Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj23.08.2009, 07:14 (UTC)    
Mesaj konusu: İnternet İçin 'Korsanlar Partisi' Kuruldu

Korsanlar Partisi Başkanı Pasi Palmulehto, yaptığı açıklamada, siyasal parti kurmak için gereken 5 bin imzayı topladıklarını ve partinin resmi kaydının Finlandiya Adalet Bakanlığı'nca onaylandığını söyledi.

Palmulehto, partisinin telif hakları yasasında reform yapılmasını, özel yaşam ile ifade özgürlüğünün korunmasını ve siyasette şeffaflık istediğini bildirdi.

Palmulehto, Korsanlar Partisi'nin gelecek yerel, genel ve Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılmayı amaçladığını kaydetti.

Partinin kurulmasına telif hakları savunucusu kuruluşlardan tepki geldi.

Korsanlığa karşı mücadele eden Uluslararası Fonografik Sanayi Federasyonu'nun (IFPI) Finlandiya kanadının başkanı Arto Alaspaeae, ''bir siyasal partinin, telif haklarıyla korunan içeriğin serbest kullanımından yana olmasına karşı olduklarını'' kaydetti.

İsveç'te internette devlet denetimini azaltmak, telif haklarında kısıtlayıcı düzenlemeleri ve patent sistemini kaldırmak isteyen Korsan Parti, 2 ay önceki Avrupa Parlamentosu seçimlerinde 1 sandalye elde etmeyi sağlamaya yetecek yüzde 7.1 oranında oyu almayı başarmıştı.

Bu başarının ardından Britanya, Çek Cumhuriyeti ve Avustralya'da da internette dosya paylaşımının serbest kalmasını isteyen ve telif haklarına karşı çıkan partiler kurulmuştu.

Mesaj23.08.2009, 11:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Keşke benim de bir partim olsa.Adı da "İnternet Partisi".Dalga geçmiyorum.18 yaşımı geçiyim İnternet partim olcak. Mr. Green
Mesaj23.08.2009, 12:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Biraz saçma olmuş.
Neyse ilerdeki senelerde yapmak istediğim bir proje veya keşke şimdi öyle bir online oyun olsa dediğim..

Online bir oyun olucak. Üye olanlar dolu olmayan isimlerle kendine göre bir logo ve pari ismi seçicek.
Partinin içlerinde ilk olarak kendileri olucak.
Tabii en çok tutulan 100 parti'nin içinde Genel başkan yardımcısı, milletvekilleri, belediye başkanları olucak.
Aynı bir ülke oyunu. Ülkenin içindeki meclis, meclisin dışındaki partiler, milletvekilleri, partiden ayrılanlar bakanlık, meclis başkanlığı vb.

Şuan böyle bir oyun var mı bilmiyorum ama ilerde olursa şaşmayın. Razz
Yapmaya imkanı olan varsa fikir alışverişine varım. Razz
Mesaj23.08.2009, 15:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar Çocuk Hakları Yasasına Göre PARTİ,DERNEK VS.. Bu tür kulüpler kurma hakkınız bulunmakta..

Mesela benim okulda şu an uyguladığım bi yasa bulunmakta.. Seneye Bütün okullarda olması taleb edilecek Very Happy

ÖĞRENCİ HAKLARI VE SOSYAL FAALİYETLER KULÜBÜ Very Happy

Gidin okul müdürüne konuşun kulüp kurma hakkım var benimde diye..

İmkanı olan demiyorumm.. Gidin Konuşun ..Ha yapmazsada gidin MEB'e "siz bana böyle bi yasa verdiniz,ama bu yürürlükte değil"deyin.. Tıpış Tıpışş Very Happy

Ayrıca Online Oyun Fikri bu aralar aklımda var . Zaten Oyun Yapımı ilede uğraşmaktayım belki ilerde ortak yaparız oyunu NET-TR nedeersin? Very HappyVery Happy Mr. Green
Mesaj23.08.2009, 15:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar Çocuk Hakları Yasasına Göre PARTİ,DERNEK VS.. Bu tür kulüpler kurma hakkınız bulunmakta..

Mesela benim okulda şu an uyguladığım bi yasa bulunmakta.. Seneye Bütün okullarda olması taleb edilecek

ÖĞRENCİ HAKLARI VE SOSYAL FAALİYETLER KULÜBÜ

İmkanı olan demiyorumm.. Gidin Konuşun ..Ha yapmazsada gidin MEB'e "siz bana böyle bi yasa verdiniz,ama bu yürürlükte değil"deyin.. Tıpış Tıpışş

Ayrıca Online Oyun Fikri bu aralar aklımda var . Zaten Oyun Yapımı ilede uğraşmaktayım belki ilerde ortak yaparız oyunu NET-TR nedeersin? Very HappyVery Happy
Mesaj23.08.2009, 20:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

vatantopragi yazmış:

Mesela benim okulda şu an uyguladığım bi yasa bulunmakta.. Seneye Bütün okullarda olması taleb edilecek

ÖĞRENCİ HAKLARI VE SOSYAL FAALİYETLER KULÜBÜ

İmkanı olan demiyorumm.. Gidin Konuşun ..Ha yapmazsada gidin MEB'e "siz bana böyle bi yasa verdiniz,ama bu yürürlükte değil"deyin.. Tıpış Tıpışş

Ayrıca Online Oyun Fikri bu aralar aklımda var . Zaten Oyun Yapımı ilede uğraşmaktayım belki ilerde ortak yaparız oyunu NET-TR nedeersin? Very HappyVery Happy

İlerdeki şartlar neyi gösterir bilemeyiz.
Ama şuanki fikrimle bu iş kafama yatkın.
Önceki mesajları göster: