Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj13.01.2010, 13:50 (UTC)    
Mesaj konusu: Cd Acmiyor Yardim Lütfen!!!

Slm arkadaslar ya ben bilgisayara format attiktan sonra hic cd takmadim bilgisayara bu gün baktim cd okumuyor ve acmiyor cd neden acaba acmiyor yardim edermisiniz önceden cdleri okuyordu ve aciyordu simdi acilmiyor butün cdleri aciyordu simde cd neden okumuyor SadSadSadSad

Mesaj13.01.2010, 13:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

1. Önce Başlat'ı sonra Çalıştır'ı tıklatın.
2. Aç kutusuna regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.
3. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını genişletin:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\CD Burning\Drives
4. Dosya menüsünde Ver'i tıklatın.
5. Dosya adı kutusuna sürücü anahtarlarının yedek kopyası yazın ve Kaydet'i tıklatın.

Not Bu kayıt defteri alt anahtarını, kaydettiğiniz sürücü anahtarlarının yedek kopyası.reg dosyasını çift tıklatarak geri yükleyebilirsiniz.
6. Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinin sol bölmesinde, Drives altındaki Volume{GUID} klasörünü tıklatın; burada GUID, 32 karakter uzunluğunda onaltılık bir genel benzersiz tanımlayıcıdır.

Not Bilgisayarınızda birden çok CD-ROM sürücüsü varsa, her sürücü için ek bir Volume{GUID} klasörü listelenir.
7. Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinin sağ bölmesinde, Drive Type öğesini çift tıklatın.
8. Sürücü türüne bağlı olarak, Değer verisi kutusuna 1 veya 2 yazın ve Tamam'ı tıklatın.

Sürücü CD-R ise sürücü türü 1, sürücü CD-RW ise sürücü türü 2 olmalıdır.
9. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
10. Önce Başlat'ı sonra Bilgisayarım'ı tıklatın.
11. Taşınabilir Depolama Aygıtı altında, CD-R veya CD-RW sürücüsünü sağ tıklatın ve açılan kısayol menüsünden Özellikler'i tıklatın.
12. Kayıt sekmesi görüntüleniyorsa, Windows sürücüyü bir kayıt yapılabilen aygıt olarak tanımlamıştır.
13. İptal'i tıklatın.

Not Bilgisayarınızda birden çok CD-ROM, DVD-ROM veya CD-RW sürücüsü varsa ve Kayıt sekmesi görüntülenmiyorsa, Windows kayıt defterinde yanlış bir sürücü "kayıt yapılabilen" olarak yapılandırılmış olabilir. Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:a. 1. ile 9. adımlar arasını yineleyip, yukarıdaki değerini değiştirmiş olduğunuz Volume{GUID} klasörünün Drive Type değerini düzenleyin.
b. Değer verisi kutusuna 3 yazın ve Tamam'ı tıklatın.

Sürücü türü değeri olarak 3 kullanılması, sürücünün standart bir CD-ROM olduğunu ve yazdırılabilir olmadığını gösterir.
c. Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinin sol bölmesinde, sonraki Volume{GUID} klasörünü tıklatın.
d. 7. ve 8. adımları izleyip, Değer verisi girdisini sürücü türüne bağlı olarak 1 veya 2 olarak değiştirin.
e. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın ve 10 ile 12. adımlar arasını yineleyip CD-R veya CD-RW sürücüsünün Özellikler iletişim kutusunda Kayıt sekmesinin görüntülendiğini doğrulayın.
Mesaj13.01.2010, 13:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

Cd Ram yeri yani

Mesaj13.01.2010, 13:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

orhan-dersimli yazmış:
Cd Ram yeri yani
Evet olmadı mı?
Mesaj13.01.2010, 18:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

ya bunlar türkce anlamiyorum fazla iyi resimli anladim yokmu acaba Very Happy benim pc almanca Very Happy

Mesaj13.01.2010, 19:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Buyur almanca Laughing
Alıntı:

1. Start, und klicken Sie dann auf "Ausführen".
2. In der Open-Box, geben Sie regedit ein und klicken Sie auf OK.
3. Erweitern Sie den folgenden Registrierungsunterschlüssel:
HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ CD Burning \ Drives
4. Auf dem File-Menü, klicken Sie auf "Exportieren".
5. Dateiname Feld Art Backup-Laufwerke Schlüssel, und klicken Sie auf "Speichern".

Hinweis: Dieser Registrierungsunterschlüssel Sie ein Backup-Laufwerke Schlüssel zu speichern, können Sie die Wiederherstellung kopyası.reg Datei durch Doppelklick.
6. Im linken Bereich des Registrierungs-Editors unter Laufwerke, klicken Sie auf den Band (GUID) Ordner, in dem GUID ist eine 32-stellige hexadezimale globale eindeutige Kennung.

Hinweis: Wenn Ihr Computer über mehrere CD-ROM-Laufwerk, jedes Laufwerk ein zusätzliches Volumen (GUID)-Ordner aufgeführt ist.
7. Im rechten Fensterbereich des Registrierungs-Editor, doppelklicken Sie auf Drive Type aufgenommen.
8. Je nach Laufwerks-Typ den Wert Feld Typ 1 oder Typ 2, und klicken Sie dann auf OK.

CD-R-Laufwerk, das Laufwerk Typ-1-, CD-RW-Laufwerk, sollte das Laufwerk Typ 2 sein.
9. Beenden Sie den Registrierungseditor.
10. Start, und klicken Sie dann auf "Arbeitsplatz".
11. Unter Geräte mit Wechselmedien, CD-R oder CD-RW-Laufwerk mit der rechten Maustaste und klicken Sie dann auf "Eigenschaften" im Kontextmenü.
12. Registerkarte Aufnahme angezeigt wird, den Windows-Treiber wurde als Aufnahmegerät beschrieben.
13. Klicken Sie auf Abbrechen.

Wenn Sie mehrere CD-ROM, DVD-ROM-oder CD-RW-Laufwerk installiert ist und wenn die Registerkarte Aufnahme nicht angezeigt wird, ein falsches Laufwerk in der Windows-Registrierung ", die als eingetragene" kann konfiguriert werden. Um dieses Problem zu beheben, folgendermaßen vor: a. 1. 9. Wiederholen Sie die Schritte oben verändert den Wert der Band (GUID)-Ordner, bearbeiten Sie die Drive Type-Wert.
b. Im Wert Feld, Typ 3, und klicken Sie dann auf OK.

Wie bei Typ 3 ist zu fahren, eine Standard-CD-ROM-Laufwerk ist nicht beschreibbar und das zeigt.
c. Im linken Bereich des Registrierungs-Editor, klicken Sie auf den nächsten Band (GUID)-Ordner.
d. 7. und 8 Schritte und den Wert auf 1 oder 2, je nach Art des Treibers ändern.
e. Beenden Sie den Registrierungs-Editor, und 10 bis 12 Wiederholen Sie die Schritte CD-R oder CD-RW-Laufwerk und den Eigenschaften-Dialog-Box, sicherzustellen, dass die Registerkarte Aufnahme angezeigt wird.

Mesaj18.01.2010, 07:47 (UTC)    
Mesaj konusu: zx

lan ne adamsınız şıp die almancayıda buldunuz xD
Mesaj18.01.2010, 07:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Mesaj18.01.2010, 08:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok İyi Yaa Smile