınlar mantığı artık yok olmalı.Diyosun ama bu olmazsa kimse bilgi sahibi olamaz.
4.Forum kullanıcılarının ve yöneticilerinin tasarım dağıtmasına son verilmeli demişsin..Bu konu ile alakalı bir konu açtım..

Dilerseniz Konuya bakabilirsiniz :

http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=122516&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Benim ekleyeceklerim bu kadar..Geriside Zaten ABRON'un Dediği gibi.. Wink
Mesaj25.08.2009, 15:57 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: selam

kaidem yazmış:
Alıntı:

Dısında hepsine katılıyorum...

Bende Very Happy