Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj07.02.2010, 11:13 (UTC)    
Mesaj konusu: Ankara'nın insanları neden daha sıcak.? (İstanbul'a Göre)

Hepinizi şaşırtan bir başlık açtım. Bu zamana kadar yaptıklarımla İstanbul sevgimi anlatırken bu başlık ta neyin nesi diyebilirsiniz Laughing

Ama bir düşünelim. Ankara gezim sırasında edindiğim deneyimlere göre Ankara insanları İstanbul'lulardan daha sıcak olduklarını gördüm.

Anadolu'nun her yeri öyle diyebilirsiniz. Ben Anadolu'yu temsilen Ankara'yı seçtim..

Şimdi Ankara ne şehri ?

Başkent, Askeri, Üniversite, Memur

Memur'un altını çizmek istiyorum. Ankara'da zengin fakir ayrımı yok. Zenginler de fakirler de aynı ilçede yaşıyor. Ve çoğunluğu memur olduğundan aralarında sınıf farkı bulunmuyor.

Peki ya İstanbul..

Boğaz çevresi zengin, Anadolu yakasında Üsküdar, Beykoz, Ümraniye, Kadıköy, Maltepe harici orta halli,

Avrupa yakasında Bakırköy, Fatih, Bayrampaşa, Eyüp, Zeytinburnu orta halli vb...

Yani neredeyse onlarca halk sınıfı var. Ve en yüksek, en alçak ayrımı var.

Peki ya Ankara?
Mesaj07.02.2010, 11:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kısa ve öz şekilde anlatmak gerekirse Türkiye'nin Avrupa'ya açılan ve Avrupa'dan en çok etkilendiği şehirde İstanbul bunun için çok fazla etkileşim oluyor diye düşünüyorum ama Ankara Anadolu'nun çiçeği gibi.. Osmanlı'nın hoşgörüsünü almış gibi bir şehir herkes çok sıcak davranıyor Smile
Mesaj07.02.2010, 11:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

tumhepsiburada yazmış:
Kısa ve öz şekilde anlatmak gerekirse Türkiye'nin Avrupa'ya açılan ve Avrupa'dan en çok etkilendiği şehirde İstanbul bunun için çok fazla etkileşim oluyor diye düşünüyorum ama Ankara Anadolu'nun çiçeği gibi.. Osmanlı'nın hoşgörüsünü almış gibi bir şehir herkes çok sıcak davranıyor Smile

Eve çok haklı Smile
Mesaj07.02.2010, 11:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bir Başkadır Benim Memleketim... Smile

Mesaj07.02.2010, 11:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

İstanbulun suyundan olsa gerek genellikle soğuk oluyorlar İstanbulun insanları sözüm size değil fatih abi Laughing
Mesaj07.02.2010, 12:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

denizmerkezi yazmış:
İstanbulun suyundan olsa gerek genellikle soğuk oluyorlar İstanbulun insanları sözüm size değil fatih abi Laughing

Eğer Suyundan Olsaydı Şimdiye Ankara İnsanı Buz Kesmişti. Smile Suları Bir Göresen Yazın Bile Sanki Buzlu Su Gibi Akıyor. Smile Hahah. Smile

Mesaj07.02.2010, 12:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sizinki soğuk olduğundan mikroplar ölüyor istanbul un suyunda ne arasan var Mr. Green

Mesaj07.02.2010, 12:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

org-tr yazmış:
denizmerkezi yazmış:

Eğer Suyundan Olsaydı Şimdiye Ankara İnsanı Buz Kesmişti. Smile Suları Bir Göresen Yazın Bile Sanki Buzlu Su Gibi Akıyor. Smile Hahah. Smile
İşte buna gülerim suyundan kasıtla içtiğimiz suyu katetmedim Laughing yani yaşamındanmıdır tarzında yazmıştım Wink
Mesaj07.02.2010, 12:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

denizmerkezi yazmış:
org-tr yazmış:
denizmerkezi yazmış:

İşte buna gülerim suyundan kasıtla içtiğimiz suyu katetmedim Laughing yani yaşamındanmıdır tarzında yazmıştım Wink

Bende Demek İstediğini Anladım Bilerek Yazdım Ya. Smile

Mesaj07.02.2010, 17:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ankara'nın havası , suyuyla (deyim) bir ilgisi yok bence. Dediğim gibi halk sınıfından dolayı..