Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj29.10.2009, 14:18 (UTC)    
Mesaj konusu: Alcorcan Ekibini Tanıyalım [SPOR]

Alcorcan

İspanya Kral Kupası Copa Del Rey'de 3000 kapasiteli stadı Municipal de Santo Domingo'da dünya devi Real Madrid'i 4-0 yenerek hezimete uğratan Alcorcon hangi ligde mücadele ediyor? Hangi futbolculardan oluşuyor? Alcorcon'un tarihinde bir başarı var mı? Aktuelspor.com sizler için araştırdı. İşte milyon dolarlık futbolcuları ve devasa bütçesiyle dünya devi olan Real Madrid'e tarihi bir yenilgi tattıran Alcorcon takımı ...

1971 yılında kurulan ve tam adı Agrupación Deportiva Alcorcón olan Alcorcon'un tarihinde La Liga'nın altında yer alan İspanya 1. Ligi'ne yükselmek gibi bir başarı dahi bulunmuyor. Bölgesel Ligler ve 3. Lig (La Liga'nın 3 alt ligi) arasında yıllar içerisinde asansör takım olan Alcorcon, 2000-2001 sezonundan itibaren İspanya 2. Ligi'ne (3. Lig) yüklsedi ve o tarihten itibarende bu ligde mücadele ediyor. 2009-2010 sezonunda topladığı 17 puanla da ligde 7. sırada yer alıyor.

STADI 3000 KAPASİTELİ

Alcorcon maçlarını 3000 kapasiteli stadı Municipal de Santo Domingo'da oynuyor. Alcorcon kulüp sitesinde yer alan bilgilere göre bu sezon için kombine bilet fiyatları 70 ile 120 Avro arasında değişiyor.

İşte Alcorcon'un Real Madrid'i sahaya gömdüğü stadı Municipal de Santo Domingo
TEK BAŞARISI GEÇEN SENE 3. LİGDE 3. OLMAK
İspanya Segunda Division'da tarihinde yakaladığı en büyük başarıyı geçen sene yakalayan takım, grubunu 3. sırada bitirdi. 25 kişilik kadrosunda Fransız Jeremy Lempereur dışında yabancı futbolcu bulunmayan takım, Copa Del Rey'de bir önceki turda deplasmanda bölgesel ligde yer alan C.D.Lagun Onak takımını ancak 2-1 yenebilmişti. İlginç bir not: Alcorcon, sezon öncesi hazırlık maçında Real Madrid'in C Takımını ancak 1-0 yenebilmiş olması...

ALCORCON TAKIMININ KADROSU:

KALECİLER: Eladio Carlos Fernández Guillermo (Eladio) , Juan Manuel Barrero Barrero (Juanma)

DEFANS OYUNCULARI: Mario Gomez, Bermudez, Mario Sanchez, Ruben Anuarbe, Inigo Lopez, Sergio, Nagure, Borja Gomez

ORTA SAHA OYUNCULARI:
More, Alberdi, Vara, Ruben Sanz, Jeremy Lempereur, Fernando Bejar, Carmelo, Ernesto

FORVET OYUNCULARI: David Sanz, Borja, Diego Cascon, Bravo

Karşılaşmada iki gol atarak yıldızlaşan Borja'nın tam adı da ilgi çekici: Francisco de Borja Pérez-Peñas Díaz-Mauriño

Mesaj29.10.2009, 17:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hayırlı bir konu açtığımı düşünüyorum?
Yorum yok mu Neutral
Mesaj29.10.2009, 17:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylasım için teşekkürler. Very Happy
Mesaj29.10.2009, 17:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

kral-music yazmış:
paylasım için teşekkürler. Very Happy

Teşekkürler @kral-music