Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj08.12.2009, 17:44 (UTC)    
Mesaj konusu: Windows 7'ye geçiş yaptıktan sonra kulaklıktan ses gelmiyor

Öncellikle merhaba arkadaşlar. Benim şöyle bi sorunum var. 1 hafta kadar oluyor xp'den windows 7'e geçiş yaptım. Herşey güzel çalışıyor ama kulaklıkdan ses gelmiyor.

Yani şöyle diyebilirim ki; Mikrofondan ses geliyor kulaklıktan gelmiyor.

Yeni güncellenmiş driverleri yükledim sorun halen devam ediyor.

Birde kulaklığı arka panale taktığımda bu seferde kulaklıktan ses geliyor mikrofndan gelmiyor. Yukarıda verdiğim resimnde de kulaklığı göstermiyor

Ses driverlerini Windows 7 görmüyor mu sizce ?

Ne yapmam lazım lütfen yardım edin..

Teşekkür ederim, Kolay gelsin ..

Mesaj08.12.2009, 17:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr yazmış:
Xp'de de aynı sorun varsa kasanın girişinde bir sorun vardır. Yada o kulaklıkta.. Windows 7'de olduysa sadece Ses kartınızın sürücüsünü kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyin.. Muhtemelen ondandır.

Defalarca denedim yine de olmadı Crying or Very sad
Mesaj08.12.2009, 18:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba

Realtek High Definition Audio Driver indirmeyi dene,
bundan sonra calisacagindan eminim Wink

kolay gelsin..
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj08.12.2009, 19:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

En son güncellenmiş driveri yükledim windows 7 için ama yine olmadı.
Mesaj08.12.2009, 20:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

duygu-adalari yazmış:

benim söyledigimi bi dene Smile
Realtek High Definition Audio Driver indir kur Wink
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj09.12.2009, 15:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

ua1905ua yazmış:
duygu-adalari yazmış:

benim söyledigimi bi dene Smile
Realtek High Definition Audio Driver indir kur Wink

İndirdim kurdum olmadı 3 kere daha denedim yine olmadı Rolling Eyes
Mesaj09.12.2009, 15:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

duygu-adalari@

indirirken windows xp paketi veya vista paketi olup olmadigini kontrol et...

senin kullaklikta sorun olmadiigndan eminmisin?
Mesaj09.12.2009, 15:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

ua1905ua yazmış:
duygu-adalari@

indirirken windows xp paketi veya vista paketi olup olmadigini kontrol et...

senin kullaklikta sorun olmadiigndan eminmisin?

Benim indirdiğim ve kurduğum driver "Vista, Windows7 Driver (32/64 bits) Driver only (ZIP file)" ..

Kulaklıkta sorun yok. mikrofondan ses gidiyor kulaklıktan gelmiyor sadece. Arka panale taktığımda ise ses geliyor, bu seferde mikrofonfan gitmiyor..
Mesaj09.12.2009, 16:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

Vista-Ses-Mikrofon Ayarları-ANLATIM-1 (RESİMLİ)

İlk Olarak Bilgisayarınız Sağ Alt Köşesinde Bulunan Ses Simgesine Sağ Tıklıyoruz.

Açılan Menüde Kayıt Aygıtları Kısmını Tıklayınız.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi Ses bölümündeyiz. Orta kısımda boş bir yere “Sağ” tıklıyoruz.
“Devre Dışı Bırakılmış Aygıtları Göster” seçeneğini seçerek Stereo Karışımı görünür duruma getiriyoruz.

Stereo Karışımı şuan görünür durumda. “Stereo Karışımı” üstüne geliyoruz ve “Sağ” tıklıyoruz.
Açılan menüde “Etkinleştir” seçeneğini seçerek “Stereo Karışımı” aygıtımızı “Çalışır“duruma getiriyoruz.

Not : Resimlerde görünen seçenekler ve menüler ses kartınızın modeline göre değişebilir
genelde tüm modeller için ayarlar aynı veya benzer şekilde yapılır.

ANLATIM -2

Öncelikle kulaklık ve mikrofon girişlerini ayırt edelim kırmızı olan mikrofon, yeşil olan ise kulaklık girişidir. lütfen önce bağlantılarımızın doğru olup olmadığını kontrol edelim. eğer doğruysa aşağıdaki işlemleri yapmaya devam edelim.

hoparlör üzerinde sağ tıklayıp kayıt aygıtlarını açınız. ve mikrofona konuşmaya başlayınız. eğer bir hareketlenme varsa mikrofonumuz calışıyodur. yoksa mikrofonunuzu kontrol etmenizi mmkünse başka bir pc de denemenizi öneririm. bir hareketlenme var fakat siz bunu duymuyorsanız hoparlörleriniz açınız hala duymuyosanız olmadığını düşünmeyin vistada mikrofondaki sesler hoparlöre verilmemiş olabilir mikrofon mute konumunda olabilir. öncelikle mute konumunu açıcaz.

hoparlör simgesinde sağ tuş yapıp kayıtttan yürütme seceneklerini açın

hoparlörler üzerinde sağ tuş yapın ve düzeylere gelin ordaki mikrofonun önünde kırmı işaret varsa açın. burası bu kadar ses hoparlörlerinizden gelmesi gerekiyor.

mikrofonunuz çalışıyo sesi zayıf olarak algılıyorsa mikrofon artırmayı ve mikrofon sesini açabiliriz. öncelikle kayıt aygıtlarına sonra mikrofon özeliklerine giriyoruz genel, özel, düzeyler diye sekmeler var özelde mikrofon artırmaya tıklıyoruz. ön panel mikrofon girişini kulanıyorsak front panelide işaretlememiz gerekecek unutmayın arka girişi kulanıyorsak front panel işaretli olmıyacak. düzeyde ise mikrofon sesini açabiliriz.

sesin kalitesinide gelişmiş sekmesine tıklıyoruz ve cd kalitesini seçili olması gerekmektedir. ne çok hassas ne gürültülü bi ses alımı yapar bu şekilde.

deneme yapmak için vistanın ses kaydedicisini kulanmanızı tavsiye ederim.

ANLATIM 3 ( FARKLI YÖNTEM )Windows Vista’da camfrog mic ve ses ayarlarında sorun yaşayanlar. İşte sorununuzun çözümü…
Windows yeni işletim sistemi vistayı geçtiğimiz aylara kullanıma sundu. Ancak yeni sistemi bilgisayarlarına yükleyen camfrog kulllanıcıları micde sorun yaşamaya başladı.

Bu konuda çok sayıda şikayet maili aldık ve yüzden konuya değinerek kullanıcıların sorunlarını çözelim istedik. Önce bilgisayarınızda eski sürümler yüklüyse onları kaldırıp vista uyumlu yeni sürümü yüklüyorsunuz. Ancak bunu yaptığınızda sorun çözülmüş olmuyor.

Şimdi sırasıyla şuişlemleri yapıyorsunuz:

- Önce hoporlörle sağ tıklayıp ses aygıtlarını seçin.

- Ardından mikrofonu kaldır seçeneğini tıklayın ve kaldırın.

- Daha sonra camfroga girin ve sağ taraftaki auto settingse tıklayıp device olan yerdeki iconu ortaya getirin.

- Ardından playback deviceyi orta konuma getirin.

- Tamam tuşuna basın.

Bu ayar hem ses hem de müzik ayarlarınızın aynı olmasını sağlayacak. Yani konuşurken müzik de arka plandan duyulacak Eğer müziğin duyulmasını istemiyorsanız müziğin sesini kısıp sadece kendi sesinizin duyulmasını sağlayabilirsiniz.

- İşiniz burada bitmiyor. Tüm bunları yaptıktan sonra en önemli konuya geliyoruz. Bu işlemleri yaptıkdan sonra bilgisayarınıza reset atmanız yani kapatıp yeniden başlatmanız gerekiyor. Kapatıp açmazsanız ayarlarınızda yaptığınız değişiklik bir işe yaramaz.

- Bilgisayarınızı kapatıp açtıktan sonra hoporlörlere tekrar sağ tıklatın.

- Ardından daha önceki işlemde devre dışı bıraktığınız mikrofonu tekrar açın.
Mesaj10.12.2009, 12:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ustam çok sağol verdiğin bilgilerin için her noktasını adım adım denedim yine olmadı.

Realtek driveri yüklediğimde şöyle karşıma geliyor

Sağ'a tıklayıp yaptığımda ise böyle oldu onu etkileştirdim yine olmadı.

Birde şöyle bişey var Id Auti yüklemiyor windows 7. Hata verip duruyor. İntelden windows 7 için indirdim onuda kabul etmedi.

Herşeyi denedim olmuyor. Müsait olduğun zaman uzaktan yardımla bakabilirmisiniz. Embarassed
Mesaj10.12.2009, 13:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

merhaba..
ilk olarak rica ederim, sorunu cözememen moralimi bozuyor Confused

kulakligin kablosunu eklediginde Realtek driveri progamini ac ve front panele tikla.
resimde gördügün kullaklik resmine tikla ve benim kutucukta isaretledigim gibi düzenle. Sonra microfon resmine tikla ve mic yazan kutucugu doldur ve kaydet
benim program danimarkaca fakat siralamasi ayni..
Önceki mesajları göster: