Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj28.11.2009, 11:23 (UTC)    
Mesaj konusu: Çağatay Gülümser (Tekfurdağ) Hakkındaki Hukuki İşlemler İçin

Bu yazım, öncelikle bu şahıs hakkında açacağım dava için bana ya da avukatım Yunis Halilov'a email yoluyla bu kişi hakkında bilgi ulaştırabilecek arkadaşlarımıza hitabendir. İsmi geçen bu şahsın, http://gizemlisirlar.blogspot.com/ adlı websitesinde websitemdeki içeriklerden 1000'lerce sayfayı izinsiz kullanması ve şahsım hakkında bedava-sitem supportuna şahsım hakkında sahtekarlık yaparak hazırladığı fake-mesajla websitemin silinmesine neden olduğu çoğu arkadaşımızın malumudur. Yaklaşık 10.000'e yakın bir emeğin bu kişi hakkında yok edilmesine karşılık olarak hakkımı hukuk yoluyla arayacağımı, belirtilen şahıs hakkında hem maddi hem de manevi tazminat davası açacağımı beyan ediyor, bu hukuk savaşımda davanın açılabilmesi için belirtilen şahıs hakkında ikamet gibi bilgilerin ve şahsım hakkında yaptığı asılsız mesaj sahtekarlığıyla ilgili tüm delillerin email yoluyla bana ulaştırılmasını bu forumlardaki değerli arkadaşlarımdan talep ediyorum.

Unutmayın, bugün benim yaşadığım aynı mağduriyeti sizler de yaşayabilirsiniz. Lütfen aynı sorunu birgün sizin de yaşayabileceğinizin bilincinde olarak davanın açılabilmesi için gerekli olan tüm bilgilere ulaşmamda yardımcı olun. Hepinize yardım ve katkılarınız için teşekkür ederim.

gizliilimler.org / 4kitap.tr.gg / mehmetakifardic.tr.gg
Mesaj28.11.2009, 11:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

O blog googlenin saten Blogu kapatabilrsin Ama davada açarsın tabiki bulursan Senin copriyth hakkın varsa Her türlü hukuki Dava acarsın ama yoksa Kullanmasında sakınca olmaz Smile
Mesaj28.11.2009, 11:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

Copyright ve telif hakları ile ilgili tüm işlemler konusunda websitemin yeni ortağı Yunis Halilov'u vekil tayin ettim. Artık bu kişi ile ilgili hiçbir muhataplığım olmayacaktır. Bloggerdeki sitenin kapatılması ile ilgili başvuru ise dava sonucunda yapılacaktır; çünkü blogun kendisi zaten bir delil. Kendisi, içerikleri silse ve yok etmeye çalışsa bile bloggerden orjinal kayıtlar istenecektir.

Bu arada bilgilerinizi paylaşmak için email adresim; lusiyen( at )hotmail.com. Bu konuda göstereceğiniz yardım ve duyarlılık için herkese tekrar teşekkür ederim.

Mesaj28.11.2009, 11:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

Zaten blogspotun altından açılan her blog o sitenin sayılır o sitenin bir sayafasıdır yani otomatikmen Copyright hakkına sahip olur
Mesaj28.11.2009, 12:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

denizmerkezi yazmış:
Zaten blogspotun altından açılan her blog o sitenin sayılır o sitenin bir sayafasıdır yani otomatikmen Copyright hakkına sahip olur

