Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.11.2009, 08:15 (UTC)    
Mesaj konusu: İstanbul Değişiyor,Gelişiyor,Güzellişiyor [Kendi Yazım :D ]

Bir İstanbul fanatiği olarak İstanbul'u kendi çabamla size tanıtmak istiyorum Fatih seni buraya bekliyorum :d..

İstanbul Değişiyor,Gelişiyor,Güzelleşiyor..

İstanbul her geçen gün biraz daha gelişiyor güzellişiyor ama malesef bu güzelleşmenin yanındada Orman katliamları,hava kirliliği,trafik çilesi,yetersiz alt yapı gibi sorunlarda çoğalıyor malesef..

Trafiği rahatlatmak için 3.Boğaz Köprüsü ve Marmaray yapılıyor...Marmaray yerinde bir proje olmasına karşın ve bir o kadarda trafiği rahatlatacağına karşın insanlar korkusuyla yüzleşipte denizin 500 metre dibinden bir tünelden geçebilecek mi ? Eğer Marmaray tutarsa İstanbul'lular trafikte rahatlayabilir ee şimdi diyeceksiniz benim arabam var neden kendi arabamla gitmeyeyim..

Arkadaşlar arabanız olabilir,para vermektende kaçınabilirsiniz ama siz kendi arabalarınızla yola çıktığınız hergün trafik zorlaşıyor sonra 3.köprü ve Marmaray yapılıyor ee tahmin edin bu paralar nerden çıkıyor ! İstanbul'un şöyle kısaca zayıf yanlarını anlattım gelelim güzelliklerine...

İstanbul tarihle iç içe geçmiş modern dünyanın ta kendisi.Asya'dan Avrupa'ya sadece 10 dakkaya gidebileceğiniz rüya kent..İstanbul böyle bir yer işte dünyada eşi benzeri bulunmayan bir metropol..

İstanbul içinde Kız Kulesi,Topkapı,Dolmabahce,Beylerbeyi ve diğer gösterişli saraylarını,Yerebatan Sarnıcı gibi tarihi içinde barındırıken Avrupa kısmının yaşam kaynağı olan Maslak,Levent,Ortaköy,Taksim ve Beşiktaş'tada modernize olunmuş bir yaşam var..

Levent'in oo gökyüzünü delmiş gökdelenleri oraya öyle bir hava katmışki gidipte görmeniz lazım anca veya Üsküdar'da Kız Kulesi'nin yanına geçp o eşsiz Ayosofya,Topkapı Sarayı ve Sultan Ahmet Camii'si manzarasında Kız Kulesiyle dertleşmek işte bunların hiçbiri anlatılmaz aslında yaşanır...Gelişiyor ve güzelleşiyor derken bunu kast ettim işte bu bakımdan güzel İstanbul..

İstanbul hep modernize olmuş Avrupai bir hayat var dyen insanlarada Avrupa'yı değil Asya'yı anlatmak isterim..Asya'nın incisi Kadıköy manzarasıyla,insanlarıyla,gösterişiyle bence İstanbul'un en iyi ilçesi..Gelelim Sarıyer-Beykoz ikilisine..Orman havası soluyup deniz keyfi sürmek istiyenler için bulunmaz bir ikili..Evleri 2'şer 3'er katı geçmeyen Beykoz-Sarıyer ikilisi sakin bir hayatın ta kendisi..İstanbul böyle bir yer işte kesinlikle muhteşem bir yer burası İstanbul'a gelipte şu 10 şey yapmadan gitmeyin..

1-)Beykoz-Sarıyer ikilisine birgün ayırın..
2-)Kız Kulesi'nin manzarasını soluyun ve dertleşin..
3-)Boğaz Turuna en az 2 gününüzü ayrınn tavsiyem arabayla gezmeniz..
4-)Eminönü tarihi yarım adayı karış karış gezin hayran kalacaksınız..
5-)Maslak ve Levent'i gezin..
6-)Taksim-Beyoğlu ikilisinde trustlere rehberlik edin..
7-)Kadıköy'e gidin gezin hatta FB-GS derbisini izleyin..
8-)Turkozoo Akvaryum'una Gidin..
9-)Tarihi yerleri (S.Ahmet Camii,Ortaköy Camii,Dolmabahce Sarayı,Ayasofya,Topkapı gibi) gezmeden dönmeyin yok oo çok pahalıya gelir derseniz Miniatürk'e gidin..
10-)Adaları gezmeyi ve faytona binmeyi unutmayın. Wink Wink

İşte İstanbl'dan bazı kareler..

http://wowturkey.com/t.php?p=/tr01/ortakoygece11.jpg

http://wowturkey.com/t.php?p=/tr03/leventgece2.jpg

http://wowturkey.com/t.php?p=/tr01/levent6306.jpg

http://wowturkey.com/t.php?p=/tr317/Karani_Eseroglu_Doga_ve_koyler_005.jpg

http://wowturkey.com/t.php?p=/tr318/Karani_Eseroglu_Doga_ve_koyler_013.jpg

http://wowturkey.com/t.php?p=/tr99/Burc_kuleli6920.jpg

http://wowturkey.com/t.php?p=/tr01/taksim0039.jpg

İstanbul'u anlatabldiysem ne mutlu bana ama anlatamadığım milyonlarca şey var emin olun kısacası İstanbul anlatıılmaz yaşanır...
Mesaj01.11.2009, 08:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel yazı olmuş..

Müzeler hakkında bir düzeltme yapalım o saydığınız birçok müzeyi Kültür bakanlığınca çıkarılan Müze Kart ile 1 Yıl sınırsız gezebiliyorsunuz.

Müzekart fiyatları ;
Tam : 20 TL
Öğrenci: 10 TL
17 Yaş Altı: 2TL

Tek İstanbul değil Bütün Türkiye'de Kültür Bakanlığına bağlı müzelerde geçerlidir..!

İstanbul'da Arkeoloji Müzeleri , Topkapı Sarayı, Ayasofya , Aya İrini , Fethiye , Kariye , Büyük saray mozaikleri, İmrahor , Galata Mevlevihanesi , Rumeli ve Anadolu Hisarları , Türk islam eserleri , ADAM MİCKİEWİCKZ , Yıldız sarayı ve İslam bilim ve teknoloji tarihi gibi müze ve ören yerlerini gezebilirsiniz..

Merak ettiğiniz bir yerde Galata Kulesi'dir mutlaka. Geçen gün sordum 5 TL 'ymiş .!
Mesaj01.11.2009, 08:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

mistanbul aga bakıyomda bu aralar pek bi online oluyon hayırdır?
Mesaj01.11.2009, 08:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

mistanbul yazmış:
Güzel yazı olmuş..

Müzeler hakkında bir düzeltme yapalım o saydığınız birçok müzeyi Kültür bakanlığınca çıkarılan Müze Kart ile 1 Yıl sınırsız gezebiliyorsunuz.

Müzekart fiyatları ;
Tam : 20 TL
Öğrenci: 10 TL
17 Yaş Altı: 2TL

Tek İstanbul değil Bütün Türkiye'de Kültür Bakanlığına bağlı müzelerde geçerlidir..!

İstanbul'da Arkeoloji Müzeleri , Topkapı Sarayı, Ayasofya , Aya İrini , Fethiye , Kariye , Büyük saray mozaikleri, İmrahor , Galata Mevlevihanesi , Rumeli ve Anadolu Hisarları , Türk islam eserleri , ADAM MİCKİEWİCKZ , Yıldız sarayı ve İslam bilim ve teknoloji tarihi gibi müze ve ören yerlerini gezebilirsiniz..

Merak ettiğiniz bir yerde Galata Kulesi'dir mutlaka. Geçen gün sordum 5 TL 'ymiş .!

Öncelikle yorumun ve yazımı beyendiğin için eşekkür ederim sonra verdiğin bilgiden dolayı..Bir İstanbul fanatiği olarak siteni takip ediyorum Fatih başarılar..
Mesaj01.11.2009, 08:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

tctoplist yazmış:

Neden Online olmakta mı yasaklanmış Laughing
Mesaj01.11.2009, 08:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

mistanbul yazmış:
tctoplist yazmış:

O da Yasaklanır Belki Razz
Mesaj01.11.2009, 09:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

odev-arsivleri yazmış:
O da Yasaklanır Belki Razz

Very Happy...

Arkadşlar yazıyla ilgili ne düşünyosunuz Very Happy
Mesaj01.11.2009, 09:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Emeğine Sağlık Başka Bişey Demiyorum..

Çok Güzel Bir Yazı Olmuş...Wink
Mesaj01.11.2009, 09:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Emeğine sağLık.. Wink
Mesaj01.11.2009, 09:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

mistanbul yazmış:
tctoplist yazmış:

Yasaklar Forumu Bedava-Sitem Razz Neyse gereksiz bir soru olmuş, biz konumuza dönelim.

@seyirmax gerçekten yazını beğendim. Baya bir uzun olmuş. Geçen sene akrabalarımızı görmek için İstanbul'a gittiğimizde Topkapı Sarayı'nı gezmiştik. Gerçekten güzel bir yer. Fakat vakit olmadığı için pek gezememiştik. İnternetten daha detaylı İstanbul'un güzel yerlerini tanıma imkanımız oluyor. Demekki çoğu zaman internet bakış açımızı güçlendiriyor. Bu arada konuyu nereden nereye getirdim Laughing Tekrar söylüyorum teşekkürler @seyirmax.

Mesaj01.11.2009, 09:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

odev-arsivleri yazmış:
Emeğine Sağlık Başka Bişey Demiyorum..
Çok Güzel Bir Yazı Olmuş...Wink

benimsitem1993 yazmış:
Emeğine sağLık.. Wink

Saolun arkadaşlar
Mesaj01.11.2009, 09:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

rebulitew0w yazmış:
mistanbul yazmış:
tctoplist yazmış:

Yasaklar Forumu Bedava-Sitem Razz Neyse gereksiz bir soru olmuş, biz konumuza dönelim.

@seyirmax gerçekten yazını beğendim. Baya bir uzun olmuş. Geçen sene akrabalarımızı görmek için İstanbul'a gittiğimizde Topkapı Sarayı'nı gezmiştik. Gerçekten güzel bir yer. Fakat vakit olmadığı için pek gezememiştik. İnternetten daha detaylı İstanbul'un güzel yerlerini tanıma imkanımız oluyor. Demekki çoğu zaman internet bakış açımızı güçlendiriyor. Bu arada konuyu nereden nereye getirdim Laughing Tekrar söylüyorum teşekkürler @seyirmax.

Rica ederim aslında konuuyu güzel bir yere getridiniz İnternet bakış açımızı gelştiriyor sizde kendi memleketinizi tanıtın kaynakta oolabilir kendi yazınızda..
Mesaj01.11.2009, 10:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok güzel bir yazı Eren..İstanbul'u en iyi şekilde anlatmışsın..
Mesaj01.11.2009, 10:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

10numara-oyunlar yazmış:
Saol Ali..
Mesaj01.11.2009, 10:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

seyirmax yazmış:
10numara-oyunlar yazmış:
Saol Ali..
Rica Ederim..her zamn Wink
Önceki mesajları göster: