Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj02.09.2009, 09:47 (UTC)    
Mesaj konusu: Okul Tanıtımları

Evet arkadaşlar biliyosunuz Bedava-Sitem üyelerinin çoğunluğunun yaşı 13-18 arasında değişiyor.
Bu yaş grubundaki arkadaşlarımız da 6,7 ve 8.sınıflarda SBS'ye girererek ileride gidecekleri okulları belirliyorlar.
Ben de önümüzdeki yıl son SBS'me gireceğim ve bir okula yerleşeceğim.
Ancak ben ve benim gibi ilköğretim öğrencisi arkadaşlara bir rehber niteliğinde olması için okul tanıtımları yapmaya karar verdim.
Sizler de bulunduğunuz ildeki,bölgedeki Anadolu,AÖL,Fen Lisesi gibi okulların tanıtımlarını yaparak bizlere katkı sağlayabilirsiniz.
Şimdiden teşekkürler.

Mesaj02.09.2009, 09:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tokat Milli Piyango İhya Balak Fen Lisesi

Nitelikleri yüksek bir yönetim ve öğretim kadrosu
Tokat Fen Lisesi’nde seçkin bir yönetim kadrosu ve branşlarında kendilerini ispat etmiş öğretmenler görev yapmaktadır.

Eğitimde kütüphane, laboratuvar ve bilgisayar desteği
Tokat Fen Lisesi’nde dersler laboratuvar ve bilgisayar imkânları kullanılarak yürütülmektedir. Öğrencilerimiz araştırma ve serbest kullanım için bilgisayar kullanma ve internete girme imkânına sahiptirler.

Modern Bir Fen Lisesi
Okulumuz içerisinde derslik, laboratuvar, kütüphane gibi akademik faaliyetler için gerekli altyapının yanında öğrencilerin barınma, beslenme ve diğer ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak yurt, yemekhane, kantin ve spor tesisleri bulunmaktadır.

Okul-Öğrenci İletişimi ve İşbirliği
Tokat Fen Lisesi için öğrencilerin karar alma mekanizmalarında yer almaları oldukça önemlidir. Bu amaçla her yıl öğrenci temsilcisi seçimleri yapılmakta ve öğrenciler arasından sınıf temsilcileri belirlenmektedir. Temsilciler, öğrencilerin dilek ve taleplerini okulumuz idarecilerine iletmekte ve okulla ilgili konularda görüş belirtmektedirler.

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Merkezi
Tokat Fen Lisesi'nde akademik danışmanlığın yanı sıra idare ile öğrencinin diyaloğu da düşünülmüştür. Rehberlik servisi günün her saatinde öğrenci müracaatlarını kabul ederek, onlara yardımcı olmakta, sorunları ile ilgili çözümler üretmektedir. Öğrencilerin zihinsel, duygusal ve sosyal yönden en üst düzeyde gelişmelerine yardımcı olmak kazandıkları bu bilgi birikimini, meslekî, sosyal ve özel yaşamlarında etkin bir şekilde kullanmalarını sağlamaktır. Her öğrencinin psikolojik destek alabilmesini amaçlayan birimimiz öğrenim süresince ortaya çıkabilecek olan problemlere yönelik "önleyici" çalışmalar yapmaktadır.

Başarılar
2009 ÖSS SAY-2 Türkiye 8.si (Rahime DURAN)
2009 ÖSS SAY-2 Türkiye 170.si (Furkan ÇETİN)

2009 ÖSS
Rahime DURAN = Hacettepe TIP (İngilizce)
Furkan ÇETİN = Hacettepe TIP (İngilizce)
Gamze SABAN = Hacettepe TIP
Şeher Banu FARABİ = Ankara Üniversitesi TIP
Elçin AKDAŞ = Ankara Üniversitesi TIP
Rümeysa Tuba DÜRER = Ankara Üniversitesi TIP
Merve GÜNERLİ = Cerrahpaşa TIP

Toplam
23 TIP
20 Mühendislik
4 Diş
3 Eczacılık
4 Diğer

2009 1.Yerleştirme Sonuçlarına Göre Taban ve Tavan Puanlar