Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj06.11.2009, 08:16 (UTC)    
Mesaj konusu: Bedava sitem domaini hakkında

Bedava sitem .com .net gibi domainler çıkaracakmı ?
Mesaj06.11.2009, 09:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

.com .net çıkarmak parayla.Çıkarması diye birşey yok.Ama başka bir domain kurabilir. zaten bizim kullandıklarımız subdomaine giriyor.Şöyle anlatayım.
Mesela :
www.forum.orneksite.com olurya işte aynı hesap bedava sitede ''gg'' yi almış şu şekil www.tr.gg diye anladınız mı?
Mesaj06.11.2009, 09:32 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Bedava sitem domaini hakkında

linktorbasi yazmış:

Bu gidişle biraz zor
Mesaj06.11.2009, 09:51 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Bedava sitem domaini hakkında

heraradiginburda yazmış:
linktorbasi yazmış:

Bu gidişle biraz zor

BS Nin Comlu Yada Net,Org Vs. Geçmesi Lazım Her Zamanki Gibi Buradada Ücretli Olmalı Ancak Diğerlerinden Daha Az Oldun Ki.

Çok Talep Görsün... Wink

Mesaj06.11.2009, 16:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ya sonu böyle olcaksa hiç olmasın www.linktorbasi.bedavasitem.com

ben sadece www.linktorbasi.com gibi yapsalar 20 tl olsa yine alırım ama yapmazlar.Yapsalarda 1 sene sonra Very Happy
Mesaj06.11.2009, 16:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kardeşler aklınızın sadece bu konulara eriyor Mr. Green 100 tl 'yi gözden çıkaran bir subdomain açın kendinizin bir uzantı adresi olsun..

Host + Domain 'de bunun içinde olur.

gg.tr / uzantı adresiniz
attimkafadan.com / site üyelerinin giriş adresi gibi yani.

Param olsa hemen açıcam da ekonomik kriz Abromovic'den fazla beni vurdu Mr. Green
Mesaj06.11.2009, 16:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sizin kadar bilgim olsa para sorun değilde hiç açmayı bilmiyorum site yani host domain alsam ne yapcam bilmiyorum ben dersimix.com gibi bir site açacamda eğitim sitesi cebirsel.com gibi falan
Mesaj06.11.2009, 16:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

+ .com 'lu adres açtığınızda php, asp, asp.net gibi, bizim tr.gg 'de sadece .html'si bilinen dillerden anlaması gerekir. Bilen arkadaşın yoksa birisine yaptırırsın bu da parayla olur. Para haricinde gönülden yapan arkadaş varsa msn adresini bana ver tebrik edeyim. Paran yok, tasarım yaptıracagın bir arkadaşın yoksa dns ayarlarını .tr.gg 'ye uyarlıyacaksın. Sadece sitenin uzantısı .com olucak ama dns ayarlarını dersimiz.tr.gg 'ye uyarladığın için reklamlarda gözükücek.

+ Dns ayarlarını yaptıktan sonra bununda bir iyi yanı var. Tr.gg'de sitende değişim yaptığın zaman .com lu uzantı adresinde de çıkacaktır.

Mesaj06.11.2009, 16:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ama o zamanda bs kapansa yine boşa gidecek emeğin Very Happy hemde o .coma yönledirdiğin domain indexlenmiyor yine tr.gg uzantın indexleniyor demi
Mesaj06.11.2009, 16:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
Ama o zamanda bs kapansa yine boşa gidecek emeğin Very Happy

Sen php, asp dillerini bilmeden nasıl tasarım yapmayı düşünüyorsun? Sence .com'lu sitenin .tr.gg gibi olduğunu mu düşünüyorsun?
Bedava-sitem kapanırsa kıyarsın parana tasarım yaparsın, php dersleri veya asp derslerini veren çok site var.

Alıntı:
hemde o .coma yönledirdiğin domain indexlenmiyor yine tr.gg uzantın indexleniyor demi

Dns ayarlarını tr.gg 'ye uyarladığın zaman tr.gg siten indexlendiği zaman .com 'da indexlenecektir.

Dns ayarını tr.gg 'ye uyarladığın site artık bir tr.gg sitesidir. Tr.gg'deki siten silindiği zaman .com'da ki siten silinmez. Fakat tr.gg'deki tasarımın artık .com 'lu siten de görünmez !

--------

blog olarak kullanırsanda bedava dersimiz.blogspot.com veya farklı bir hesap açıp yine tr.gg 'ye benzer bir şekilde dersimix.com'u blogspot'un dns ayarlarını uyarladığında artık blogspot'da ne yazarsan .com 'lu sitende de gözükür.
Mesaj06.11.2009, 16:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şimdi ben bi .com domaini alsam dediklerini yapabilirmiyim yoksa hosttamı almam lazım
Mesaj06.11.2009, 17:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

linktorbasi yazmış:
Şimdi ben bi .com domaini alsam dediklerini yapabilirmiyim yoksa hosttamı almam lazım

sadece domainle de olur.
Mesaj06.11.2009, 18:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

domainin ns ayarlarını değiştirince çalışması için tr.gg sunucularının o domaine ayarlanması gerekir. Yani ns1.webme.com, ns2.webme.com yazsan bile hiçbir işe yaramaz.
ayrıca diğer konuşmamızda belirttiğim gibi cms sistemler öyle çok zor da değil. Yok illa tr.gg üzerinde olsun istiyorsanız domaini ihs'den alın ücretsiz, hostsuz iframe yönlendirme sağlıyorlar. Ama google tr.gg halinde indexler elbette..
Mesaj06.11.2009, 18:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

rebulitew0w yazmış:
Kardeşler aklınızın sadece bu konulara eriyor Mr. Green 100 tl 'yi gözden çıkaran bir subdomain açın kendinizin bir uzantı adresi olsun..

gg.tr / uzantı adresiniz

Param olsa hemen açıcam da ekonomik kriz Abromovic'den fazla beni vurdu Mr. Green

100 TL ye aç ta göreyim Very Happy 100 Liraya subdomain alacak +Host+Domain Very Happy Nerden alınıyor? Söylede koliyle alayım Very Happy düzüne düzüne deste deste alayım Very Happy

Komik çocuk Smile

Ayrıntılı bilgi : http://byqraphix.tr.gg/3-.-Y%26%23305%3Bl-Etkinlikleri.htm
Mesaj06.11.2009, 18:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

byqraphix yazmış:
rebulitew0w yazmış:

gg.tr / uzantı adresiniz

100 TL ye aç ta göreyim Very Happy 100 Liraya subdomain alacak +Host+Domain Very Happy Nerden alınıyor? Söylede koliyle alayım Very Happy düzüne düzüne deste deste alayım Very Happy

Komik çocuk Smile

Sen bs'yi bıraktığından beri bende tanıdıklardan dersler alıyorum. Senin gibi Saxli&Maxli ikilisi değil, geçen adsl'in web sitesini hackleyen kişilerle muhabbet kuruyorum !