Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj30.12.2009, 17:54 (UTC)    
Mesaj konusu: Gaziantep Valiliği, 'Metin2'yi yasakladı

Gaziantep Valiliği, 'Metin2' oyununu yasakladı

Erzurumlu Musa Kang'ın ölümüyle sonuçlanan 'Metin2' oyunu Gaziantep Valiliği tarafından yasaklandı.

Gaziantep Valiliği, 'Metin2' oyunu 24 Aralık 2009 tarihinden itibaren yasakladı. Gaziantep'te yasaklanan oyunu oynayanlar para cezasına çarptırılacak. Bu oyunun oynanmasını suç olarak kabul eden Valilik, Erzurum'da yaşanan olayın ardından Türkiye gündemine giren oyunun oynatılmamasına karar verdi.

Sıkı bir denetimle bu oyunun oynatılmasını noktalamak isteyen Valilik, 'Metin2' ve benzeri oyunların küçük yaştaki çocukları psikolojik olarak etkilediğini bildirdi. Gaziantep Valiliği'nden yapılan açıklamada, son zamanlarda 'Metin2' ve benzeri oyunların küçük yaştaki çocuklar tarafından oynandığı, bu oyunların şiddet içerikli olduğu için oyunun yasaklandığı kaydedildi.

Açıklamada, Gaziantep Valiliği tarafından il sınırları içerisinde internet toplu kullanım sağlayıcılarının iş yerlerinde 'Metin2' oyununun web siteli bütün türevlerinin oyunları ve bu oyunları çalıştıran sitelerin zararlı oyun kapsamına alındığı kaydedildi. Açıklamada, "Oyunun 24 Aralık 2009 tarihinden itibaren yasaklanması ve 'Metin2' oyununu oynatanlar hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 32. maddesine göre 01 Ocak 2010 tarihinden itibaren 143 TL para cezası uygulanacağı hususunda karar alınmıştır." denildi.
Mesaj30.12.2009, 17:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

eskiden knight vardı Smile

böyle ezik oyunlar takılmazdı Very Happy
Mesaj30.12.2009, 18:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok iyi olmuş.. Wink
Mesaj30.12.2009, 18:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bizim Arkadaşta Derslerden Kaçıp İnternet Cafe'ye Gidip Metin 2 De Char Kasıyordu. Smile

Mesaj30.12.2009, 18:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Aman Yasaklamasınlar

Gider Yoksa Benim 81 lwl char Sad
Mesaj30.12.2009, 18:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

virusland yazmış:
Aman Yasaklamasınlar

Gider Yoksa Benim 81 lwl char Sad

Tabi Bodrumda Yasaklamasınlar xD
Mesaj30.12.2009, 19:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

İşte benim anlamadığım nokta burası

çocuk sanki sütten çıkmış akkaşık (haksızmıyım)

çocuğun yaptıkları yani hesap çalması emek hırsızlığı yapması 1-2 milyar par kaldırması ailesinin bu parayı sormaması fln filan ölme nedenine geçmiyorda oyunun oynanması niye geçiyor hayla anlamış değilim

böle bi kapatılma olacaksa şiddet içerikli tüm online oyunlar ve online olmayan oyunlarda kapanmalı bir oyun ile halledilecek bişe deil bu
Mesaj30.12.2009, 19:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

e-davut yazmış:

çocuğun yaptıkları yani hesap çalması emek hırsızlığı yapması 1-2 milyar par kaldırması ailesinin bu parayı sormaması fln filan ölme nedenine geçmiyorda oyunun oynanması niye geçiyor hayla anlamış değilim

böle bi kapatılma olacaksa şiddet içerikli tüm online oyunlar ve online olmayan oyunlarda kapanmalı bir oyun ile halledilecek bişe deil bu
Size katılıyorum, bugün yanıma bir çocuk geldi.
Dedi ki; Abi ....nickli birisi var "Metin2" Adlı oyunda leveli(seviyesi) çok yüksek onu çalsak 1-2 bin tl para alırız dedi." Cevabımın ne oldugunu söylemiyorum tahminlerinize bırakıyorum.
Mesaj02.01.2010, 00:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

denizmerkezi yazmış:
e-davut yazmış:

Size katılıyorum, bugün yanıma bir çocuk geldi.
Dedi ki; Abi ....nickli birisi var "Metin2" Adlı oyunda leveli(seviyesi) çok yüksek onu çalsak 1-2 bin tl para alırız dedi." Cevabımın ne oldugunu söylemiyorum tahminlerinize bırakıyorum.

Git başımdan çocuk xD demişsindir.
Hiç bu tür oyun oynamadım Mr. Green

Akşam akşam tepemin tasını artırıyorlar
Mesaj02.01.2010, 10:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

İyi Olmus.. Eskiden Bağımlısıydım.. Wink
Önceki mesajları göster: