Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj17.03.2010, 17:04 (UTC)    
Mesaj konusu: Kontör devri bitiyor! ''TL'' Devri başlıyor...

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu aldığı karar paralelinde 1 Nisan 2010 tarihi itibarıyla cepte kontörlü görüşme dönemi sona eriyor.

Operatörler, yeni düzenleme gereği, ya dakika/saniye ya da para yükleme esasıyla görüşmeleri ücretlendirebilecek. Böylece kullanıcılar hangi operatörün hangi tarifede kaç kontöre kaç dakika konuşturacağı gibi karışık hesaplarla ve kıyaslarla uğraşmaktan kurtulacak.

Kurum'un kararı 6 aylık bir süre öngörüyordu. Bu süre 1 Nsan'da sona erecek ve tüm GSM operatörleri o tarihten itibaren 'kontörlü hat' olarak tanımlanan hatları artık TL veya kuruş olarak, ya da dakika/saniye bazında kullandırabilecek.

Şimdiki sistemde konuşma süresine bağlı kontör sayısı esas alınıyor, bu da tüketicinin ne kadar süreyle kaç liraya görüşme yaptığını karıştırmasına yol açıyor. Buna hediye kontör, avantajlı saat, seçmeli görüşme türünden kampanyalar da eklendiğinde tüketicinin kafası daha da karışıyor.

Sadece kontörlü kullanılabilen ankesörlü telefonlar için de Türk Telekom'un sistemini revize etmesi için 1 Ocak 2011 tarihine kadar süre tanındı.

Ücretlendirme sistemi değişikliği sadece sesli aramalar için değil,SMS-MMS ve diğer GSM hizmetleri için de yapılacak ve kontörle ücretlendirme sistemi artık kullanılmayacak.

1 Nisan itibarıyla telekomünikasyon sektöründe arabağlantı ücretleri de düşecek.

ntvmsnbc

En son tumhepsiburada tarafından 17.03.2010 17:09:05 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj17.03.2010, 17:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler güzel paylaşım..
Mesaj17.03.2010, 17:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şimdi Ben Anlamadım..Kontor Yüklüyomuş Gibi Para Mı Yüklücez..Yoksa Bütün Hatlar Faturalımı Olucak

Embarassed
Mesaj17.03.2010, 17:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

yusufck18 yazmış:
Şimdi Ben Anlamadım..Kontor Yüklüyomuş Gibi Para Mı Yüklücez..Yoksa Bütün Hatlar Faturalımı Olucak

Embarassed

Kontör yerine para yüklenecek..
Mesaj17.03.2010, 17:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

tumhepsiburada yazmış:
yusufck18 yazmış:

Embarassed

Kontör yerine para yüklenecek..

Tamam Çok Saol Kontorum Yoktu Paramda Yok Aynı Hesap..Allah Öğrenciye Yardım Etsin..Amin

Mesaj17.03.2010, 17:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Saçma Hemde Çok.

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde
Mesaj17.03.2010, 17:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bencede Çok Saçma.Öyle Birşey Mi Olur?Millet Çıldırmış.
Mesaj17.03.2010, 18:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tabiri caizse yine kazığı yiyen biz olacağız gibime geliyor.
Mesaj17.03.2010, 18:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ek Olarak;
Operatörlere Herşey Hoş...
Sonuçta Kazığı Yiyen Yine Biziz. Laughing

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde
Önceki mesajları göster: