Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj04.12.2009, 19:48 (UTC)    
Mesaj konusu: Melez Grip Kabusu..!

Melez grip kabusu

Merhaba Arkadaşlar ;

Bilim adamlarının en büyük kâbusu, domuz gribinin kuş gribi ile birleşmesinin yanında bir de HIV virüsü ile birleşmesi.

Bilim adamlarının en büyük kâbusu, domuz ve kuş griplerinin birleşmesiyle ortaya çıkabilecek yeni bir virüs. Uzmanlar melez gribi ‘toplu ölümlere yol açabilecek gerçek bir felaket’ olarak tanımlıyor. Kötü bir senaryo daha var: Ya HIV ile de birleşirse!

Rus bilim adamları, domuz ve kuş griplerinin birleşmesiyle ortaya çıkabilecek yeni virüsün daha hızlı yayılarak toplu ölümlere yol açmasından endişe ediyor. Milliyet Gazetesi'nden Cenk Başlamış'ın haberine göre Rusya Sağlık Dairesi Başkanı Gennadiy Onişçenko, Domuz gribi virüsünün çok sık değişime uğradığını, bu nedenle uzmanlar tarafından yakından izlendiğini belirterek, “Bizi en çok korkutan, olabilecek en kötü senaryo domuz ve kuş griplerinin birleşmesi. Bu gerçek bir felaket olur. Neyse ki şu an için böyle bir şey yok” dedi.

AIDS hastalarına bulaşırsa!
Mutasyona uğrayan iki virüsün yeni bir melez virüs yaratması halinde hastalığın hem hızla yayılmasından hem de toplu ölümlere yol açmasından endişe ediliyor. Domuz gribine karşı geliştirilen ilaçların şu ana kadar virüse karşı başarılı olduğunu bildiren Onişçenko, domuz gribinin AIDS hastalarına bulaşması halinde tehlikenin büyüyeceğini söyledi. Rus uzman, HIV ve Domuz gribi virüslerinin birleşmesini ise çok zayıf bir olasılık olarak gördüklerini belirtti.

Fransa’da ‘alarm’
Fransa Sağlık Bakanı Roselyne Bachelot, domuz gribinden son iki günde 10 yeni ölüm vakası meydana geldiğine dikkati çekti, salgınla mücadele planının azami düzeyi olan 6. derecesine geçilmesinin planlandığını belirtti. Bu düzey, önlemlerin sağlık bakanlığı yerine içişleri bakanlığı tarafından yönetilmesi anlamına geliyor. Buna göre, eğlence yerleri ve okullar tatile sokulabilecek, spor karsılaşmaları, fuarlar iptal edilebilecek. Maske takma zorunluluğu getirilebilecek.

Polonya’da soruşturma
Polonya’da, yan etkileri nedeniyle Domuz gribi aşısı ithal etmeyen Başbakan Donald Tusk başkanlığındaki hükümet hakkında soruşturma açılması istendi. Ülkede kamu haklarının savunulmasında en üst düzey yetkili olan ombudsman Janusz Kochanowski, halk sağlığının tehlikeye atılmasının kabul edilemez olduğunu belirtirken, hükümetin bu tutumu nedeniyle savcılardan soruşturma açılmasını talep ettiğini açıkladı.

Yorumlar Sizden Bereketi ALLAH'Tan Smile Wink

Mesaj04.12.2009, 19:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylaşım için teşekkürler.
Mesaj04.12.2009, 19:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

kingcss yazmış:
Paylaşım için teşekkürler.

Birşey Değil Wink
Mesaj04.12.2009, 19:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

o zaman yanarız işte... Smile
Mesaj04.12.2009, 19:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

cengizhanayaz yazmış:
o zaman yanarız işte... Smile

Bilim Adamları Kuş Gribinin Ve Bu Hastalığın Hemen Hemen Aynı Mevsimleri Sevmesi Ve Çok Etkili Bir Hastalığa Dönüşeceğini Çok Çok İyi Biliyorlar...

İnşALLAH Birleşip Çok Büyük Bir Hastalık Oluşturmaz. Wink

Mesaj04.12.2009, 19:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

süper ikili birleşince H1KUŞ falan gibi bişi olur heralde Very Happy
Mesaj04.12.2009, 20:00 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Melez Grip Kabusu..!

xxkodchat yazmış:
Bilim adamlarının en büyük kâbusu, domuz gribinin kuş gribi ile birleşmesinin yanında bir de HIV virüsü ile birleşmesi. [/color] [/b]

İkili ( 2 ) Değil Üçlü ( 3 ) Olur Bu Yazıya Dikkat Et Smile
Mesaj04.12.2009, 23:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Valla buda olur zaten yakındada at gribi felan çıkar Mr. Green
Mesaj05.12.2009, 14:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

heraradiginburda yazmış:
Valla buda olur zaten yakındada at gribi felan çıkar Mr. Green

Sıradakiler ;

At,Eşek,Ayı,Balık,Kertenkele,Kedi,Köpek. Smile

Önceki mesajları göster: