Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj17.09.2009, 15:27 (UTC)    
Mesaj konusu: Arkadaşlar Euro 2016'ya stadlar bakımında hazırmıyız _?

Küçük çaplı bir araştırma yaptım yorumlarınızı bekliyorum Very Happy

2016'ya hazırmıyız ?
Seyirmax.tr.gg'den muhteşem bir araştırma daha;Türkiyiye 2016 hazır mı ?.

Türkiye 2016 Avrupa Şampiyonası'na adayladığını açıkladı açıklmasına ama eğer seçilirsek tüm Avrupa'ya rezil olma ihtimalimiz var mı ? İşte bu sorunun cevabını bulmak için Seyirmax TV "Tartışıyoruz" programında 2016 için bir bölüm açtı ve sizin düşüncelerinizi öğrenmek istiyor.

Seyirmax TV sizin için bir dosya hazırladı ve Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası'na hazır olup olmadığını araştıryor ve araştırırken sizin düşüncelerinizi almaya ihmal etmiyor.İşte o dosya:

Seyirmax TV detay;bir ülkenin Avrupa Şampiyona'sına ev sahipliği yapması için 2 adet 5 yıldızlı stadyumu ve 1 adet 4 yıldızlı stadı bulunması gerek,bu stadlar şu anda Türkiye'de mevcut Ş.Sarağolu ve Atatürk Olimpiyat Stadı 5,Kayseri Kadir Has Stadı ise 4 yıldızlı ayrıca G.Saray'ın yapımı süren T.Telekom Arena'da bitince 5 yıldızlı stadlar arasında yerini alacak.UEFA bilindiği üzere 2012'den sonra gruplardaki takım sayısını 24 takıma çıkardı ve artık turnavalarda kullanılacak stadlarında sayısı 12'ye çıktı buda Türkiye'nin turnuvaya ev sahipliği yapmasını biraz daha zorluyacak gibi.İsterseniz Türkiye'deki mevcut ve yapım aşamasındaki stadyumlara bir bakalım.

Mevcut Stadlar Kapasite (Bin) Şehir Yıldız
Atatürk Olimpiyat Stadı 76.092 İstanbul ***** (5)
Şükrü Saraçoğlu Stadı 53.586 İstanbul ***** (5)
Kadir Has Stadı 33.000 Kayseri **** (4)
İzmir Atatürk Stadı 64.000 İzmir (?)
Şanlıurfa Stadı 30.000 Şanlıurfa (?)
H.Avni Aker Stadı 23.000 Trabzon (?)
Rize Yeni Stad 15.000 Rize (?)
Kamil Ocak Stadı 15.000 G.Antep (?)
R.Tayyip E. Stadı 15.000 İstanbul (?)
Bursa Atatürk Stadı 18,587 Bursa (?)
Yapım ve Proje
T.Telekom Arena 55.000 İstanbul ***** (5)
Beşiktaş Yeni Stad 40.000 İstanbul **** (4-5)
100.Yıl Stadyumu 30.000 Antalya **** (4-5)
Mersin Stadyumu 35.000 Mersin ****(4)
Karşıyaka Stadyumu 15-20.000 İzmir (?)
Konya Yeni Stad 35.000 Konya **** (4)

İşte Türkiye bu stadlarla turnuvaya ev sahipliği yapabilir;Atatürk Olimpiyat Stadı,Ş.Saraçolu,Kadir Has,T.Telekom Arena,Rize Yeni Stad,Beşiktaş Yeni Stad,Şanlıurfa,İzmir Atatürk Stadı,Antalya 100.yıl,Mersin Stadyumu,Konya Stadı ve Ankara'ya yapılan yeni stadyum.Geri kalan 4 stadtan R.Tayyip E. Stadı tamamen kapatılabilir ve koltuk sayısı 30.000'ne çıkarılıp modern bir stad yapılabilir (çok zor bir iş binaları yıkıp stadı tamamlayamazlar) Avni Aker'inde kapasitesi yükseltilebilir etti 14 kaldı 2 Bursa stadını Ş.Saraçoğlu modeliyle Aliannz Arena'ya benzetiyor ve kapasiteni arttırıyor yani eğer Türkiye bu dediklerini yaparsa 2016'ya çok rahat bir şekilde ev sahipliği yapabilir.
Mesaj17.09.2009, 15:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Manisa 19 Mayıs Stadı'nı unutmayalım lütfen..
Bütün tribünleri yenilendi çünkü.
18.000 koltuk.
Razz Razz
Mesaj17.09.2009, 16:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr yazmış:
18.000 koltuk.
Razz Razz

doğru aama çok düzensiz bir stad :d
Mesaj17.09.2009, 16:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kapasiteler İyide Bide Statların Görünümü Koysan Çoğu Döküntü..!
Mesaj17.09.2009, 17:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj17.09.2009, 17:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

seyirmax yazmış:

güzel..!
Mesaj17.09.2009, 17:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

wording yazmış:
seyirmax yazmış:

güzel..!

SAol
Mesaj17.09.2009, 17:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben Rizeninkini beğendim.
Antalya stadı gözükmüyor.
Hata verdi Wink
Yinede hepseinden dolayı teşekkürler..

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde
Mesaj17.09.2009, 17:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

bscity yazmış:
Hata verdi Wink

Bişey değil Rize ve Kayseri'ye yapılan stadlar Türkiye'nin en yeni ve en modern stadlarıdır ikiside bence birbirinden güzel fakat rizeninki küçük :d GAP stadıda 7 yıl sonra anca bitirildi ama oda olimpiyat stadı olarak yapıldı :S
Mesaj17.09.2009, 17:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şuan İçin Hazır Değiliz..Bu Benim Görüşümce Böyle.. Wink

Mesaj17.09.2009, 17:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

seyirmax yazmış:
net-tr yazmış:
18.000 koltuk.
Razz Razz

Düzensiz derken ?
Mesaj17.09.2009, 17:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

seyirmax yazmış:
bscity yazmış:
Hata verdi Wink

Bişey değil Rize ve Kayseri'ye yapılan stadlar Türkiye'nin en yeni ve en modern stadlarıdır ikiside bence birbirinden güzel fakat rizeninki küçük :d GAP stadıda 7 yıl sonra anca bitirildi ama oda olimpiyat stadı olarak yapıldı :S

Olimpiyat,Şükrü Saraçoğlu,İnönü,Kadir Has,Rize,Urfa Statları Dışında Adam Gibi Sitat Yok Ama git bi ingiltere,almanya ya ...!
Mesaj17.09.2009, 17:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr yazmış:
seyirmax yazmış:
net-tr yazmış:
18.000 koltuk.
Razz Razz

Düzensiz derken ?

ya tribünler Very Happy sanırım manisalısın benim görüşüm bu Very Happy ama takım süper
Mesaj17.09.2009, 17:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

wording yazmış:
seyirmax yazmış:
bscity yazmış:
Hata verdi Wink

Olimpiyat,Şükrü Saraçoğlu,İnönü,Kadir Has,Rize,Urfa Statları Dışında Adam Gibi Sitat Yok Ama git bi ingiltere,almanya ya ...!

Haklısın ama yeni stadlar geliyor ve bursa stadyumu bakıma alınıyor şükrü saraçoğlu modeliyle ypılacak ve Allianz Arena'ya benzeltilecek.Ayrıca İngilte çok doğru bir karar değil ordada 3 stad var City of Mancherter (M.City) Old Traftor (M.UNT.) ve Arsenalın yeni stadı ama Almanya'ya katılıyorum en az 17 tane üstü açılıp kapana ve büyü kapasitede stadlar war.Ayrıc aİngilterre'deki stadların Türkiye'dekilerden farkı yok saece bakıma almışlar ve heps eski bence Türkye'dekiler daha ii.Bu benim görüşüm katılanlar varmı bilemem ama bir araştırmanızı tavsiye ederim belki reklam olucak ama word-stadıums.com'a bir bakın Very Happy
Önceki mesajları göster: