Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj02.09.2009, 09:32 (UTC)    
Mesaj konusu: Kas Kasılması..! Felaket birşey :(..

Gerçekten çok kötü birşey uykumun arasında bacağıma giriyor. 1 gün zor yürüyorum Sad

Yazı alıntıdır...

Kas Kasılmalarına ve Kramplara Karşı Evde Yapılabilecekler

Herkes hayatı boyunca bir kaç kez kas krampına maruz kalmıştır.Bu anlarda kaslarınız kasılır ve sizi hareket edemez bir halde acı çinde bırakır.
Kramplar genelde bacaklarda,kollarda ve sırt bölgesinde oluşur.Sebepleri arasında zorlamak , zedelenmek ve kasların dehidrolize olması ve çok uzun süre aynı pozisyonda hareketsiz kalmak sayılabilir.Bu durumda evde yapabileceğiniz bazı tedavi yöntemleri mevcuttur.

1- Hafif Masaj : Kramp giren bölgeyi kasların doğrultusunda yavaş yavaş ovuşurun.Bu kan dolaşımını arttırarak kasılan kasları rahatlatır.

2- Sıcak Banyo : Sıcak bir duş veya ılık bir banyo yapın.Sıcak suyu kramp giren bölgede uzun süre tutun.Suyun sıcaklığını dayanabildiğiniz kadar sıcak tutun bu kaslarınızın gevşemesini sağlayacaktır.

3- Germe : Baldır bölgesinde ki kramplar için ayak parmaklarınız yukarı doğru olacak şekilde bacağınızı kafanıza doğru çekin ve bu pozisyonda 30 saniye kadar durun.

4- Soğuk ve Sıcak Tedavisi : Kramp giren bölgeyi buz ile beş dakika kadar veya kızarana kadar ovun , kızarması kan hücrelerinin kasları ısıtması anlamına gelir.Alternatif olarak ise sıcak su torbası ile kasları gevşetmeyi de deneyebilirsiniz.

5- Beslenme : Eğer çok sık kas krampı yaşıyorsanız vücudunuz bazı mineraller ( örneğin potasyum ve kalsiyum) yönünden yetersiz besleniyor demektir.Kalsiyum için yağsız süt ve yoğurt , potasyum içinse patates,muz gibi gıdaları tüketmeye özen gösterin.

6- Yetersiz Sıvı : Yeterince sıvı alamamakta kas kasılmalarına sebep olur bunun için gün içinde düzenli su içme alışkanlığı edinin.

7- Yardımcı gıdalar : Bal :Gece ortaya çıkan ayak ve bacak kramplarını engelleyebilir. Elma Sirkesi: Potasyum yönünden zengindir bir çay kaşığı elma sirkesi ve iki çay kaşığı balı sıcak suda karıştırıp içebilirsiniz.

Bütün bunlara rağmen kramplarınız devam ediyorsa bir doktora muhayene olmanız iyi olacaktır.
Mesaj02.09.2009, 09:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylaşım için çok teşekkğrler
Mesaj02.09.2009, 09:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ya kramp demeyin bana Very Happy Her sabah demeyim de ara sıra giriyor Bacaklarıma öyle bir sinir oluyorumki Sıcak duşda banyo yapamam Very Happy bu sıcakda bide AMa teşekkürler
Mesaj02.09.2009, 10:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bir gün halı saha maçından sonra bu kaslar yüzüne
10 gün yürüyemedim zor durum Confused
Mesaj02.09.2009, 10:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gece uyurken aniden bacağımdaki kaslar sertleşmişti.O gece hiç uyuyamadım. Crying or Very sad Razz
Mesaj02.09.2009, 10:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

çok zor işiniz kasları kasılanaların bana yüzerken girmezde yüyürken girer iyimi SmileSmileSmileSmile okadar yüzerim girmez yürürken gireer sinir oluyorum ya
Mesaj02.09.2009, 11:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

bana yüzerken girmişti allahtanki orda insanlar vardı hemen çıkardılar beni yoksa bana öteki taraf gözüküyodu Smile
Mesaj02.09.2009, 11:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

sanalalemdar yazmış:
bana yüzerken girmişti allahtanki orda insanlar vardı hemen çıkardılar beni yoksa bana öteki taraf gözüküyodu Smile
Laughing

banada tam koştum koştum tam havuza atlıyacaktim girmez mi ayama ayağıma tutacam diye kafa üstü havuza düştüm oteki tarafla aramizda 1ml fark vardiki adamlar tuttu beni:D
Mesaj02.09.2009, 12:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Halı Saha Maçından Sonra Bana Çok Oluyor.Eve Yürüyeyim Dedim Eve Gittikten Sonra 10 Gün Sokağa Çıkamadım Confused
Mesaj02.09.2009, 15:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bir gün okulda futbol turnuvasındaydık.. Bizim kaleci degaj yaptı, oynadığımız saha da küçüktü kaleci degaj yaparsa direk karşı kaleye kadar gidiyodu Very Happy Neyse bi baktım top geliyor kafama doğru bende forvet oynuyorum dedim şuna güzel bi kafa atayım güzel bi gol olsun Very Happy Hakkaten de öyle oldu bir kafa attım herkez şaşırdı böyle kalecide çıkmıştı tam ellerinin arasından 90'a gol oldu Very Happy Herkez tebrik etti falan.. 2-3 Dakka sonra boynum bir kasıldı bir tutuldu anlamadım kas kasılmasımıdır artık nedir .. Böyle bişey olamaz .. Allah kimseye vermesin valla 3-4 gün kafamı sağa veya sola çeviremedim Very Happy
> Türkçemiz ile ilgili kendi yazdığım makaleyi okumak ister misin? Tıkla > http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?p=639445#639445
Mesaj02.09.2009, 16:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Benimde bir ara her gece oluyordu. Yatakta şöyle bir geriliyordum. Aman Allahım. Böyle bir acı olamaz. Allahtan yöntemini buldum. Hemen ayağı kalkıyorum. Geçiyor.
Mesaj02.09.2009, 16:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

yaklasık 1 2 senedir kickbox la ugrasıyorum.. İlk idmana çıktıgımda eve dödügümde mahvolmuştum:D yürüyemecek haldeydim Sonra bir kaç ay ara verdim sora bıraktım Şimdi aikido yapyorum 8. ayıma girdim ondada ilk antnemanımda mahvolmustum xD
Mesaj03.09.2009, 08:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

antrenmansız maça çıkarsak örnek olarak.. kaslarımız kasılır Very Happy
Mesaj03.09.2009, 09:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

BanaDa FutboL oynarken Bazen Öyle Oluyor Gercekten Zor Bir Durum Confused
Mesaj03.09.2009, 09:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben HSP die bi hastalığa yakalanmıştım..İsteyenler araştırsınlar..İlletliğini anlarsınız..