Yanlışınız var; eser ve hak sahibi, blogger'deki site değil; şahsıma ait olan www.gizliilimler.tr.gg sitesidir. Çağatay Gülümser denen şahıssa, bloggerde site açarak site içeriğinin %90'ından fazlasını içeriklerimi hiçbir emek vermeden kes-kopyala-yapıştırla çalan ve kendini kurnaz sanıp altına "alıntı"dır yazıp sitemin adını veren ve bununla da hukuki sorumluluktan kaçabileceğini düşünen kişi. O zamana alıntının ne demek olduğunu, içerik hırsızlığıyla alıntı yapmanın anlam ayrımını yapmak gerekiyor. Bir makale yazarsın; makaleyi de hazırlarken başka bir eserden faydalanırsın, iktibasta bulunursun. Ama adam ne yapmış, sitemdeki binlerce sayfayı hiçbir emek harcamadan sadece kopyala-yapıştırla iznim olmadan başka bir websitesinde yayınlamış. 5-10 sayfa değil; BİNLERCE SAYFAYI. Buna alıntı diyebilmek mümkün mü? Bununla da kalmamış, yavuz hırsız ev misali, şahsımı münhasır gösterip benim dilimden bedava-sitem supportuna bir mesaj yazıp sitemin siinmesine neden olmuş. Sonra da dalga geçer gibi, başka bir hesap açıp bunu itiraf etmiş; ama kendisi değilmiş gibi göstermiş, sonra da kendisi sanki o itiraf eden kişiyi tanımıyormuş gibi Aaa, ne ayıp bedava-sitemin yaptığı deyip kendini kamufle etmeye çalışmış. Peki unutmuş mu ki o şahsıma istinat edilen mesajın bulunduğu adres, www.tekfurdag.tr.gg. Gerçi site silindi. Ama dava sırasında kanıt olarak silinen bu websitesindeki fake resim de bedava-sitem supportundan herhalde kanıt olarak istenecektir.

Çoğu arkadaşımız fark etmiştir günde 17.000 hitten şimdi 7000 hite düştüğümü ve yaklaşık 13.000-14.000 indeksli sayfadan 7000 indeksli sayfam kaldığını. Şimdi bunun için haksız mıyım? İndeksi silinen yaklaşık 7000 sayfa. Bir sayfa kaç saatte hazırlanıyor sizce? En az 2-3 saatte. Peki ne kadar emek kaybı eder bu: bunu da varın siz hesaplayın. Ne kadar sinirlerimin yıprandığından bahsetmiyorum bile... 15 gün önce bir ameliyat geçirdim ve geri döndüğümde dünden itibaren hala yataktan kalkmam yasak olduğu halde 5-6 yazı ekledim siteye. Bugün bir baktım, yine saati saatine çalmış sitemden. E, akıllanmayacaksa ne paklar bunu HUKUK! İşte bu yüzden hem maddi hem de manevi olan bir tazminat davası... İnsanca laftan anlamayan, hukuğun vereceği kararla akıllanır belki...

Bu arada fake-resim olayında bedava-sitemde onlarca şahit var, msn kayıtları var. Bu arkadaşlardan ricam, ellerindeki kanıtları email adresime gönderip adaletle paylaşmaları ve gerekirse tanık olarak bu bahsi geçen kişiye gereken dersi vermeleri. Öyle ki, aynı şeyi diğer emek sahipleri de yaşamasın...

Mesaj28.11.2009, 14:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bildiğim kadarıyla istersen 1 milyon tane özgün makale yaz onların Copyright hakkını almadıkça isteyen kişi kullanabilir. Copyright hakkı da Amerikan bir siteden alınıyordu.
Ama etik olarak ayıp birşey yapmış. Orda haklısın.

Mesaj28.11.2009, 15:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,
O site hakkında ki şikayetlerinizi blog'un support yada mail adresine bildirirseniz onlar gerekli işlemleri yapacaktır..
Eğer copyright hakkınız var ise o siteyi sildirmeden önce belge ve kanıtlarınızı hazırlarsanız yasal yollara vurmanız daha kolay olacaktır..
İyi günler..
Wink
Mesaj28.11.2009, 21:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

tumhepsiburada yazmış:
Merhaba,
O site hakkında ki şikayetlerinizi blog'un support yada mail adresine bildirirseniz onlar gerekli işlemleri yapacaktır..
Eğer copyright hakkınız var ise o siteyi sildirmeden önce belge ve kanıtlarınızı hazırlarsanız yasal yollara vurmanız daha kolay olacaktır..
İyi günler..
Wink

Şahsen blog kapattırmanın emek hırsızlığına karşı caydırıcı bir ceza olarak kaldığını düşümüyorum. Çünkü yasal bir yaptırım ya da bir müeyyide olmayınca, bir blog kapanır, öbürünü açar. Öbürünü de kapattırırsın, bir diğerini açar. Ama hukuki bir müeyyide ve bilişim suçlarında emsal teşkil edecek bir yaptırım, en azından bu gibi suçların önünü alacak bir tedbir olacaktır diye düşünüyorum.

Önceki mesajları göster: