Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj29.12.2009, 14:52 (UTC)    
Mesaj konusu: Avatar rekor kırdı

En çok film izlenen Kuzey Amerika'da da Noel haftasında rekora imza attı.

Teknolojinin tüm nimetlerinin kullanılarak 400 milyon dolarlık bütçeyle çekilen bilim-kurgu filmi Avatar, yılın son hafta sonunda Kuzey Amerika’da 75 milyon dolarlık gişe hasılatıyla ABD Box-office tarihinde ilke imza atarak bir haftada 275 milyon dolar kazanmasına katkıda bulundu.

Gösterime girdiği günden bu yana kırdığı izlenme rekorlarıyla tüm zamanların en çok izlenen filmi Titanic’in rekoruna bir adım daha yaklaşan Avatar’ın yıl sonuna kadar maliyetini çıkarması bekleniyor. 275 milyon dolarlık hasılatın, sinema sektörü tarihinde ulaşılan en yüksek rakam olduğu belirtilirken, Guy Ritchie tarafından yönetilen Sherlock Holmes’un ise 65.4 milyon dolarlık hasılatla ikinci sırayı aldığı belirlendi. Sadece iki filmin ‘hafta sonu gişesi’nin yüzde 53’ünü oluşturduğu ifade edilirken, bundan önceki tek hafta sonunda ulaşılan rekorun ise 260.3 milyon dolarla ‘Batman: The Dark Knight’ filminin gösterime girdiği tarihte yaşandığı hatırlatıldı. 2008 yılında 9.6 milyar dolarla kapanan gişe hasılatının bu yıl 10.5 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Kaynak: bilisimhatti.net

En son bilisimhatti tarafından 29.12.2009 16:29:08 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj29.12.2009, 14:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gerçekten müthiş bütçe ayrılmış bir filmin rekorlar kırması bence doğal ama yapımcının helali var bu kadar bütçe ayırmış ve filmin tutmamasından hiç korkmamış olsa ki bu kadar iyi bir bütçe ayrılmış. Rolling Eyes
Mesaj29.12.2009, 15:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilisimhatti yazmış:
Gerçekten müthiş bütçe ayrılmış bir filmin rekorlar kırması bence doğal ama yapımcının helali var bu kadar bütçe ayırmış ve filmin tutmamasından hiç korkmamış olsa ki bu kadar iyi bir bütçe ayrılmış. Rolling Eyes

Evet güzel film.

Her konu açtığında sonrada yorum yapıyorsun. Flood oluyor. Başlığı açtığın mesaja yorumunu yazmayı dene bir de.. Wink
Mesaj29.12.2009, 15:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

informess yazmış:
bilisimhatti yazmış:

Evet güzel film.

Her konu açtığında sonrada yorum yapıyorsun. Flood oluyor. Başlığı açtığın mesaja yorumunu yazmayı dene bir de.. Wink

hmmm flood yapıyorum tabi mesaj sayımın yüksek olması lazım sanki de flood yapıyorum

acaba flood kavramı bu forumda ne zaman ve ne suretle kullanılmaya bu kadar basit bir kelime haline gelmeye başladı Rolling Eyes

en azından niyet bilinmeden netice sorgulanmamalı Wink

ZEVK MESELESİ...
Mesaj29.12.2009, 17:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

valla süper olmuş

Akşam akşam tepemin tasını artırıyorlar
Mesaj29.12.2009, 17:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Film çok süper olmuş.Gittim izledim zaten.O kadar grafikleri orjinalki anlatılmaz,izlenir..
tavsiyemdir.

Seneryosuda süper.Farklı bir yaradılışı savunuyor ama film nede olsa.Ama ateistlerin düşünmesini sağlayabilir.

أَلَا إِنَّ نَصْرَ اللَّهِ قَرِيبٌ / Bilesiniz ki Allah ın yardımı yakındır
Mesaj30.12.2009, 11:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

met ettiler çok fazla ama daha gitmek nasip olmadı.

Ayrıntılı bilgi : http://byqraphix.tr.gg/3-.-Y%26%23305%3Bl-Etkinlikleri.htm
Mesaj30.12.2009, 11:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

Büyük Bir Bütçeli Filmdende Böyle Bir Başarı Beklenirdi. Wink
Önceki mesajları göster: