Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj18.10.2009, 13:19 (UTC)    
Mesaj konusu: Bu adamı hiç rüyanızda gördünüz mü? [Haber]

Bu adamı hiç rüyanızda gördünüz mü?
Rüyalarında aynı adamı gören binlerce insan bu gizemi çözmek için bir internet sitesi kurdu.

Rüyalarında aynı adamı gören binlerce insan bu gizemi çözmek için bir internet sitesi kurdu. Siteye yaklaşık 50 ülkeden “Ben de rüyamda bu adamı görüyorum” diyen on binlerce kişi akın etti.

Binlerce insan aynı soruyu soruyor

New York kentinde terapi gören bir hasta 2006 yılında psikiyatristine uzun süredir rüyasında bir adamı gördüğünü söyledi. Hasta, daha sonra gördüğü adamın suratını çizerek doktoruna verdi. İki gün sonra doktorun bir başka hastası, masanın üzerinde duran bu çizimi gördü ve “Bu adamı uzun süredir rüyamda görüyorum. Siz tanıyor musunuz” diye sordu. Bunun üzerine şaşıran doktor, çizimi diğer psikiyatrist arkadaşlarına gönderdi.

Üç yıldır arıyorlar

Gelen haberler şaşırtıcıydı. Diğer meslektaşları da hastalarından bazılarının bu adamı rüyasında gördüğüne yemin ettiğini söyledi. Sonunda aynı adamı rüyalarında gören ABD’liler bir araya gelerek ve bir internet sitesi açtı. Siteye gösterilen ilgi inanılmazdı. Sao Paolo’dan, Sydney’e, Londra’dan, Moskova’ya binlerce insan siteye başvurarak bu adamı rüyalarında gördüğünü söylüyordu. Son üç yıldır, bu adamın kim olduğunu bulmak için büyük bir kampanya başlatıldı. Onlarca kentte sokaklara çizimin posterleri asıldı. Ancak hala bu adam bulunmuş değil.

Medyum diyen de var bilimle açıklayan da

Uzmanlar bu adamın kim olabileceğine dair birçok teori geliştirdi. İşte bazıları:

Sabit psikolojik bir yüz olabilir: Psikanalizmin kurucularından Carl Jung’un teorilerine göre, bu beynin stresli duygusal veya dramatik olaylarda gösterdiği bir yüz olabilir. Yani nasıl tüm insanların bilinçaltı tepkileri aynıysa, bilinç altımızda evrimsel olarak gelişen bir surat olabilir.

Bir fenomen olabilir: Birçok uzmanın da savunduğu bu iddia, en mantıklısı. Uzmanlara göre, bu resmi gören ve rüyalarda görüldüğünü öğrenen insanlar, etkilenerek onlar da rüyalarında görüyor.

Gündüz teorisi: Bu teoriye göre, rüyalarda gördüğümüz ve tanımadığımız insanların suratlarını aslında hatırlamıyoruz. Böylece, bu suratı, aslında rüyamızda görmüş gibi hatırlıyoruz ancak gördüğümüz bu adam değil.

Dini açıdan “ak sakallı dede”: Bazı dini teorilere göre, surat bir meleğin, yaratıcının veya temsilcisinin suratı olabilir. Suratın aynı olması, ancak söylediklerinin farklı olması da insanlara duymak istediği şeyleri söylemesi olabilir.

Rüya sörfçüsü: En ilginç teoriye göre, bu insan, bir medyum olabilir ve diğer insanların rüyasına giriyor olabilir. Bazılarına göre ise, bu surat, büyük bir şirket tarafından hazırlanan bir ürünün nöro-pazarlaması için deney de olabilir

kaynak: Mynet.com
Mesaj18.10.2009, 13:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben Bu Adama Rüyamda Görmedim Mr. Green
Mesaj18.10.2009, 13:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben bunu paylaşcaktım bugün internette heryerde bu karşıma çıktı.. Ama Fırsat olmadı. Sen paylaşmışsın çok ilginç o sitenin isminide bulsak... ne güzel olur...
Mesaj18.10.2009, 15:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben Gördüm

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde
Mesaj18.10.2009, 15:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben Bu Adamı Rüyamda Görsem.

Bidaha Rüya Görmemek İçin Uyumam Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Mesaj18.10.2009, 15:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

yok daha neler :/
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj18.10.2009, 15:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu kim yaa Laughing Laughing Laughing
> Türkçemiz ile ilgili kendi yazdığım makaleyi okumak ister misin? Tıkla > http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?p=639445#639445
Mesaj18.10.2009, 15:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

royalfm yazmış:

Amcamın Oğlu Mr. Green
Şaka şaka

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde
Mesaj18.10.2009, 15:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

bscity yazmış:
royalfm yazmış:

Amcamın Oğlu Mr. Green
Şaka şaka

Kaşlarına Bak
Benim Saçlarımın Toplamı Onun Kaşlarını Geçemez Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Mesaj18.10.2009, 16:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

tırstım ha Mr. Green
Mesaj18.10.2009, 16:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yalnız adamın tipide tip Very Happy
Mesaj18.10.2009, 16:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

Acaba kim benimle beraber hergün bu kadını görüyor rüyasında Mr. Green

Mesaj18.10.2009, 16:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

skynetagalar yazmış: