Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj02.12.2009, 15:35 (UTC)    
Mesaj konusu: Samanyolu, kozmik bir yamyam :)

Samanyolu, kozmik bir yamyam Smile

Merhaba Arkadaşlar ;

Virginia ve Massachusetts Üniversiteleri’nin araştırmalarını yöneten astronomi profesörü Steven Majewski ve ekibi Samanyolu galaksisinin gitgide büyüyüp etrafındaki küçük galaksileri ‘yediğini’ kanıtladılar. ‘Astrophysical Journal’ dergisinin aralık sayısında araştırma sonuçlarını yayınlayacak olan bilim adamları Samanyolu galaksisinin son kurbanının Sagittarius galaksisi olduğunu söylüyor.

Bilim adamları araştırmalarında ‘Enfraruj’ ışınlarla rahatsız edici cisimleri karartarak, önemli noktaları yani ‘M’ yıldız tipini inceleme imkânını yakaladılar. Bu yıldız tipi Samanyolu’ndan on bin kat daha küçük bir kütleye sahip olan Sagittarius sisteminde oldukça bol olmasına rağmen Samanyolu’nda çok ender bulunuyor. Araştırma ekibindeki bilim adamlarından Micheal Skrutskie yıldız haritasını uygun bir şekilde ayarladıktan sonra Sagittarius sistemiyle karşılaştık diyor. Ve böylece Samanyolumuzun oburluğu ilk kez belgelenmiş oldu. Araştırmada ayrıca cüce galaksiler hakkında da yeni bilgiler edinildi.

Sagittarius sisteminin bilinen bazı küçük bölümleri İngiliz araştırmacılar tarafından 1994 yılında bulunmuştu. Sagittarius galaksisinin tümünü içeren yeni görüntü ise Samanyolu’nun saldırısını açıkça gösteriyor. Bu durumu Majewski "Samanyolu kütle çekim kuvvetleri sayesinde çok sayıda yıldız çalıyor” diye açıklıyor. Bilim adamları bunun Samanyolu’nun kendinden küçük komşularını yutarak büyüdüğünü gösteren canlı bir kanıt olduğu görüşünde. Araştırma ayrıca Sagittarius sisteminin kritik bir durumda olduğunu ve kısa bir süre sonra dağılacağını da ortaya koydu. Sürekli Samanyolu’nun kuvveti altında bulunan galaksinin kendi kuvvetiyle bir arada duramayacağını bu nedenle de Sagittarius’un son günlerini yaşadığını tahmin eden bilim adamları şimdi Samanyolu’nun toplam kütlesini daha kesin bir şekilde saptayarak kara delikler hakkında yeni bilgiler edinebilmeyi umuyorlar.

Yorumları Sizden Bereketi ALLAH'Tan Smile Wink

ALINTIR..!

En son desingxxkod tarafından 02.12.2009 16:24:33 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj02.12.2009, 15:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

İlginç.. Razz
Mesaj02.12.2009, 15:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

informess yazmış:
İlginç.. Razz

Evet Smile Wink

Banlanmamda İlginç Smile

Banner + Altına 1 Satır Smile
Mesaj02.12.2009, 16:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

resmen çalıntı herif xD
Mesaj02.12.2009, 16:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

alanmutlusatanmutlu yazmış:
resmen çalıntı herif xD

Çalıntı Degil ALINTI Wink

Mesaj02.12.2009, 16:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı ise altında alıntıdır diye not düş.. Wink
Mesaj02.12.2009, 16:04 (UTC)    
Mesaj konusu: Mobilyayı Karton Kutuda Sundu...

Mobilyayı Karton Kutuda Sundu Kriz Yılında 27 Mağaza Açtı

Kanepe ve Oturma Gruplarını Karton Kutuya Koyarak Sektörde Bir İlke İmza Atan Cardin Mobilya, Önümüzdeki Dönemde de Ürün Bazında Yenilikler Yapmaya Devam Edeceğini Duyurdu. Cardin Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Teker, Arge Çalışmalarının Tüketicinin Taleplerini Gözönünde Bulundurarak Yaptıklarını Söyledi.
Kanepe ve oturma gruplarını karton kutuya koyarak sektörde bir ilke imza atan Cardin Mobilya, önümüzdeki dönemde de ürün bazında yenilikler yapmaya devam edeceğini duyurdu. Cardin Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Teker, arge çalışmalarının tüketicinin taleplerini gözönünde bulundurarak yaptıklarını söyledi. Kriz yılında da büyümeyi sürdürdüklerini ifade eden Teker, son 6 ayda 27 mağaza açtıklarını kaydetti.

Teker, yaptığı yazılı açıklamada "Arge çalışmalarımızı yüksek teknoloji ile bütünleştirip tüketici endeksli yaptığımız üretimle son 6 ayda Türkiye genelinde 27 mağaza açtık." dedi. Arge çalışmalarında tüketiciye kulak verdiklerini ifade eden Teker, bu nedenle Cardin Mobilya olarak tercih edilen bir marka olduklarını kaydetti. Son 6 ayda açtıkları 27 mağaza ile Türkiye genelinde mağaza sayısını 310'a ulaştığını belirter Teker, "Cardin Mobilyanın temellerini atmamızın üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen Marka bazında ilk 8 firma arasında yerimizi almasını bildik. Ülke genelinde açtığımız mağazalar şehirlerin en işlek yerlerinde bulunmaktadır. Bu da hem bize hem de müşterimize ulaşım avantajı sağlamaktadır. Bayilik ağımız her geçen gün artmaktadır. İnşallah 2010 hedeflerimiz arasında münhasır bayileşmeye önem verip bu sayıyı 200'e corner bayi sayımızı da 500'e ulaştırmak istiyoruz."

Yaptıkları atılım ve tasarımlarla sektöre yeni bir vizyon getirdiklerini ifade eden Eyüp Teker, mobilyayı karton kutuya koymalarının nihai tüketici ve bayiler tarafından çok büyük beğeni topladığını söyledi. Teker, yenilik yapmaya devam edeceklerini dile getirdi. (CİHAN)
Mesaj02.12.2009, 16:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

ne alıntısı resmen çalıntısın ona özenmek istiyorsan aynı isimli site açmazdın
Mesaj02.12.2009, 16:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

benimsitem1993 yazmış:
Alıntı ise altında alıntıdır diye not düş.. Wink

Yazmadıysam Geri Düzeltmek İstesem Bile Düzeltemiyorum Smile

Bu Durumda İş Sana Düşüyor Smile

Alıntıdır Yazalım Başlıklarımın Hepsinin Altına Ve Kaynakta Gösterelim Wink

[b]Alıntıdır, Kaynak = Egitimim
Şeklinde Wink[/b]

Mesaj02.12.2009, 16:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

sizin yaptığınız bir nevi hırsızlıktır.. Mod da nasıl görmedi anlamadım
Mesaj02.12.2009, 16:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

sizin yaptığınız bir nevi hırsızlıktır.. Mod da nasıl görmedi anlamadım

Ana Avrat Kaysan Daha İyidi. Mad

Hırsızlıkla Suçluyorsun Beni Bak Dikkatli Ol Wink

En Sinirlendigim Şey Hırsız Denilip Suçlanmak Mad Mad

Mesaj02.12.2009, 16:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

tmm demiyorum Ozmn Sizin yaptığınız Şeyi Bana Söyleyin Ne Demek Alıntı Olmuyor Bu Yaptığınız..
Mesaj02.12.2009, 16:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

tmm demiyorum Ozmn Sizin yaptığınız Şeyi Bana Söyleyin Ne Demek Alıntı Olmuyor Bu Yaptığınız..

alıntı olmuyor degil yaptıgım alıntı Wink

tek sorun alıntı deyip kaynak göstermedim.

onuda modlara söyledim düzeltecek Smile Wink

Mesaj02.12.2009, 16:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

ya resminiz bari değişikl olsun bu ne dir ya kesinlikle haksızsınız modlar son cevabı verir
Mesaj02.12.2009, 16:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

ya resminiz bari değişikl olsun bu ne dir ya kesinlikle haksızsınız modlar son cevabı verir

Ya o Site Zaten Benim Smile

Desingxxkod Benim Sitem Smile

Adı Üstünde XxKoD Benim o Smile

Önceki mesajları göster: