Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj23.01.2010, 21:50 (UTC)    
Mesaj konusu: ßöyle TÜRKİYE olmasını kim istemez ki..?

YIL 2050 TURKEY EMPIRE
Amerikan İstihbarat Ajansı CIA’ya yakınlığı nedeniyle “Gölge CIA” olarak bilinen Stratfor’un sahibi, ünlü stratejist George Friedman, önümüzdeki yüzyılın sonlarında Çin ve Rusya gibi ülkelerin gerileyip yerlerini Türkiye, Japonya, Meksika ve Polonya gibi yeni dünya güçlerine bırakacağını öne sürdü. Friedman, “Next 100 Years: A Forecast for the 21’st Century” (Önümüzdeki 100 Yıl: 21’inci Yüzyıl İçin Öngörüler) adlı yeni kitabında muhtemel bir Türkiye -ABD savaşından sözederken kimileri de oturdu bu haritayı çizdi.

Haritayı görünce aklımıza ilk olarak ABD tarafından çizilen 'bölünen Türkiye haritaları geldi. Anlaşılan Bölünen Türkiye haritalarının işlevi bitmiş yerini genişleyen Türkiye haritaları almıştı... İlk bakışta yurdunu seven her türkiye Cumhuriyeti vatandaşının gururunu okşayacak olan bu haritalar acaba ne tür emperyalist planlarla çizildi dersiniz?
Mesaj23.01.2010, 21:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Flood Yapmıyorum... Embarassed
ÜLKENİ BAYRAGINI SEVİYORSAN OKU!
TÜRKİYENİN GERÇEKLERİ
Tüyler ürpertici gerçekler,suikastler ve iç yüzleri...

Adnan Kahveci: "Bizim Bağımsız olmamız için ABD ve IMF'den kurtulmamız lazım"

Adnan Kahveci,bu sözü söylediğinden tam 2 gün sonra trafik kazasında vefat etti.

Bedri İnce Tahtacı (Saadet Partisi Gaziantep Milletvekili) : Amerika en büyük engeldir bir ülkede,ABD istediğini başbakan yapar,istediğini cumhurbaşkanı...

Tahtacı,bu sözünden tam 5 gün sonra,Antep'e giderken,trafik kazasında öldü...

Turgut Özal : Musul ve Kerkük bizimdir.Bunu dünya biliyor,alacağız.

Önceleri suikast girişimi oldu,bu sözünden sonra,10 gün sonra vefat etti.

Eşref Bitlis : Amerika'nın İncirlik'ten kalkan uçakları,PKK'ya yardım dağıtıyor.

4 gün sonra -60 dereceye bile dayanıklı olan,TSK'ya ait uçak,Ankara'dan kalkarken düştü ve Eşref Bitlis vefat etti. Kaza nedeni uçakların buzlanması! Halbuki Ankara'da hava -5 derece idi.

Recep Yazıcıoğlu (Denizli Valisi) : "Artık bundan sonra,cafe vb. ingilizce isimler kullanılmayacak,yani cafe değil kahve yazılacak."

1 hafta sonra Ankara'ya giderken,trafik kazasında vefat etti.

Bahtiyar Aydın (Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı) : Bu dış mihrakların büyük bir oyunu,sakın inanmayın,kanmayın kardeşi birbirine vurduruyorlar,dedelerimiz bu devleti yanyana kazandılar.ABD oyunu bitecek,PKK oyunu bitecek.

10 gün sonra Diyarbakır Lice'de,ilkokul çocuklarına yardım götürürken,keskin nişancı silahıyla sırtından vurularak şehit edildi.
Mesaj23.01.2010, 23:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

Türkiye şuanki topraklarını korusun önce bir Mr. Green
Bu konu sanırım yasakdır çünkü siyasi bir konu ve harita malum ama şunu söyleyeyim bu şekilde gidersek şuanki halimizin onda biri oluruz....
Ayrıca bu yapdığının emperyalist likden ne farkı var?Bu harita ile övündüğümüzde ABD den ne farkımız kalıyor.Bence yurda barış dünyada barış.Savaş istemiyorum ne Türk ne İngiliz ne İsrail'li ölsün herkez istediği gibi yaşasın barış içinde.
Mesaj24.01.2010, 01:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

hayal.. ama gerçekleşeyen hayal mi war ki.. küçük bi beylikten imparatorluk olmak .. binlerce yıllık geçmişe sahip roma imparatorluğunu yıkmak.. çağ üzerinden adım atırmak.. işte bi Türk'lüğün gerçeği... hala imkansız desekte biz Türk'üz neden olmasın?? =)
Mesaj24.01.2010, 08:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

bssozluk yazmış:
Türkiye şuanki topraklarını korusun önce bir Mr. Green
Bu konu sanırım yasakdır çünkü siyasi bir konu ve harita malum ama şunu söyleyeyim bu şekilde gidersek şuanki halimizin onda biri oluruz....
Ayrıca bu yapdığının emperyalist likden ne farkı var?Bu harita ile övündüğümüzde ABD den ne farkımız kalıyor.Bence yurda barış dünyada barış.Savaş istemiyorum ne Türk ne İngiliz ne İsrail'li ölsün herkez istediği gibi yaşasın barış içinde.

Dediğin doğru...
ßen Sadece Komik olanı paylaştım... Wink
Mesaj24.01.2010, 09:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hiç farkettiniz mi bilmem ama ben farkettim.
Bu aralar Türkiye bazı ülkelerle vizeyi kaldırıyor bunu biliyorsunuz.
Vizeyi kaldırdığı ülkelerde Osmanlı'nın eski topraklarıdır.

Mesaj24.01.2010, 10:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel Bir Teşhis yapmışsınız...ßende Fark Ettim.. Laughing
Mesaj24.01.2010, 17:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Saçmalıktan ibaret..Türkiye Arap ülkelerini alırken Avrupa ve İsrail'i almamış..Sadece Türkiye'nin Arap ülkeleriyle yakınlaşmasını engellenmek için böyle saçma bilgiler çıkarıyorlar.Dikkat ettiyseniz sadece Türkiye'nin yakınlaştığı ve yakınlaşmaya çalıştığı ülkeler var harita da giderek uzaklaştığı Avrupa ise Türk topraklarında değil.
Mesaj24.01.2010, 18:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba

başligi tartisma ortamina dönüştürcek sözlerden kacininiz..
aksi taktirde başligi kilitlemek zorununda kalacaz..

iyi eglenceler
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj24.01.2010, 19:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

ua1905ua yazmış:
Merhaba

başligi tartisma ortamina dönüştürcek sözlerden kacininiz..
aksi taktirde başligi kilitlemek zorununda kalacaz..

iyi eglenceler

Bu başlığı ben açtığım için ben sorumlu oluyorum..Lütfen Daha Pozitif Davranalım...
Mesaj24.01.2010, 19:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

başlığa cevap veren başlığı acan kadar sorumludur..

devam edin..

iyi eglenceler
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW

En son ua1905ua tarafından 24.01.2010 19:41:17 tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Mesaj25.01.2010, 10:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok geniş ve hayalci düşünenler çok..
Bu büyüklükte bir Türkiye olacağına bu kadar toprağa sahip olacağına..
Eğitimini tamamlamış.. Bilim adamları yetiştirmiş.. Aydın bir gelecek zemini hazırlamış bir türki olması bu kadar toprağımız olmasından daha önemlidir..
Unutmayalım ki bu gün Konya kadar büyüklüğe sahip olan Hollanda lale satışında bir numara bir ülke.. Bunun için toprak büyültmeye değil akıl büyültmeye çalışmalı ve aydın bir toplum oluşturup ''geleceğimize'' bakmalıyız..

Çünkü günümüz coğrafyasında Osmanlı'nın içindeki ülkelere verdiği haklar gibi kimse bize bir sn özgürlük tanımaz ya da kimse bize bakmaz ki biz onlara Osmanlı döneminde bakdığımız halde aynı dönem içerinde bakdığımız devletlerin bizlere neler yaptığını neler çektirdiğini biliyor ve duyuyoruz..

Bunun için bu kadar toprağa değil bu kadar eğitimli insana ihtiyacımız var..
Wink
Mesaj25.01.2010, 10:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

İsteriz tabiki ama çok dikkat ettim İran'ın topraklarına girilmemiş Smile
Biraz saçmada gelse bi umut var.

Taklit, asıl olanın beğenildiğinin, sevildiğinin bir göstergesidir. Her yerde olduğu gibi fazla sayıda taklitin olması bıkkınlık yaratabilir. Ama ne kadar benzesede benzesin taklit taklittir ve ondan öteye geçemez.
Mesaj25.01.2010, 10:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

tumhepsiburada yazmış:
Çok geniş ve hayalci düşünenler çok..
Bu büyüklükte bir Türkiye olacağına bu kadar toprağa sahip olacağına..
Eğitimini tamamlamış.. Bilim adamları yetiştirmiş.. Aydın bir gelecek zemini hazırlamış bir türki[b]YE
olması bu kadar toprağımız olmasından daha önemlidir..
Unutmayalım ki bu gün Konya kadar büyüklüğe sahip olan Hollanda lale satışında bir numara bir ülke.. Bunun için toprak büyültmeye değil akıl büyültmeye çalışmalı ve aydın bir toplum oluşturup ''geleceğimize'' bakmalıyız..

Çünkü günümüz coğrafyasında Osmanlı'nın içindeki ülkelere verdiği haklar gibi kimse bize bir sn özgürlük tanımaz ya da kimse bize bakmaz ki biz onlara Osmanlı döneminde bakdığımız halde aynı dönem içerinde bakdığımız devletlerin bizlere neler yaptığını neler çektirdiğini biliyor ve duyuyoruz..

Bunun için bu kadar toprağa değil bu kadar eğitimli insana ihtiyacımız var..[/b] Wink

Çok doğru.son noktaya kadar katılıyorum...

önemli olan : Toprağa sahip olmak değil,toprağı verimli yapabilmektir.

Amerika bile "2dili bizim ekonomiz kaldırmaz"derken Türkiye "Türkçenin Yanına Kürtçe"ekleyebiliyorsa bu eğitim'e zemin hazırlamaz aksine ekonomik ve kültürel değerleri de sıfır dereceye düşürür.

Arkadaşlar önemli olan toprak değil ... o topraktan verim alabilmektir Wink
Mesaj25.01.2010, 11:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

İran,İsrail ve Avrupa'ya girilmemiş...Amerikan Ajanların tasarısı olduğu için kendine ait olan yerleri almamışlar...
Ayrıca tumhepsiburada arkadaşımız doğru söylüyor...
Küçücük Kıbrıs bile AB'de ama biz değiliz... Wink
Önceki mesajları göster: