Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj08.12.2009, 16:08 (UTC)    
Mesaj konusu: Kutup ayıları yamyamlaştı

İklim değişikliği yüzünden kutup ayıları kendi yavrularını yemeye başladı!

Bilişimhattı.net'in yaptığı habere göre Kopenhag'da tarihin en büyük iklim zirvesi düzenlenirken, kutup bölgesinden gelen bu haber tüyler ürpertiyor.

Kanada'nın Churchill kasabasının 300 kilometre kuzeyindeki bölgede çekilen 20 Kasım tarihli aşağıda ki fotoğraflarda,avlanma bölgelerini yavaş yavaş küresel ısınmaya kurban eden kutup ayılarının kendi türlerini öldürüp yediği görülüyor.
Sayıları azalan ve yaşama alanları giderek küçülen kutup ayıları, hayatta kalabilmek için kendi yavrularını bile yiyebilecek duruma geldi.

Kutup ayılarının daha önce de doğal yaşam alanlarını terkedip, yakın kasabaların çöplerine dadandığı gözlenmişti.

Mesaj08.12.2009, 16:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

Crying or Very sad küresel ısınma gerçekten domuz gribi yüzünden askıya alındı insanlar gribi konuşurken doğada ki hayvanlar ise küresel ısınmanın kurbanı oluyorlar Crying or Very sad

gerçekten ayıların yavrularını bu nedenle yemesi üzücü birşey bilinirki kutup ayıları sevimlidirler ama onlara bunu yaptıtan doğanın bozulması
Mesaj08.12.2009, 18:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu bilişim hattı bence bu aralar fasa fiso dünya kadar haber çıkardı inanmıyorum kendi adıma... sanki adamlar kutuplarda kamp kurup izliyorlar fotolarda montaj (bence)... Bilişim hattı sırf reyting, hit kazanmak amacıyla yaptıkları şarlatanlıktır diye düşünüyorum ''ben''
Mesaj08.12.2009, 19:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

banneed yazmış:
bu bilişim hattı bence bu aralar fasa fiso dünya kadar haber çıkardı inanmıyorum kendi adıma... sanki adamlar kutuplarda kamp kurup izliyorlar fotolarda montaj (bence)... Bilişim hattı sırf reyting, hit kazanmak amacıyla yaptıkları şarlatanlıktır diye düşünüyorum ''ben''
Mesaj08.12.2009, 19:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ayı Ayıdır Kardesim Yermi Yer xD

Mesaj08.12.2009, 19:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hayvanlar aç ne yapsın
Mesaj08.12.2009, 19:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Oradaki hayvanlarada yazık. Confused
Mesaj08.12.2009, 19:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

hakan-fan yazmış:
Oradaki hayvanlarada yazık. Confused

Oda Doğa Kanunu Razz
Mesaj08.12.2009, 19:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr yazmış:
banneed yazmış:

ne kaynak var ne birşey? yayınlayan sitelere bak istersen hepsi birinden çalıntı yapmış yapıştırmış sitesine efendim neymiş hitimiz artsın insanların ilgisini çeker...
Mesaj08.12.2009, 19:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

İnsan olmak yerine hayvan olarak dünyaya gelseydin eminim böyle düşünmezdin.
Mesaj08.12.2009, 19:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Harbi yazık ya... Onların yerinde olmak istemezdim Allah kolaylık versin ne diim Embarassed
Mesaj08.12.2009, 21:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yazık Ya Hayvanlara.

O Da Biliyor Yavrusunun Yenilmeyeceğini Ancak Hayatta Kalmak İçin Mecburlar...

Bunun Sorumlusu Suçlusu Biz İnsanoğluyuz...

Bu Hayvanların Vebali Hep Bizlere...

Küresel Isınmadan Bu Durumdalar. Sad

Mesaj08.12.2009, 21:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ne yazık ki bu durumda olmamıza artık bizde hayvanlar gibi olmamız an meselesi bence...
Mesaj09.12.2009, 10:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar;
Hatırlıyorsanız.
İnsanlarda birbirini yemişti.
Sanıyorum bir uçak kazası sırasında yere düzensiz iniş yapmıştı ve ağır hasar vardı.
Detayını bilmiyorum ama 1-2 günden sonra insanlar aç kaldığından ölen insanların etlerinden yemişlerdi.
Bir başka haberde ise;
Bu daha acımasızdı.
Bir insanı doğrayarak yediğini çok beğendiğini kalanlarını evine alıp sakladığını söyleyen bir adam vardı.
Bu ne kadar doğrudur bilemem.

Hayvanlar orada ne yiyebilir;
Yavaş yavaş tükenmekte olan bir nesildeler zaten.
Mecbur kalınca herşeyin olabileceğini düşünüyorum.

Ama yinede sorumsuzluk bizlerde.
Mesaj09.12.2009, 10:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

kingcss yazmış:
Arkadaşlar;
Hatırlıyorsanız.
İnsanlarda birbirini yemişti.
Sanıyorum bir uçak kazası sırasında yere düzensiz iniş yapmıştı ve ağır hasar vardı.
Detayını bilmiyorum ama 1-2 günden sonra insanlar aç kaldığından ölen insanların etlerinden yemişlerdi.
Bir başka haberde ise;
Bu daha acımasızdı.
Bir insanı doğrayarak yediğini çok beğendiğini kalanlarını evine alıp sakladığını söyleyen bir adam vardı.
Bu ne kadar doğrudur bilemem.

Hayvanlar orada ne yiyebilir;
Yavaş yavaş tükenmekte olan bir nesildeler zaten.
Mecbur kalınca herşeyin olabileceğini düşünüyorum.

Ama yinede sorumsuzluk bizlerde.

Hiç Düşünüp Hayvanlara Yardım Edende Yokki.