Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj27.01.2010, 18:09 (UTC)    
Mesaj konusu: 2010 Kültür Başkenti Tanıtım Reklamları Hakkında

2010 Kültür Başkenti Tanıtım Reklamları
İstanbul hakettiği yerde.. 2010 yılında kültür başkenti olacağımızdan çeşitli etkinlikler ve tanıtımların düzenlenmesi gerekiyor. Bunların en önemlisi şüphesiz ki reklamlardır. Televizyonlardan da takip ettiğimiz üzere 3 çeşit reklam var. Bu reklamlarda Taksim Meydanı-Haydarpaşa , Kız Kulesi-Galata Kulesi ve Ayasofya gibi mekanların yerlerini değiştirerek bir reklam fikri üretmişler.

Eğer ben şahsen İstanbul'u bilmeseydim bu reklamları görünce Galata Kulesi'ni denizin ortasında zannederdim. Çünkü reklamda mekanın saptırılmış tarafını gösterdikten sonra "XX yıldır aynı yerinde" dedikten sonra esas yerine geçmesi çok saçma geldi diye düşünüyorum. İnsanlara İstanbul'u tanıtırken yalan yanlış yerlerde göstererek ve sonradan düzelterek yapılan reklamı hiç hoş karşılayamadım diyebilirim.
Bir İstanbul Rehberi olarak bu durumdan bahsetmek ve eğer anlattığım şekilde çarpıtılmış haliyle tanıyanlar varsa onlara doğruyu gösterme ihtiyacı hissettim.
Reklam üzerinde çok çalışılmış ama Kültür Başkenti olmamız açıklandıktan sonra hazırlanan ve İstanbul'dan manzaralarından kesitler bulunan Kültür Başkenti reklamını daha başarılı bulmuştum.

Fatih Özdemir

En son mistanbul tarafından 27.01.2010 19:25:28 tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Mesaj27.01.2010, 18:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Fatih,
Belkide Sorun Burda Değilmidir ;
İstanbulın Sadece Boğaz Taraflarını Dikkate Almaları Ve Sadece O Tarafla İlgili Fikirler Üretmeleri Olamaz mı ?
Sanki İstanbul Sadece Boğazlardan İbaret..
Her İlçeden Konulsun Demiyorum Ama Bakıyorsunuz Google Bile İstanbulun Sadece Boğaz Kısımlarını Ön Plana Çıkarıyor.
Sizi Bir Soru Size Göre İstanbulun Boğazlarından Başka Güzel Yerleri Yok mu ?

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde
Önceki mesajları göster: