Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj04.09.2009, 16:19 (UTC)    
Mesaj konusu: ''Nihat yarın kesinlikle oynamayacak''

Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Estonya maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Estonya ile oynayacağı mücadele öncesi basın toplantısı düzenledi.

- Estonya takımı son 10 maçta 8 gol yedi. Bunun için bir önlem alacakmısınız?

''Yarın bununla ilgili önlemlerimiz olacak. Mücadele gücü yiksek bir takım. Son hazırlık maçı Brezilya ile oynadı. 1-0 mağlup oldu. Maçın başında gol isteği ile başlayacağız.''

- Milli Takımın ikinciliği elde edeceğine inanıyormusunuz?

''Türk Milli Takımı ikinciliği elde edebilecek bir takım. İlk yarı maçlarında istediğimiz sonuçları alamadık. Ama ikinci yarı maçlarında istediğimizi alacağız. Matematiksel hesaplar yaparak çıkacağımıza inanıyorum. Milli Takım olarak zorları seviyoruz. Zorda olsa sonunda başarıcağımızı düşünüyorum.''

- Gökhan Gönül ve Arda'nın sakatlığının durumu nedir?

''Bugün Kayserispor tesislerinde idmanımızı yapacağız. Öncelikle Halil'i deniyeceğim. Nihat yarın oynayacamacak. Hamit'in durumu henüz belli değil. Nihat'ı Bosna maçına saklamak istiyoruz. Sarı kart sınırında oyuncuylarımız var. Bu oyuncuları oynatmazsak takım uyumu bozluyor. Bu akşam bazı kararlar verdik. Şuanda Gökhan Gönül, Arda, Gökhan Zan, Hamit ve Nihat'ın sakatlıkları var. Nihat kesinlikle oynamayacak. Göklan Zan ve Gökhan Gönül oynayacak durumu gelecektir. Bazı oyuncularımızı dünlendirebilme lüksümüz malesef yok.''

-Dünkü idmanda Hamit oynarım dedi. Siz oynatmak istermisiniz?

''Hamit oynamak istiyorsa oynatırız. Bosna maçında bir sorun çıkacaksa Estonya maçında çıksın. Nihat bizimle Bosna'ya götürecez. Bosna'nın maçı bizden önce. Normal şartlarla bizim Bosna'yı yeneceğimizden eminim. Bizim bundan sonra kaybedecek bişeyimiz yok. Bundan sonra onlar düşünmesi gerekir. Bizim Bosna'yı yenmemiz şart.''

Futbolcuları Bu önemli maç öncesi nasıl motive edeceksiniz?

''Futbolcularımın işin bilincinde olmaları yeterli oluyor. Bu maçların kazanılması gerektiğini biliyorlar. Aten kaybedilmiş 2 puan var Bosna'da. Şu anda görünen en kötü tablo bu. Böyle bir Milli Takımın oyuncuları hesapta olmadan kaybedilen puanları telafi edeceklerdir. Yarın presle başlayacağız. Rakibe pek şans tanımamayı düşünüyorum. Oyuncularıma olan inancım sonsuz.''

- Arka arkaya 4 maç oynayacağız. Bunun baskısını nasıl azaltacaksınız? İlk yarı maçları için nasıl bir hayal kırıklığı yaşıyorsunuz?

''Çok ilginç puanlar kaybettik. Bosna maçı olsun, Estonya maçı olsun çok komik goller kaçırdık. İspanya maçı içinde İstanbul daki maçta yakaladığımız gol pozisyonlarını gole çevirseydik ve 1 paun bile alsaydık şimdi daha rahat olurduk. Biz bu maçları kazanamazsak başka bir şampiyonaya hazırlanacağız. Türk milletinin gurur duyacağı bir Milli Takım olduğumuz rahatlıkla söyleyebilirim. Çok genç kadromuz var. 3 şampiyona çıkartabilecek oyuncularımız var. Batuhan olsun, Sercan olsun ve birsürü genç arkadaşlarımız bekliyor.''

-1-1'lik Lidvanya maçında kendinizin suçu olduğunu söylemiştiniz

''Evet bu konuda ben hatalıyım. 1-1'i tutun dedim. Sonra çocuklarla konuştuğumda ''Siz bize hep hucumu öğrettiniz. O yüzden 8 kişi hucumdaydık'' dediler. Bundan sonra onlara hak verdim.''

- Nihat'ın yerine kime şans vereceksiniz?

''Nihat'ın yerine Sercan'ı oynatmayı planlıyorum.

Kayserispor tesisler mükemmel. Misafirperverliğinden dolayı herkese teşekkür ederiz. Stad mükemmel. Ama zeminde bazı sorunlar var. Daha iyi bir zemin olabilirdi. Çimler biraz ayrık. Bizim gibi paslaşarak oynayan bir takım zorlanabilir.''

-Estonyalı bir oyuncunun bir açıklaması vardı. Bosna'yı yeneceklerini ve Türklerin önünü açacaklarını söyledi.

''Bize çembe taktılar. Duran toplarda çok etkili bir takım. Golü bulamadınız zaman olayın şekilleri değişiyor. Herkes heryerde puan kaybedebilir. O yüzden biz 4 maçıda kazanırsak olay kendiliğinden çözülür.

Yarın oynayacağımız Estonya maçına şu kardo ile çıkacağız;

Geri dörtlümüz Volkan, Gokhan Zan, Gokhan Gönül, Servet, Hakan, Kazim, Emre Arda, Hamit(Ceyhun), Tuncay, Sercan Bu kadroyla çıkacağız''

- Futbolcuları zi motirve ediyorsunuz. Sizi kim motive ediyor?

''Ailem var, arkadaşlarım var. Dışarıya çıkıyorum dolaşıyorum. Yukarı çıktıkca insan dahada yanlız kalıyor. Her mesleğin baskısını kaldırmak için çalışacağız. Zor zamanları daha aza indireceğiz.''

''Hayatta bazı riskler almak lazım. Sorumluluk aldığınızı zaman, riskler de alacaksınız. Futbol böyle bir oyun" diyen Terim, doğum gününü tebrik eden gazetecilere teşekkür etti. Fatih Terim, pasta almak isteyen basın mensuplarına, pastadan hoşlanmadığını söyledi''

- Arda bir açıklama yaptı. Türk oyuncuların dışarıda oynamasının zor olduğunu söyledi. Buna kalıtlıyormusunuz?

''Tamamen Arda'ya katılıyorum. Bu 20 yıl öncede vardı, şimdide var. Siz serbest dolaşım olarak dolaşamıyorsunuz. Taransferler bile bazı şartlara bağlı. Bize geldikleri rahat değiliz. Arda'da bunu anlatmak istemiş.''

Avrupa'da oynayan oyuncularımız iyi olmaayan takımlarda oynuyor. Bunların nedeni nedir?

''İngiltere'de, Almanya'da İspanya'da oyuncularımız var. Nihat 7 yıl orda bizi gayet güzel bir şekilde temsil etti. Sonunda geri döndü. Bu onun kararı. Tuncay ise Stoke Cit'de oynuyor. Yarın daha iyi bir takıma gider. Daha çok oyuncular ile gitmemiz gerekir.''

- Dünya Kupasına gidersek hedefimiz ne olacak?

''Katıldığımız turnuvalarda dikkat ediyorlardı. Burdada dikkat edecekerdir. Eğer dikkat etmezlerse dikkat ettirmeyi biliriz'' d,yerek sözlerini tamamdadı.
Önceki mesajları göster: