Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj18.10.2009, 18:54 (UTC)    
Mesaj konusu: RapidShare'in altın çağı [İnternet]

Torrent sitelerinin bir bir kapatılması RapidShare'e yaradı: İşte akıl almaz RapidShare rakamları.

Torrent paylaşımı yapılan internet siteleri baskın üzerine baskın alıyor. Favori sitesinden olan korsanlar ya başka torrent sitelerine koşuyor, ya da usanıp RapidShare gibi dosya paylaşım sitelerine yöneliyor.

RapidShare, Megaupload ve Hotfile, anonim kullanıcılara büyük dosyalar yükleme imkanı sunuyor. Korsan yazılımlar, filmler ve özellkle de müzikler bu yolla paylaşılıyor. Müzik dosyaları albüm başına 100MB altı boyutlara indirilebildiği için bu tarz sitelerde yoğun bir şekilde paylaşılıyor.

Yapılan araştırmalara göre RapidShare bağlantıları internet sitelerinde, MSN mesajlarında, Facebook ve Twitter gibi sitelerde kopyala yapıştır yöntemiyle kolayca ve inanılmaz bir hızla paylaşıldığı için tercih ediliyor.

Bu siteler ücretsiz indirme imkanı sunsalar da aylık 10 dolar gibi fiyatlarla sınırsız ve çok hızlı indirme imkanı sunarak, bedava indirmelerin maliyetini de rahatlıkla karşılıyorlar. RapidShare o kadar yaygın kullanılıyor ki, dünyadaki internet trafiğinin yüzde 5'ine ulaşmış durumda. Dünya'nın en popüler 20 sitesinden birisi olan RapidShare bu yıl 10 Petabyte veri depolamış ve aynı anda 3 milyon kişiye dosya sunmuş.

Sık sık korsan ve telif hakkı davalarıyla karşılaşan RapidShare, yüklenen her dosyanın kendileri için "Sadece dosya" olduğunu belirtiyor. Telif hakları alınmış içeriğin silinmesi için de şirketlere sisteme girip silme yetkisi vererek sorunları başından savuşturuyor.

Günümüzde en popüler dosya paylaşım metodu P2P olmayı sürdürüyor. Dünya üzerindeki korsanlığın bölgeye göre yüzde 43'ü ila yüzde 70'i P2P üzerinde. BitTorrent ağını her 10 P2P paylaşımcıdan 6'sı kullanıyor. eDonkey yüzde 20 paya, 900.000 kullanıcıya ve 77 milyon dosyaya sahip.

RapidShare tarzı sitelerin korsan paylaşımdaki payı bölgelere göre yüzde 15 ile yüzde 35 arasında değişiyor ve yükselişte. IRC gibi kanalların kullanımı ise pek tercih edilmiyor. IRC artık bağlantıları paylaşmakta kullanılıyor. Bu kanal üzerinden paylaşılan, anime ve manga çevirileri yapan gruplar arasında çevrilmemiş Japonca dosyalar oluyor. Bu dosyalar scanlation grupları tarafından çevirildikten sonra genellikle siteler üzerinde paylaşılıyor.Hürriyet

En son masali-hayat tarafından 18.10.2009 20:32:24 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj18.10.2009, 19:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

Rapid aldı başını gidiyor valla Very Happy Zamanında kurucaktık şöyle bir site Razz Razz
> Türkçemiz ile ilgili kendi yazdığım makaleyi okumak ister misin? Tıkla > http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?p=639445#639445
Mesaj18.10.2009, 20:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

doğru dion ssermaen olcktı Very Happy
Mesaj19.10.2009, 14:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

royalfm yazmış:
Rapid aldı başını gidiyor valla Very Happy Zamanında kurucaktık şöyle bir site Razz Razz

bkz.: Facebook Benim Aklıma Gelmişti
Mesaj19.10.2009, 16:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

xD artık dosyda indirmiyor havasından nalet olsun rapid no rapiddd Rolling Eyes
Mesaj19.10.2009, 17:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Günlük 1 Dene İndiriyom...

Yerli Malı Yurdun Malı Beleşdir Beleş İndir Keleş Mr. Green
Mesaj19.10.2009, 17:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

japon-cocuk yazmış:
royalfm yazmış:

bkz: demedim mi ben, bak
Mesaj19.10.2009, 17:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

scriptype yazmış:
japon-cocuk yazmış:
royalfm yazmış:

bkz: demedim mi ben, bak

Alın Ucretli Domain Upload Sitesi Yapın Rapid Gibi Wink
Mesaj19.10.2009, 17:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:

Evt Havalandi İyice xD
Bi Dosya Upload Etcez bide aylık bunu için para ödemek şaçma xD
Mesaj19.10.2009, 17:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

cincocuk yazmış:
hyperend yazmış:

Evt Havalandi İyice xD
Bi Dosya Upload Etcez bide aylık bunu için para ödemek şaçma xD

n e para veririm be ben ne vercem xD illa indirmek mi istiyorsun git cafeye ona ver parayı o indrsin
Mesaj20.10.2009, 15:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:

artık rapide dosya da gönderebilirsiniz indirebilir de
reklam gibi olmasın ama sitemden girebilrsiniz.

http://talha-fan.tr.gg/Rapidshare.htm
Mesaj20.10.2009, 15:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şu rapid'e uyuz oluyorum. Mr. Green Millette gidiyor rapid'e upload ediyolar.
Nalet Rapid Mr. Green
Mesaj20.10.2009, 16:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

interforce yazmış:
Şu rapid'e uyuz oluyorum. Mr. Green Millette gidiyor rapid'e upload ediyolar.
Nalet Rapid Mr. Green

Pislukkk Mr. Green