Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.01.2010, 12:21 (UTC)    
Mesaj konusu: Webmaster geçmişleri..

Herkes yazsın burada geçmişini.. Neyle başladığını, neyle devam ettiğini..(gerçi çoğumuz tr.gg ile devam etmekteyizde..) Razz
Kısa kısa değil arkadaşlar.
Çokta uzun olmasının önemi yok..
Kendinizi anlatabilecek kadar. Hani eve internet şu zaman geldi gibisindende şeyler anlatmayın. Laughing Sadece sitelerle olan geçmişinizi..
Mesaj01.01.2010, 12:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

hepsifullle başladım > Hizmetweb > SiteTurka > MinikHost ....
Mesaj01.01.2010, 12:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu sitelere ilk merak sardım.. Daha yaşım baya bi'küçüktü..
Araştırdım internetten.
İnube diye bir sistemle karşılaştım. Bazılarınız bilir belki.. Kendi adımda açtım bir site. Fazla birşey bilmesemde yine html kodları hakkında bilgi edinmiştim.. Ekliyordum en azından.
Sonra Azbuz siteleri denk geldi. Ordan açayım dedim. Ama gerçekten çok reklam ve uygunsuz tasarımlar vardı. Çok amatörceydi. 2-3 ay geçtikten sonra Blogcu'dan blog açtım kendime.. Manisaspor'a ait bir blog idi. Onlada bir yerlere gelemiyeceğimi anladım ve -18 Arkadaşlık sitesiyle forum hayatıma başladım. (admin olarak) Razz Site çok tutuyordu.. Seo bilmememize rağmen 1000'lerce üye geliyordu. Site hacklendi maalesef. Smile Vbulletin forum açtık arkadaşlarımla beraber. Vbulletin'de de kocaman Bedava-sitem reklamlarını gördüm. Tıkladım ve tam istediğim yere geldiğimi anladım.. 2007 Haziranda Bedava-sitem'e üye olmamla başladı serüven. Gerçek serüven hemde.. Siteyi açtım sayfa eklemeyi bilmiyorum alt sayfa ekliyorum hep deli oluyorum. Laughing Forum'a giriyordum ama sitemi düzenlemiyordum.. 6 ay kadar girmedim site yerine. Sonra trbuns adlı sitemi açtım. Orada öğrenmeye başladım herşeyi.. Sonrada devamı geldi. Film-tr, Dilinikullan, Bs-magazin.. Son olarakta Net-tr.. Bu aralarda da arkadaşlarımla ücretli, ücretsiz çeşitli forumlar açtık. Ama Bedava-sitem forumunda o kadar aktif oluyordum ki hiç birinle ilgilenesim yoktu. Şuan yeni bir forum açma gibi bir düşüncem yok. Sadece blog düşüncem var.. Ama şuanki Bedava-sitem'i görüyorumda gelişiyor durumunda gün geçtikçe.. Eski üyelerde yavaş yavaş mesaj yazmaya başladılar.. Eski haline döndürene kadarda hiç bir yer açmaya niyetim yok. Razz Açsam bile ihmal etmem.. 2-3 sene reklam platformu açmayı düşünüyorum. Değişik bir proje olucak gibi. Bu projenin yanında online oyun projeside var.. Hazirandan beri yazıyoruz nasıl bir sistem olucağını. Daha bunun kodlaması, ücretlendirmesi vs olucak. Sessizden gelmeyi umuyordum ama söyleyesim geldi.. Razz Bakalım devamı nereye dayanıcak..
Mesaj01.01.2010, 13:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

ilk başta yetkinforumla bu işe başladim ilk tasarim yapmaya burda başladım (forum tasarimi feln filn) sonra tr.gg ile taniştim burda şuan ne biliyorsam burda öğrendim sonra sıkmaya başladı ve .net domain .com domain felan filan aldik tutulmadı modluk yaptım bir çok önemli sitede onlarda kapandı... sonunda döndük dolaştık tekrar tr.gg ye geldik.. Smile ve hala devam ediyor serüven iste..
cok mu yazdım yaw Smile
Mesaj01.01.2010, 13:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Zamankop Siteyle Başladım Webmasterlige Sonra Müzik Sitesi yaptım. Toplam en az 1000 Tane Müzik sayfasını Teker teker Sildim. Ve Din sitesi yaptım Smile Bunlar Zamankopda Olan Şeyler Sonra Bir şiir Sitesiyle Devam ediyim. dedim. Sevgikodes Tabiki devam eddim. ama Bir yere kadar htlmkodes i Actım Ondan Sonra 2008'De Acılan Siteleriminden biri ama tabiki 2007'DE Var Ama O kadar Göze carpmamıiştı ama bir anı bıraktım Geride Zamankop İle Dostlarım Cok oldu. Ve Sonra htlmkodesiDe bıraktım Ve artık Domainlerle Devam ediyorum. Benimeklentim Burada Devam edmekdeyim. webmasterlik Hayatıma Tr.gg ye Yönelik tasarımlar filan Var Smile Ginede Tr.gg yi Unutamadım. Bir cok Şeyin fazlasını Burada Ögrendim. Şimdide Ögretiyorum Gibi bişey Artık Tr.gg de devam edmesemde Domain Geldigi zaman tr.gg ye Tekrar Com u alıp htlmkodesi Devam edicem. Cünkü Seo Sistemleri Tr.gg de İşe yaramıyor Fazlaa... tags Yok meta tag yok Neyse Anılarım Burada Gecti geciyor. gececek Herkesede Başarılar Dilerim. Razz
Mesaj01.01.2010, 13:12 (UTC)    
Mesaj konusu: Hakan-Fan

Öncelikle Bu Konuyu Acan Emin Arkadasıma Teşekkür Ediyorum Mr. Green

Ben Bedava-sitem ile Acıldıgı zaman tanıstım aslında.Site actım ama ozamanlar fazla bi bilgim olmadıgı ıcın aynı şeyler yapıp duruyodum ve sıkıldım.
Örneklere bakarken ne kadar güzel yapmıslar gibi kelimeler kullanıyodum. Mr. Green
Öğrenmeyede çalışmamıştım ozamanlar.Sonra 2008de birkez daha girdim biraz uğraştım ilk önce iceblue sonra red sonra css derken iyice alıştığımın farkına vardımŞuanki durumda bu aslında Mr. Green
Ama beni en cok sasırtan hakan-fan'ın bomboş haldeyken pr 2 olmasıydı.Şimdi 1000 küsür sayfam var pr 1 ne ayaksa bu google anlamış degiilim
Mr. Green

Mesaj01.01.2010, 13:15 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Hakan-Fan

hakan-fan yazmış:
Öncelikle Bu Konuyu Acan Emin Arkadasıma Teşekkür Ediyorum Mr. Green

Ben Bedava-sitem ile Acıldıgı zaman tanıstım aslında.Site actım ama ozamanlar fazla bi bilgim olmadıgı ıcın aynı şeyler yapıp duruyodum ve sıkıldım.
Örneklere bakarken ne kadar güzel yapmıslar gibi kelimeler kullanıyodum. Mr. Green
Öğrenmeyede çalışmamıştım ozamanlar.Sonra 2008de birkez daha girdim biraz uğraştım ilk önce iceblue sonra red sonra css derken iyice alıştığımın farkına vardımŞuanki durumda bu aslında Mr. Green
Ama beni en cok sasırtan hakan-fan'ın bomboş haldeyken pr 2 olmasıydı.Şimdi 1000 küsür sayfam var pr 1 ne ayaksa bu google anlamış degiilim
Mr. Green

Google Pr ye Artık Önem vermiyor 5 aydır Nerdeyse Yeni proje İcin calışıyorlar Boş siteye bile pr 4 veriyor nerdeyse Smile
Mesaj01.01.2010, 13:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

By qraphix ile başladım Razz Byqraphix ile devam ediyorum..ama UKELA[net] ile de sürdürüyorum maceralarımı Smile

Ayrıntılı bilgi : http://byqraphix.tr.gg/3-.-Y%26%23305%3Bl-Etkinlikleri.htm
Mesaj01.01.2010, 13:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arrow http://webmasterler.foruma.biz/google-pagerank-f9/pagerank-gidiyor-yerine-orion-algoritmas-geliyor-t34.htm

lütfen reklam olarak algılamayın pr nin gidişi hakkında bilgi sadece..

konuya geri dönelim..

iyi çalışmalar. Wink
Mesaj01.01.2010, 13:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Webmasterlık hayatıma ASP kodlama dili ile başladım PHP bilgim fazla yoktur ama hazır scriptleri kuracak kadar bilgim var. ASP uzmanıyım diyebiliriz.

Bir zamanlar asp dili ile online oyun yazıyordum strateji içerikli ama hayata geçiremedim projeyi 6 aylık emeğim duruyor hayla Smile

Şu aralar bildiğim kadarıyla yeni webmasterlara seo bilgileri vermeye çalışıyorum. Yakın zamanda PHP derslerine başlıyacağım.

Programlama dersek "C# - C++ ve Delphi" programlama dilleriyle uraşmaktayım.

Yaptığımız programlardan rasgele biri:

http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=139884
Mesaj01.01.2010, 13:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Valla ben ilk freehost a denk geldim tabi beceremedim.Daha sonra blogcu, blogspot, azbuz felnala devam ettim tabi bunların hepsini bir arkadaştan öğrendim.Ama şuan o hiç bişi bilmiyor o da ayrı bir konu.Sonra bedava sitemi buldum kaynak butonuna başlamadan felan kod ekliyordum olmuyordu ve habire sövüyordum.İşte sonra forumu keşfettim biraz geç oldu ama kısa sürede öğrendim ve hala burdayım... Mr. Green

Akşam akşam tepemin tasını artırıyorlar
Mesaj01.01.2010, 13:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

pfdersleri yazmış:
Valla ben ilk freehost a denk geldim tabi beceremedim.Daha sonra blogcu, blogspot, azbuz felnala devam ettim tabi bunların hepsini bir arkadaştan öğrendim.Ama şuan o hiç bişi bilmiyor o da ayrı bir konu.Sonra bedava sitemi buldum kaynak butonuna başlamadan felan kod ekliyordum olmuyordu ve habire sövüyordum.İşte sonra forumu keşfettim biraz geç oldu ama kısa sürede öğrendim ve hala burdayım... Mr. Green

Bende websitenin ilk adımlarına azbuz ile başlamıştım ama google tarafından pek desteklenmediği için emekler çöpe dönüşüyor Smile
Mesaj01.01.2010, 14:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

2005 yılında mynetden okey oynamaktan iyice sıkılmıştım sonra siteyi biraz gezeyim dedim sitemynet diye bir yer buldum biraz gezineyim dedim farkında olmadan web site açmışım 1 ay sonra farkettim Very Happy saçma sapan konusu bile belli olmayan sadece yazı ve resim den ibaret bir siteyle 2 yıl uğraştım hatta arkadaşlara hava atıyordum ben site yaptım webmasterim gibi artis artis havalar neyse... Sonra bir gün bir sitede kardeş sitemiz bedava-sitem diye bir yazı gördüm ilk başta itici geldi mynete alışmıştım çünkü ama sonra tr.gg sitelerini gördüm ilk iceblue tasarımı görmüştüm aman tanrım bu nasıl bir site nasıl bir tasarım kar efekleri fon müzikleri site beni büyülemiştı sonra admine mesaj attım nerden açtığını sordum dediki bedava-sitem Smile o zaman niye mynet den dahaiyi bir sitem olmasınki dedim ve ilk yanlış hatırlamıyorsam 27.07.2007 tarihinde dahaiyi ismi ile bedava-siteme üye oldum... Siteye girdim seçenekler ekstralar ve tasarım çokluğu o gün bedava-siteme aşık olmuştum Smile neyse dahaiyi benim için bir okul gibi oldu herzaman hep ilkleri onunla yaşadım Smile bayıla bayıla izlediğim video ları sitemde yayınlıyordum. Html denen o büyülü mucizeyide ilk bu sitede tanıdım ama bir türlü tutmuyordu dahaiyi olmak için çok uğraşıyordum ama ben çok acemi olduğumu anlamıştım ve tutmuyordu bende sonra düşündüm ve tek içerikli bir site açmak istedim bu seferde konu aklıma gelmiyordu derken konuyu kendi hayatımdan çıkardım ve 08.03.2008 de afilliyanlizlik sitemi açtım nasıl ikna edici bir site yaptıysam insanlık tarihi için bu sitede çok ilkler yaşandı ve farkında olmadan 1 yıl gibi kısa sürede bu siteyi tutdurmuştum ama amacım tutmak değildi Smile o yüzden pr ile pek ilgilenmiyorum. Nedense 2009 yılı afillinin sonu oldu Sad gururum5 ablamım heryerde bana afilli diye hitap etmesinden dolayı by_afilli olarak tanınmaya başladım ve by-afilli sitesini açtım bu siteyi nedense sevmedim çöp sitelerden biri oldu daha sonra bir kızı sevmeye başladım onu etkilemek için onun sevdiği sanatçının web sitesini yaptım şebnem ferah sitesi ama buda çöp site oldu Smile ben sakaryalıyım deprem çocuğuyum bu yüzden türkiyede tek olan deprem müzesini tanıtmak için bir deprem sitesi açtım yaptımda ama o sitede afillinin azabına uğradı afilliden ona fırsat gelmiyordu Smile nerden kimden estiyse sakaryayı tanıtmak istedim sonra abarttım gittim türkiyeyi tanıtan bir site açtım cennet-turkiyem bu siteyi çok seviyorum onun sayesinde çok yeri gördüm Smile ve artık site açmıyorum zaten krizdi hastalıktı hastaneydi vefat işsizlik derken bir dünya borç yapmak zorunda kaldım bu yüzden de bedava-sitemden nisan ayından beri uzak kaldım bu yüzden afilliyi sildim ilgilenemediğim için ve 5 gün önce tekrar geri geldim Smile
Mesaj01.01.2010, 15:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

İlk bilgisayarla tanışmam 2006 yılının şubat aylarında felan olması lazımdı.Bilgisayarımı zorla aldırtıktan sonra oyunlarla tanıştım.ama oyunlar bana göre çok basit ve saçmaydı.Hemen sıkıldım...Sonra internette bir çok web sitesi görüyordum ve bunlara hayran kalıyordum.Dedim bi gün böle siteler yapmayı öğrenecem.Sonra bedava-sitem le tanıştım.neararasanvar.tr.gg gibi bir site açmıştım.Bu siteyle çok urastım ama bana yetersiz geliyordu...Sonra by-rakun.tr.gg yi açtım.Hala aktiftir.Ama başkasına ait artık...Daha sonra bu işerleri bırakıp forumlara merak saldım.Salmadan önce sitedestek.tr.gg yia açmıştım =D Daha sonra forumlara manyakça kafayı takmıştım.Phpbb forumları ile başladığım yayın hayatında smf mybb ve en son olarak vbulletin le bitirmiştim.Sonra hyperend.tr.gg açtım.Bundan sonra babambaşka oldu benım için.Tr.Gg az geliyordu.Ücretsiz hostlara merak saldım.Merakım uzun sürdü.Bir çok scripiti deneme şsansı buldum.Php nuke, php fusion, wordpress, drupal, joomla, ddahası...Sonra paylasturka.net i geçen sene şubatta açtım.Bu benım ilk ücretli sitemdi...Kısa bir süre sonra kapatmak zorunda kaldı.Daha sonra geçen aylarda hyperend.net i açtım.sonra paylasturka.neti açtım tekrar...

En sonra olarak grafik olarakda epey ilerlemiştim...Photoshop, ıllustrator, corel, 3dmax gibi bir çok program kullandım..
Mesaj01.01.2010, 15:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:
İlk bilgisayarla tanışmam 2006 yılının şubat aylarında felan olması lazımdı.Bilgisayarımı zorla aldırtıktan sonra oyunlarla tanıştım.ama oyunlar bana göre çok basit ve saçmaydı.Hemen sıkıldım...Sonra internette bir çok web sitesi görüyordum ve bunlara hayran kalıyordum.Dedim bi gün böle siteler yapmayı öğrenecem.Sonra bedava-sitem le tanıştım.neararasanvar.tr.gg gibi bir site açmıştım.Bu siteyle çok urastım ama bana yetersiz geliyordu...Sonra by-rakun.tr.gg yi açtım.Hala aktiftir.Ama başkasına ait artık...Daha sonra bu işerleri bırakıp forumlara merak saldım.Salmadan önce sitedestek.tr.gg yia açmıştım =D Daha sonra forumlara manyakça kafayı takmıştım.Phpbb forumları ile başladığım yayın hayatında smf mybb ve en son olarak vbulletin le bitirmiştim.Sonra hyperend.tr.gg açtım.Bundan sonra babambaşka oldu benım için.Tr.Gg az geliyordu.Ücretsiz hostlara merak saldım.Merakım uzun sürdü.Bir çok scripiti deneme şsansı buldum.Php nuke, php fusion, wordpress, drupal, joomla, ddahası...Sonra paylasturka.net i geçen sene şubatta açtım.Bu benım ilk ücretli sitemdi...Kısa bir süre sonra kapatmak zorunda kaldı.Daha sonra geçen aylarda hyperend.net i açtım.sonra paylasturka.neti açtım tekrar...

En sonra olarak grafik olarakda epey ilerlemiştim...Photoshop, ıllustrator, corel, 3dmax gibi bir çok program kullandım..

ha untumuşum pardon..

css dilini biliyorum, javascripitde geçenlerde başladım.php yi öğrenme çabası içindeyim.

seneyde inşallah asp,delphi, veritabanı vs öğrenecem..