Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj17.01.2010, 20:10 (UTC)    
Mesaj konusu: tasarımdaki tabloyu genişletemiyorum

arkadaşlar tasarımda bulunuan tablonun alanını dreamweaver ilede denedim yine olmadı yanlış bi kodmu var resmi yüklüyorum yardım edermisiniz

Mesaj17.01.2010, 20:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

genişlemesini istediğin yeri sen habertürkten aldığın kodlarla koymuşsun.. kodlardaki genişliği arttırırsan orasını istediğin gibi yapabilirsin Wink
Mesaj17.01.2010, 20:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

yok arkadaşım habertürk haberlerini genişletince altta kayboluyor tablonun genişliğini diyorum yani oraya geniş bir kod ekleyince altında kalıyor
Mesaj17.01.2010, 20:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

o habertürk kodların orjınal halını bırtek sıte sahıbı degıstırebılır habertürk.com dan aldın sanırım kodları o kodlarda .js veya .css diye kodların dosya uzantısı olması lazım bu kodları değiştirirsen anca olur ama bu seferde kendı sıtenın haberlerını yaparsın. yani kısaca demek istediğim habertürk.com dan haberler gelmez. Wink
Mesaj17.01.2010, 21:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşlar sorun habertürk deil o tablonun içine 250 pk ten yüksen hangi kodu koyarsam koyayım altta kalıyor yani tablonun yüksekliğini değiştiremiyorum tasarım kodunda yüksekliği yok
Mesaj17.01.2010, 21:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

yemenboyaci yazmış:
arkadaşlar sorun habertürk deil o tablonun içine 250 pk ten yüksen hangi kodu koyarsam koyayım altta kalıyor yani tablonun yüksekliğini değiştiremiyorum tasarım kodunda yüksekliği yok

benım dedıgım kapıya çıkıyor yine ben tasarım boyutunu demedim ztn o haber kodunu dedım .js veya .css diye varmı böyle birşey o haber kodunda ?

veya sn bana kodları yolla bn yapmaya çalışayım
Question
Mesaj17.01.2010, 21:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

haber kodu değil tmm gene aynı dedıgım dogru ama bu tasarımındakı .js ve .css lerı degıstırmek lazım,sen bu haber kodlarını ordakı hareketli bi kutunun içine koymussun ordan değiştirmek lazım kısaca sı su o hareketli kutu varya 1,2,3,4 fln diye giden kısım onların boyutunu degıstırmek lazım.
Mesaj17.01.2010, 22:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaş haber kodunu sormuyor.. haber kodunun etrafına yapmış olduğu tabloyu nasıl genişleteceğini soruyor sanırım.. ben öyle anladım.
tablo koduna iyice bak. Height yazar yanında numaralandırma olur..
o numaralandırmayı istediğin kadar büyült, büyür..
ama tablo kodu flash, .js ile yapılmışsa değişeceğini sanmıyorum.
tahminimce onlarla yapılmıştır değişmiyorsa.. o zaman Flash düzenleme programı kullanman gerekir.
Mesaj17.01.2010, 22:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

stilnet yazmış:
arkadaş haber kodunu sormuyor.. haber kodunun etrafına yapmış olduğu tabloyu nasıl genişleteceğini soruyor sanırım.. ben öyle anladım.
tahminimce onlarla yapılmıştır değişmiyorsa.. o zaman Flash düzenleme programı kullanman gerekir.

aylefm yazmış:
haber kodu değil tmm gene aynı dedıgım dogru ama bu tasarımındakı .js ve .css lerı degıstırmek lazım,sen bu haber kodlarını ordakı hareketli bi kutunun içine koymussun ordan değiştirmek lazım kısaca sı su o hareketli kutu varya 1,2,3,4 fln diye giden kısım onların boyutunu degıstırmek lazım.

cevabımı düzelttim haber kodu ile alakası yok sonradan sitesine bakınca anladım gene aynı şey .js veya .css dosyaları değişcek.
Wink
Mesaj18.01.2010, 10:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

stilnet yazmış:

aynen öyle arkadaşım ama tablo kodunda yükseklik için numaralandırma falan yok flash düzenleme proğramı dediğiniz noluyor
Mesaj18.01.2010, 21:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşlar bu koddan anlayan kimse yokmu sorunu çözemedik Sad Sad
Mesaj19.01.2010, 21:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşlar sitemin tasarımı için bu tabloyu geişletmem şart yardımcı olabilecek kimse yokmu ya bu forumda
Mesaj19.01.2010, 23:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

yemenboyaci yazmış:
arkadaşlar sitemin tasarımı için bu tabloyu geişletmem şart yardımcı olabilecek kimse yokmu ya bu forumda

kardeş genişliği kaça kaç px olcak ?
Mesaj20.01.2010, 10:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

tasarimci-amca2 yazmış:
yemenboyaci yazmış:

kardeş genişliği kaça kaç px olcak ?

yaklaşık yükseklik 300px civarında istiyorum bunun yüksekliği ise içine koyduğum kodlara bakarak 220px gibi
Mesaj20.01.2010, 10:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

genişliği ise ideal bi sorun yok genişliğinde
Önceki mesajları göster: