Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj16.11.2009, 17:01 (UTC)    
Mesaj konusu: Keşke Sınavlar Olmasaydı(Köşe Yazısı)

Keşke Sınavlar Olmasaydı...
Her zaman düşünmüşümdür sınavlar hiç olmasaydı.Sınavlar hayatımıza 7 yaşımızda hafiften ve sinsice girmeye başlar ve bir daha asla ve asla kurtulamayız.7 yaşımızda yavaş yavaş okul hayatımız başlar ve okul içerisinde üniversite bitene kadar okulsal sınavlarımız sürer.Bazen günde 1 sınav bazense 3.Biliyorum ki insanın beyni duracakmış gib oluyor fakat yapabilecek hiç bir şey yok.Hayatın vazgeçilmez kuralı bu.Sınava gireceksin ve sonunda ya kazanıp ailenin göz bebeği olacaksın yada kaybedip ailenin yüz karası olacaksın.Aslında bizde sınavlardan iyi not alıp ailemizin göz bebeği olmak isteriz fakat bazen gerçekten bu notları almak çok zor oluyor.Hele birde sene sonu yaklaşında iyici hayatımız kayıyor.Ailemize nsıl karneyi gösterecez diye korkuyoruz.Kimimiz çamaşır suyu kimimizse daha kolay yol olan internet cafelerde arne yaptırıyor.Küçük kardeşinde ve senden büyüklerin karneleri senden iyiyse o zaman hapı yuttun.Ona en güzel hediyeler alınır fakat sen karnen kötü ve bir ton dayak ye.Sınavlar hiç bir zaman bitmez ilköğretim 6. sınıfa başlarsınız ve artık her sene zor bir sınava girmek zorunda kalırız.Sınavın adı Sbs.Artık her sene mütiş derecede sınava hazırlanman lazım.Gece yarılarına kadar test çözmen lazımdır artık birde mecbur dershane dalgası var dershanede kaçılmaz bir yer dershaneden kaçarsın hemen msj gelir olunuz bu tarihte dershane gelmedi diye.Eve döndümü bir ton dayak:D.Artık sınav tarhi yaklaşır sınava gireriz sınav çok kötü geçtiyse yandık bir daha ki sene daha çok çalışmak gerekir.Hadi buda kötü geldi eyvah ki ne eyvah artık tuvalette bile test çözersin.Sınavlar biter iyi kötü bir lisedönemi artık büyümüşüzdür.Vücudumuzdaki kan karı kız peşinde koşturmaya zorlar bizi ders çalışasımız hiç yoktur.Sene boyunca kız peşinde koşturursun ve zar zor sınıfı geçersin.Sonra Lise 4 gelmiştir.Artık ÖSS denilen birşey vardır.Sadece tuvalete yemek yemeye ve uyumaya vaktin vardır.Sene sonuna kadar çalışırsın ve sınav günü artık herşey bitmiştir.Bir bakarsın ki bir üniversite tutturmuşsun.Üniversiteyide zorla bitiririz ve artık bir meslek sahibiyiz.(Tabi bulabilirsek.)Artık zar zor bir iş bulmuşuzdur ve elimize ekmeğimizi almışızdır.Bundan sonra bir kızla evlenip çoluk çoğuğa karışmamız kalmıştır bunlarda olur ve zor zar çocuklarıda büyütürüz.Sonrada artık yaşlılık dönemi ufacık bir emekli maaşıyla geçiniriz bundan sonra içimizi ölüm korkuu sarmıştır.Camiden eve evden camiye ve bir gün olur çok büyük bir sınava gireriz.Öbür dünyadaki sınav onca çalışmışızdır ve bundan sonrası Allah'a kalmıştır.

Bana aittir.
Mesaj16.11.2009, 17:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sınavlar olmadan çocukların bir kere bile kitap,defterin yüzünü açacağını sanmıyorum...
Mesaj16.11.2009, 17:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

bsliyiz yazmış:
Sınavlar olmadan çocukların bir kere bile kitap,defterin yüzünü açacağını sanmıyorum...
Mr. Green Mr. Green Evet Mr. Green Mr. Green
Mesaj16.11.2009, 17:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Liseye geçincede stress var ergenlik var sivilce var Very Happy
Mesaj16.11.2009, 17:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

bsliyiz yazmış:

Mr. Green Mr. Green HakLısın
Mesaj16.11.2009, 17:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

bsliyiz yazmış:

o shit ben yavaş yavaş bşlıyorum o strese xd
Mesaj16.11.2009, 17:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sınav Olmasaydı Hayat Olmazdı Çünki; Hayat Bir Sınavdır... Cool Cool
Mesaj16.11.2009, 17:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

denizmerkezi yazmış:

vaovv guzel laf (:
Mesaj16.11.2009, 17:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

webdeev yazmış:
denizmerkezi yazmış:

vaovv guzel laf (:
Teşekkürler...Smile
Mesaj16.11.2009, 17:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

liselilerin en büyük problemi ''Sivilce'' xD %100 çözümü var:D yarım bardak suya 4 kaşık elma sirkesi karıştırın sürün nerede varsa...bide bol bol elma yiyin Very Happy elma sirkesinin faydaları antiseptik özelliği var elmada toksik maddeleri atıyor vücuttan daha cok varda önemlileri bunlar...
Mesaj16.11.2009, 18:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

hayatın kendisi sınavdır abe dostum.. ,)
Mesaj16.11.2009, 18:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sınavlar olmalı ve oluyorda zaten...
Fakat sistem yanlışları var..
Türkiye'deki sınav sistemine her yıl binlerce öğrenci psikolojik olarak kurban ediliyor resmen...
Aile baskısı gençleri evlerinden sokaklara atıyor , kötü sonuçlar bazen ölümle sonuçlanıyor...
Bu sistem düzelmediği sürece başarıda gelemiyecek...

Öğrenciye önem verilse sınav sistemine gerekde kalmaz aslında...
Dolmuşa bindiğimizde öğrendiciyim desende şoför sana binbir türlü soru soruyor...Oysaki senin çantanı gördüğü halde...

Sınıfın ortasında aidat parası vermediği için azar işiten öğrenciler, ayakkabısı delik olduğu için öğretmeni tarafından dahi aşağılanan öğrenciler...

Türkiye'de öğrenciye gereken ilgi gösterildiğinde sınav sistemide ortadan kalkmış olacaktır...
Ama önce insanların beyinleri aydınlığa kavuşsun.

Mesaj16.11.2009, 19:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

bsliyiz yazmış:
liselilerin en büyük problemi ''Sivilce'' xD %100 çözümü var:D yarım bardak suya 4 kaşık elma sirkesi karıştırın sürün nerede varsa...bide bol bol elma yiyin Very Happy elma sirkesinin faydaları antiseptik özelliği var elmada toksik maddeleri atıyor vücuttan daha cok varda önemlileri bunlar...

Bizim Eski Okulda Bi Çocuk Vardı.
Sabah Aşkam Elmadan Başka Bişi Yemiyordu xD

Mesaj16.11.2009, 19:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

xD
Mesaj16.11.2009, 19:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

xD
Önceki mesajları göster: