Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.11.2009, 09:39 (UTC)    
Mesaj konusu: Domuz Gribi aşıları yarın başlıyor !

İlk partisi İtalya’dan getirilen domuz gribi aşıları yarın ilk olarak sağlık personeline ve henüz yola çıkmamış hacı adaylarına yapılacak

500 bin dozluk Novartis üretimi domuz gribi aşısı, 81 ilin sağlık müdürlüklerince en geç yarın sabaha kadar sağlık kuruluşlarına sevk edilmiş olacak. Yurt genelinde, öncelikle 350 bine yakın sağlık çalışanı ile henüz yola çıkmamış hacı adaylarının aşılanması planlanıyor.

Öğrenciler ay sonu
Hacca gidenler, Suudi Arabistan’da aşılanacak. Vatandaşların teşvik edilmesi amacıyla, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile sağlık çalışanlarına aşı yapılmasının görüntüleri basına dağıtılacak. Sağlık Bakanlığı, Cumhurbaşkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı ya da milletvekillerine öncelikli aşılama yapılmayacağı açıkladı. Aşılama, enjeksiyon yöntemiyle yapılacak, burundan sprey yöntemi kullanılmayacak.
Öğrencilerin aşılanmasına ise ay sonunda başlanacak. Okula başvurarak “çocuğuma aşı yapılmasın” diyen velinin çocuğu aşılanmayacak. Aşıların içinde, etki artırıcı özelliği nedeniyle tartışmalara neden olan “adjuvan” maddesi de olacak. Hamileler için, aralık ayında Türkiye’de olması beklenen ‘adjuvan’sız aşı kullanılacak. Sağlık personeli ve hacı adaylarının ardından, hamileler, 6-35 aylık bebekler, kritik alanlardaki görevliler, bağışıklığı zayıf kronik hastalar, 65 yaş üstü kişiler ile öğrenciler öncelikli aşılama gruplarını oluşturacak.

Kimler yaptırmamalı?
Altı aydan küçük bebekler, gebeliğinin ilk üç ayındaki kadınlar ile yumurtaya alerjisi olanlara aşı yapılmaması gerektiği belirtildi.

Tekrar söylüyorum ben vurdrumuycam Very Happy
Mesaj01.11.2009, 09:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben vurdurmayacağım diyordum ama Laboratuar sonuçLarında bir aksiLik çıkmamasından ötürü aşıyı oLucam ben.. Wink
Mesaj01.11.2009, 09:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Benim babam ilçe başkan vekili.(reklam olsun diye demiyorum) Onun için bazı yetkilirler görüşüyor. Dün hastaneden büyük bir yetkiliyle görüştü. Bende yanlarındaydım. Hiçbir şekilde önermiyorlar. Ailemin isteği üzerine olmayacam. Ama ben normalde olmak istiyorum. Fakat aile istemiyor, mecbur olmayacaz Neutral
Mesaj01.11.2009, 09:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bende yararlı olduğunu düşünmüyorum.Bu aşıyı türklerde deneme olarak kullanıyorlar !
Mesaj01.11.2009, 09:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

benimsitem1993 yazmış:
Ben vurdurmayacağım diyordum ama Laboratuar sonuçLarında bir aksiLik çıkmamasından ötürü aşıyı oLucam ben.. Wink

Vahap önce sen vrdur ona göre vurdururum.. Very Happy dermişi şaka bir yana inş en az ölümle atlatıız
Mesaj01.11.2009, 10:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

seyirmax yazmış:
benimsitem1993 yazmış:

Vahap önce sen vrdur ona göre vurdururum.. Very Happy dermişi şaka bir yana inş en az ölümle atlatıız

Kobay oLmakta varmış kaderimde.. Mr. Green
Mesaj01.11.2009, 10:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kimse Vurulmasın.
İçerisinde CİVA Var.
CİVA'Nın Zararlarını Herkes Biliyordur.. Wink

Mesaj01.11.2009, 10:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

benimsitem1993 yazmış:
seyirmax yazmış:
benimsitem1993 yazmış:

Kobay oLmakta varmış kaderimde.. Mr. Green

Very Happy
Mesaj01.11.2009, 10:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

forumakina yazmış:
Bende yararlı olduğunu düşünmüyorum.Bu aşıyı türklerde deneme olarak kullanıyorlar !

Bizde ailecek böyle düşünüyoruz.İlk olarak meksikada çıktı bu grip neden ilk olarak onlara yapmıyorlar?
Mesaj01.11.2009, 10:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

rebulitew0w yazmış:
Benim babam ilçe başkan vekili.(reklam olsun diye demiyorum) Onun için bazı yetkilirler görüşüyor. Dün hastaneden büyük bir yetkiliyle görüştü. Bende yanlarındaydım. Hiçbir şekilde önermiyorlar. Ailemin isteği üzerine olmayacam. Ama ben normalde olmak istiyorum. Fakat aile istemiyor, mecbur olmayacaz Neutral
Aslında b söz herşeyi açıklıyorr.. Vurdurmayın arkaadşlar
Mesaj01.11.2009, 10:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

iceblueking yazmış:
Kimse Vurulmasın.
İçerisinde CİVA Var.
CİVA'Nın Zararlarını Herkes Biliyordur.. Wink
Çok doğruu
Mesaj01.11.2009, 10:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaslar kesinlikle vurdurmayın

içinde civa var arkadaslar

ya vucudunuza dağılmassa civa

off ne biçim acır

BENCE SAKIN VURDURMAYIN

Mesaj01.11.2009, 10:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylasim78 yazmış:
arkadaslar kesinlikle vurdurmayın

içinde civa var arkadaslar

ya vucudunuza dağılmassa civa

off ne biçim acır

BENCE SAKIN VURDURMAYIN

Very Happy
Mesaj01.11.2009, 11:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Aşıyı vurduracaklar biraz düşünün setirmax in de dediği gibi ilk meksikada çıktı bizde en son çıkan ülkeler arasındayız ve ilk bize yapıyorlar neden çünkü başka hangi ülke böyle bir a.... yapabilirki hem bizi yönetenler şunu da düşünmüyorlar aşı yaralı birşey olsaydı yan etkisi iyileştirici etkisinden fazla olsaydı ilk önce AB ülkeleri alırdı veya oraya dağıtılırdı ve bence bu yabancı devletlerin oynadığı bir oyundur ki , hatırlarsanız geçen sene kene vardı ondan önce kuş gribi deli dana hastalığı vb hastalıklar vardı. Peki bu hastalıklar mutantlaşıyormu hayır keneyi uçaklarla bırakıyorlardı ki gündemi takip edenler bilirler bir arada piton yılanları bırakıyorlardı karadeniz tarafına bunları biz küçük olduğumuz halde hatırlıyorsak devlet büyükleri niye hatırlamıyor da bizim can sağlığımızı tehlikeye atıyorlar ve böyle oyunlara geliyorlar yani demek istediğim mantıklı düşünün bakın
rebulitew0w yazmış:

gördüğünüz gibi bir milletvekili sağlığını düşünüp araştırmış ama malasef Başbakanımız bile araştırmıyor.

Bunlar benim gözlemlerim sonucunda oluşan şahsi fikirlerimdir sizin yorumlarınızıda bekliyor ve Seyirmax bu konuya deyindiğin için teşekkür ederim. Wink
Mesaj01.11.2009, 11:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

heraradiginburda yazmış:
Aşıyı vurduracaklar biraz düşünün setirmax in de dediği gibi ilk meksikada çıktı bizde en son çıkan ülkeler arasındayız ve ilk bize yapıyorlar neden çünkü başka hangi ülke böyle bir a.... yapabilirki hem bizi yönetenler şunu da düşünmüyorlar aşı yaralı birşey olsaydı yan etkisi iyileştirici etkisinden fazla olsaydı ilk önce AB ülkeleri alırdı veya oraya dağıtılırdı ve bence bu yabancı devletlerin oynadığı bir oyundur ki , hatırlarsanız geçen sene kene vardı ondan önce kuş gribi deli dana hastalığı vb hastalıklar vardı. Peki bu hastalıklar mutantlaşıyormu hayır keneyi uçaklarla bırakıyorlardı ki gündemi takip edenler bilirler bir arada piton yılanları bırakıyorlardı karadeniz tarafına bunları biz küçük olduğumuz halde hatırlıyorsak devlet büyükleri niye hatırlamıyor da bizim can sağlığımızı tehlikeye atıyorlar ve böyle oyunlara geliyorlar yani demek istediğim mantıklı düşünün bakın
rebulitew0w yazmış:
Benim baba
m ilçe başkan vekili.(reklam olsun diye demiyorum) Onun için bazı yetkilirler görüşüyor. Dün hastaneden büyük bir yetkiliyle görüştü. Bende yanlarındaydım. Hiçbir şekilde önermiyorlar. Ailemin isteği üzerine olmayacam. Ama ben normalde olmak istiyorum. Fakat aile istemiyor, mecbur olmayacaz Neutral

gördüğünüz gibi bir milletvekili sağlığını düşünüp araştırmış ama malasef Başbakanımız bile araştırmıyor.

Bunlar benim gözlemlerim sonucunda oluşan şahsi fikirlerimdir sizin yorumlarınızıda bekliyor ve Seyirmax bu konuya deyindiğin için teşekkür ederim. Wink

Özür diliyorum sinirden ne yazdığımı bilmiyorum da Başkan Vekilini Millet Vekili diye okuyup yazmışım çok özür dilerim. Embarassed