Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj26.09.2009, 12:16 (UTC)    
Mesaj konusu: Türkiye internet yıldızlarını arıyor.

Hayalleri gerçeğe dönüştüren Webstar, Türkiye’nin en büyük fikir bankasını oluşturacak.

Küresel ekonomik değeri olan dijital projeleri hayata geçirmek ve Türkiye’nin en büyük online proje bankasını oluşturmak amacıyla düzenlenen Webstar Türkiye yarışmasına başvurular 12 Ekim’de sona eriyor. Alın teri yerine akıl terinin yarıştığı Webstar’a www.webstarturkiye.com adresinden başvuru yapılabiliyor.

Ulaştırma Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, İnternet Kurulu, Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği, Türkiye Bilişim Derneği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Bahçeşehir Üniversitesi ve Marketing Türkiye Dergisi tarafından düzenlenen dijital proje yarışması Webstar Türkiye için başvurular 12 Ekim’de sona eriyor. Turkcell ve ReklamZ’nin de resmi sponsor olarak katıldığı yarışmaya ayrıca alanında lider birçok firma destek veriyor.

Yarışmaya katılan tüm fikirlerin korumaya alan Webstar Türkiye, sürekli yaşayan bir platform haline gelerek, 10 binlerce dijital fikir ve projenin bir bilgi bankasında toplanmasını ve bu sanal fikirleri gerçeğe dönüştürerek ülkemize ekonomik değer katarken, toplumsal e-dönüşüme de katkı sağlamayı amaçlıyor.

Fikirler gerçek olacak

Yarışmada dereceye girenleri fikirlerini gerçeğe dönüştürmek konusunda önemli fırsatlar bekliyor. Webstar’ın birincisi, projesinin ön yüz tasarımını bedelsiz olarak gerçekleştirmenin yanında 5000 TL de para ödülü kazanıyor. Dereceye giren yarışmacılar, projelerini hayata geçirecek yatırımcılarla da tanışma fırsatı yakalarken, ilk 20’ye kalanlara Inovent tarafından iş planı hazırlanması ve yatırım bulma konusunda 3 gün sürecek toplam 20 saatlik eğitim veriliyor.

Kazananlar 6 Kasım’da açıklanacak

www.webstarturkiye.com adresindeki formu doldurularak yarışmaya katılmaya hak kazananların fikirleri, 15 Ekim’de sektör profesyonellerinden oluşan bir Ön Jüri tarafından özgünlük, yaratıcılık, uygulanabilirlik, ekonomik katkı ve farklılık kriterlerinden geçirilecek. Ön elemeyi geçen ve finale kalmayı başaran fikir ve projeler, içlerinde iş adamları, akademisyenler, yöneticiler, yatırımcılar, fikir liderleri gibi Türkiye'ye yön veren kişilerden oluşan Büyük Jüri' nin karşısına çıkacak. Yarışmada dereceye girenlerin ödülleri de 6 Kasım Cuma günü gerçekleştirilecek törenle verilecek.
Mesaj26.09.2009, 12:19 (UTC)    
Mesaj konusu: selam

Bizim sitelerimizle girebilmemiz imkansız....
Kişisel fikirlerimiz ile yaptıgımız bişe oldugunu sanmıyorum Idea
Mesaj26.09.2009, 12:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Beni AlsınLar xD

Süper Site Yaptım Daha Da Almazsa !
Mesaj26.09.2009, 12:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bunun siteyle alakası yok. Tamamen fikrinizi, hayalinizdeki projenizi yazıyorsunuz.. Kazanırsanız ( dereceye girerseniz ) size imkan sağlıyabiliyorlar. Ben başvurumu yaptım, hadi hayırlısı.. Smile
Mesaj26.09.2009, 12:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr yazmış:
Bunun siteyle alakası yok. Tamamen fikrinizi, hayalinizdeki projenizi yazıyorsunuz.. Kazanırsanız ( dereceye girerseniz ) size imkan sağlıyabiliyorlar. Ben başvurumu yaptım, hadi hayırlısı.. Smile

Hayırlısı Idea
Mesaj26.09.2009, 12:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ödüller ve Fırsatlar

Yarışmanın birincisine 5000 TL para ödülü
Kazanan projenin bedelsiz olarak ön yüz tasarımının yapılması
Dereceye kalan yarışmacıları yatırımcılarla tanıştırma fırsatı
İnovent tarafından dereceye kalan ilk 20 yarışmacıya girişimcilere iş planı hazırlanması, iş fikirlerinin hayata geçirilmesi için gerekli olan yatırımı bulma konularında 3 günlük, toplam 20 saatlik eğitim fırsatı
Hurriyet.com.tr’de yarışmacının birincisine projesini tanıtma fırsatı
Başvuru yapan kişilerin fikirlerini gerçekleştirme ya da fikirlerini gerçekleştirebilecek kişilerle tanışma fırsatı
Kariyer fırsatı
İş bulma fırsatı
Uluslararası platforma açılma fırsatı
Sektör tarafından tanınma fırsatı
Mesaj26.09.2009, 14:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Süper bir fırsat parada güzel fikri olmayan bile oldursun artık...
Mesaj26.09.2009, 14:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kaydolurken Tc kimlik no / ad soyad ve telefon numaranızı istiyor.Ben güvenerek verdim. Çünkü aşağıdaki sponsorluklar küçümsenecek bir sponsorluklar değil. Kullanım şartlarıda ciddiye benziyor hani.. Yinede şansınızı deneyin derim ben, ama fikrinizi çok iyi ifade etmeniz önemli. Birden fazla fikir gönderebiliyorsunuz , ama tek tek doldurmanız gerek. Yani bir form'a 2 tane yazmak olmuyor.. Yaş sınırı yok diye biliyorum.
Mesaj26.09.2009, 15:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben Çok İyi Bir Fikir Göndermiştim.. Daha Önce.. ! Haberdarım Yani Bu Siteden..! Ama Saolsın..!

Ayrıntılı bilgi : http://byqraphix.tr.gg/3-.-Y%26%23305%3Bl-Etkinlikleri.htm
Mesaj26.09.2009, 15:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

tam anlamadım biz bunlara ne sunucaz.hayalimizdeki bir siteyi mi??
Mesaj26.09.2009, 15:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:
tam anlamadım biz bunlara ne sunucaz.hayalimizdeki bir siteyi mi??

Evet.. Hayalinizdeki bir internet projesini..
Juriler eşliğinde kontrol edilicek. Dereceye girenler seçmelere gidicek.
Aşama aşama seçilicek.
Ama her dereceye girene ödül var.
O projeyi hayata geçirmenizde sağlanıyor.
Mesaj26.09.2009, 15:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

o süper yaş fark ediyor mu?
Mesaj26.09.2009, 16:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:

Öyle birşey yazılmamış.Yada ben görmedim..
Sanmıyorum olucağını.
18 yaşından küçüklerin fikirleri yok mu yani.. Laughing
Mesaj26.09.2009, 16:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr yazmış:
hyperend yazmış:

Öyle birşey yazılmamış.Yada ben görmedim..
Sanmıyorum olucağını.
18 yaşından küçüklerin fikirleri yok mu yani.. Laughing

bazen olmuyorda xD
Mesaj26.09.2009, 17:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çözdüğünüz sorun derken ne kastediyor ?