Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj10.11.2009, 17:07 (UTC)    
Mesaj konusu: Küçük Hacker Öldürüldü

Küçük Hacker Öldürüldü

ERZURUM'da 3 Kasım günü evinden okula giderken 17-18 yaşlarındaki genç bir erkek tarafından kaçırılan bilgisayar kurdu 13 yaşındaki Musa Kang'ın cesedi bulundu.
Erzurum'da Ömer Duygun İlköğretim Okulu'nda okuyan 13 yaşındaki 7. sınıf öğrencisi olan Musa Kang 3 Kasım'da kayboldu. İnternetteki "Metin2" adlı oyunun şifrelerini kırması için kaçırıldığı ileri sürülen Musa Kang'ı bulabilmek üzere Erzurum Emniyeti özel bir ekip oluşturuldu ve çeşitli adreslere baskınlar yapıldı. Cinayet Masası dedektifleri dün de arama çalışmalarını sündürürken gece 23.00 sıralarında TCDD'nin Gar Müdürlüğü bahçesindeki metruk binada Musa Kang'ın cesedi ile karşılaştı. Cumhuriyet Savcısı'nın yaptığı ilk inceleme sonrasında Musa Kang'ın 2 veya 3 gün önce bileklerinin kesilip ardından da başına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü belirtildi. Küçük çocuğun cesedi 112 Acil Servis görevlileri tarafından Aziziye Araştırma Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Küçük çocuğun ailesinin ise henüz olaydan haberi yok. Olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlatıldı.

SÜPER KAHRAMANI OLAN OYUNCULARIN ŞİFRESİNİ KIRIYORDU

İnternet üzerinden online olarak oynanabilen en yaygın oyunlarından biri olan "Metin2", özellikle öğrenciler arasında büyük rağbet görüyor. Oyunda Uzak Doğu'da 3 imparatorluğa karşı mücadele eden savaşçılar yer alıyor. Bu oyunu oynamak isteyenler bir kahraman seçiyor. O kahraman ne kadar level (seviye) atlarsa imparatorluğa karşı verdiği savaş da o kadar zevkli ve heyecan verici oluyor. Kahramanın level atlaması yani 1 seviye geçmesi için ise oyuncunun ya 20 TL vermesi, ya da internet başında en az 5 saatini harcaması gerekiyor. Dolayısıyla bu oyunu oynayanlar 6-7 ay veya 1 yıl sonra süper bir kahraman sahibi olabiliyor. Daha kısa sürede kahraman sahibi olmak isteyenler ise bin TL'ye kadar para ödüyor. Süper kahramanlar işte bu nedenle hacker'lar için cazip hale geliyor. Pek çok hacker, süper kahramanı olan oyuncuların şifresini kırıp kahramanını çalıyor ve internet ortamında daha az bir ücretle de satıyor. Küçük Musa'nın da bu yolla şifre kırıp kahraman çaldığı, onun bu özelliğini bilenlerin ise küçük çocuğun sırtından para kazanmak için kaçırmış olabileceği iddia ediliyor.

Kaynak : haberturk

allah rahmet eylesin
Mesaj10.11.2009, 17:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

ATV De Okula Gidene Kadar İzledim ( Öğlen Gitti )

Gerçekten Üzüldüm Ya.

Son Anda Bağlanan Kadın Kocası Ara Dediği Halde Arayıp Bilgi Verdi Wink
Mesaj10.11.2009, 17:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu haberi daha dün annemden duymuştum.Metin 2 mi ne oynuyormuş.Çarını satmak için biyere mi ne gitmiş..
Mesaj10.11.2009, 17:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

bsnet yazmış:
Bu haberi daha dün annemden duymuştum.Metin 2 mi ne oynuyormuş.Çarını satmak için biyere mi ne gitmiş..

Hacker miş.
Şifre Kırıyormuş.
METİN 2 De Ki Başkaların Kahramanlarını Çalıp Satıyomuş.

En Sonunda Da Kaçırılıp Öldürülmüş.. Wink
Mesaj10.11.2009, 17:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

bsnet yazmış:

hayır okusan anlardın bazılarının çarlarını çalıyomuş onu satıyomuş miryatlarca para almış hackerlerle bi yere gitmiş daha gelmemiş
Mesaj10.11.2009, 17:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

uln Bizi kaçırsalar Bi allahın kulu ilgilenmez annem ve babam dışında
Mesaj10.11.2009, 17:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj10.11.2009, 17:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

tasaristan yazmış:

Neden ki?O kaçarılan çocuğun bir özelliği mi var?O da normal bir insan.Annen ve baban polise gitmez mi?Komuşları,her yeri aramazlar mı?Arkadaşların da arar seni.Allah korusun valla,böyle bir olay kimsenin başına gelmesin.
Mesaj10.11.2009, 17:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

iyi olmuş herşeye burnunun sokmasaydı...
Mesaj10.11.2009, 18:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:

wallahada yaa sen çocukların hakkına girip çarlarını çalarsan allahda seni bi çarpar bileklerin bile kesilir Mr. Green
Mesaj10.11.2009, 18:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:

Çok doğru.Hakkın olmayan bir şeyi çalıyorsun.Çala çala n'olur öbür dünyayı boylarsın.Eceli gelmiş.
Mesaj10.11.2009, 18:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

bsnet yazmış:
tasaristan yazmış:

Neden ki?O kaçarılan çocuğun bir özelliği mi var?O da normal bir insan.Annen ve baban polise gitmez mi?Komuşları,her yeri aramazlar mı?Arkadaşların da arar seni.Allah korusun valla,böyle bir olay kimsenin başına gelmesin.

arkilerimden en fazla 2 kişi annne babam arar sadece sevgilim bile aramaz
Mesaj10.11.2009, 18:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

tasaristan yazmış:
bsnet yazmış:
tasaristan yazmış:

arkilerimden en fazla 2 kişi annne babam arar sadece sevgilim bile aramaz

Sevgilinin aramıyacağı kesin.Şu arka sıradakilerde Oktay&Gamze onun gibi sevgili yok.
Mesaj10.11.2009, 19:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

yazık arkadaşlar !
Mesaj10.11.2009, 19:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:

yani sokmasaydı