Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.02.2010, 09:11 (UTC)    
Mesaj konusu: Metalik Stilde Grafik Oluşturma (INCSOFT)

Yaratıcılık Konusunda Yeterli bilgimiz olmasada Bu Dersimizin Faydalı Olacağını Düşünerek Paylaşıyoruz.

Başlamak için hazırlanalım.İlk öncelikle katman katman çalışacağınızı unutmayın.Bir katman oluşturun ve Tamamen 5e9a00 renginde boyayın . Renk istediğiniz gibi olabilir.

Kalemi seçelim.Siyah renkte kenarlara ince bir çerçeve oluşturalım.

Boyadıkdan sonra Şurayı takip edin. Filter - Blur - Gaussion Blur. Ve 50 radius yarısına kadar seçin.

Ve karakterlerden metalik stiline uyabilecek bir dans eden harf seçelim Örneğin S Harfi yazalım.Ve iki tane büyük S Oluşturun ve arkaplanı kaplayacak şekilde büyültün.Sadece dönengeç kısımları Ortada kalsın. Rengini zeminden gölgelendirme olarak Seçmek için Mutiply Seçeneğini seçelim.

Gördüğünüz gibi aşağıda arkaplanı kaplamış durumda ve rengide uygun.Ve metalik şekillendirmeye gelelim.Sağ tıklayın ve uygun olabilecek bir şekil seçin. Yıldız güzel ve uygun görünüyor.Seçelim ve küçük büyük güzel yerlere bir adet ekleyelim.

Yıldızlara gölgelendirme ve ince bir çerçeve yapalım.Bu güzellik katacaktır.

Üst kısıma ise bir kenar çizgisi yapalım.Burası başlık olarak kalacaktır.Aşağı yukarı fark etmez.Rengini siyah olarak boyayın ve gri den hafif üzerinden bazı yerleri güzel olacak biçimde boyayın.

Çizgiye gölgelendirme ve ince alt çizgisi ekleyelim.Gölgelendirme ayarını istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.İnce çizgi ise uygun renklerde olabilir.

Ve bitmiş şeklini açığa çıkardığımızda...

Yorumlarınızı Ve Desteklerinizi Bekliyoruz.

INCSOFT Corporation Ation Pictures 2007
Mesaj01.02.2010, 13:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

O çerçeveyi Inner Shadow'dan daha kolay şekilde oluşturabilirsiniz..
Mesaj01.02.2010, 17:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

aynen..

rankend on deviantART
Taklitlerden sakının : rankend forumexe hesabı özenti taklittir.
Mesaj05.02.2010, 12:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Aynen ama Emek War Eline Sağlık Kardeşim
Mesaj06.02.2010, 10:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben gayet güzel buldum.
Orjinal bir anlatım ve orjinal bir sonuca ulaşılmış.
Başarılarının devamını dilerim

Mesaj06.02.2010, 19:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tebrikler sağolun @steams
Mesaj07.02.2010, 10:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:

öncelikle ben şunu düşünüyorum.. burda vermek istenilen asıl amaç nedir?.. düşünüyorum ki bu alemdeki çoğu kişi bi tip ciddiyetli ve düzen arz eden tasarım yapamaz.. ki zaten burda bize vermek istenilen şey photoshop ile nasıl yapıldığı.. ve günümüzce kullanımı en yaygın programlardan birisi olmakta olan photoshop' ile.. bunları yapabilmemiz ne kadar güzel olur ,)
Mesaj07.02.2010, 10:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

rankend yazmış:
aynen..

o halde bana gel grafiklerini sun bakalım senide öğreneyim Wink
Mesaj07.02.2010, 11:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

raffinery yazmış:
Alıntı:

öncelikle ben şunu düşünüyorum.. burda vermek istenilen asıl amaç nedir?.. düşünüyorum ki bu alemdeki çoğu kişi bi tip ciddiyetli ve düzen arz eden tasarım yapamaz.. ki zaten burda bize vermek istenilen şey photoshop ile nasıl yapıldığı.. ve günümüzce kullanımı en yaygın programlardan birisi olmakta olan photoshop' ile.. bunları yapabilmemiz ne kadar güzel olur ,)

Ben daha kolay bicimini söyledim sadece ordaki emeğe lafım yok.Neyse siz nasıl istiyosanız öyle yapın Smile)) Benim söylediğim farklı bir yolu daha olduğuydu Smile
Mesaj07.02.2010, 12:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

benim demek istediğim şey.. bu tip yollarla kendimizi daha çok geliştirebiliriz.. basit yolları elbette var bende biliyorum.. ,)
Mesaj08.02.2010, 17:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Raffy eline sağlık dostum Wink
İnsanı artık paylaşım yaptırmama konumuna getiriyorlar.
Güzel çalışma olmuş , zaten onemli olan gradient & style kullanmak değil tamamen bir yazı bir paragraf yazıyor gibi psyi de kendi taktiklerinle kullanmak Wink
Mesaj08.02.2010, 18:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

mehmet-altiner yazmış:
Raffy eline sağlık dostum Wink
İnsanı artık paylaşım yaptırmama konumuna getiriyorlar.
Güzel çalışma olmuş , zaten onemli olan gradient & style kullanmak değil tamamen bir yazı bir paragraf yazıyor gibi psyi de kendi taktiklerinle kullanmak Wink

Tabi ki orası doğru önemli olan bir sitede ps dersi görüp aynısını yapmamaya calismak daha üretken olmak lazım Wink
Mesaj08.02.2010, 18:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

raffinery yazmış:
rankend yazmış:
aynen..

o halde bana gel grafiklerini sun bakalım senide öğreneyim Wink

olay çıkmasın xD

ben resimler bölümünde paylstım paylaşcağımı xD

rankend on deviantART
Taklitlerden sakının : rankend forumexe hesabı özenti taklittir.
Mesaj08.02.2010, 21:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yorumlayan arkadaşlara teşekkür ediyorum.Amacım basit ve kolay tasarımdı.
Önceki mesajları göster: