Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj18.03.2010, 10:21 (UTC)    
Mesaj konusu: fantastik resim yapmak,fantastik resim nasıl yapılır

Butluların üzerinde yıldız üfleyen bir kız yapacağız.
Bunun için bulut resmi.

Üfleyen bir kız resmi:)

Yıldızlar ve ay lazım.
Hadi başlayalım.
Öncelikle adobe photoshop file / new / 800 * 600 ebatlarında yeni bir belge oluşturuyoruz.
paint bucket tool ile açık mavi tonlarında boyuyoruz.
Bulut resmini adobe photohsop araç kutusundan move tool u seçip oluşturduğumuz bu belge üzerine sürüklüyoruz. Küçük geldiyse ctrl+t yapıp kenarlarından çekiştirerek kendi oluşturduğumuz belgenin boyutuna getiriyoruz.
Şimdide sıra üfleyen kızımızı arka plandan ayırmaya geldi.

Bu işlemi bi çok yoldan yapabiliriz.ama ben adobe photoshop araç kutusundan magnetic lasso tool ile yaptım. Kızın saçına tıklayıp faremle yavaşca etrafını döndüm ve en son başladığım noktacıkla birleştirdim. Etrafı yanıp sönen çizgiler oldu. yani seçtik şimdide ctrl+x yapıp kızı kesiyoruz. Kızı kesmiyoruz arka plandan ayırıyoruz yani:P
ctrl+V ile yapıştıryoruz.move tool ile nereye koymak istiyorsak taşıyabiliyoruz.
Şimdi sıra da ay yapmak var.
Yeni bir layer oluşturuyoruz.
Layer/ new/ layer
Adobe photoshop araç kutusundan brush tolu seçip beyaz renk atıyoruz. Sonra 19. yuvarlak brush un boyutunu yapmak istediğimiz ay kadar büyütüyoruz.

Ve tıklıyoruz ayı nereye koymak istiyorsak. Yuvarlak oldu üzülmek yok:)şimdide adobe photoshop araç kutusundan eraser tool u seçiyoruz. Aynı fırça ucu ve az önceki boyutundan az bişey küçüğünü seçip beyaz yuvarlağımızı ay olacak şekilde siliyoruz. Ctrl+T ile istediğimiz yamukluğu veriyoruz.
aya parlaklık vermeliyiz.
Layer >> Layer Styles >> Outer Glow tıklıyoruz.
Blendig modunu: screen
Opacity: 75
Noise:0

Şimdide adobe photohsop layer katmanından bulutların olduğu katmana geri dönüyoruz.

Filter >> Renders >> Lightening Effect. İle ayın bulunduğu noktaya ışık veriyoruz.Sadece aydan ışık yayılıyormuş hissi vermeliyiz. Diğer yerler karanlık olmalı. Lighting effekt..
bu ayarları yapmalısınız...
Şimdide bize yıldız lazım. Bunun içinde hazır fırçaları kullanacağız. Ben linkteki brushlarla (fırçalarla) yaptım. star brush..
Adobe photohsop araç kutusundan brush tolu seçip.
Kızın elinin üstünden başlayarak. Yıldız yapıyoruz. Beyaz renk seçili olmalı.

Layer / layer styles / outer glow ile aya verdiğimiz değerleri veriyoruz. Tek fark spread değerini çok az veriyoruz. Bu ayarları göz kararıda yapabilirsiniz.
Parlaklık verdik. Şimdi sıra yıldızların üstünde bir ışık kaynağı oluşturmaya. Aynı ayda yaptığımız gibi ışık yıldızlardan yayılıyor hissi vereceğiz.
Filter >> Renders >> Lightening Effect
Ctrl+ L ile aşağıdaki değerleri veriyoruz.
Havada uçuyormuş hissi vermek için kızın ayaklarını bulutlarla kapatıcaz.
Bunun için;
Oynama yapmadığımız bulut resmine. Filter >> Renders >> Lightening Effect ile sadece ay kısmına ışık veriyoruz.

Ve bu resmi tekrardan oynama yaptığımız kendi oluşturduğumuz belgeye sürüklüyoruz.

Adobe photohsop araç kutusundan eraser tool dan yumuşak uçlu bir fırça seçiyoruz.(yuvarlak 100) sadece ayakları kapayacak şekilde her yeri siliyoruz.

Photoshop üst menüden layer // flatten image ile layerleri birleştiriyoruz.

Ctrl+ L ile red bölümünden göz kararı hoşumuza gidek ayarları veriyoruz.

Mesaj18.03.2010, 10:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel Paylaşım.Ellerinize SAğlık.
Mesaj18.03.2010, 10:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

eline sağlık....Xd

Mesaj18.03.2010, 13:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylaşım için teşekkürler
Mesaj26.03.2010, 16:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylaşım için sağol
Mesaj26.03.2010, 16:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Konu Çok Eski.O Yüzden Lütfen Mesaj Atmayın
Mesaj26.03.2010, 16:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

yaris-merkezi yazmış:

Çok eski ?
18.03.2010 tarihi eski mi sence ?
Mesaj26.03.2010, 17:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

cevdetprizrenli yazmış:
yaris-merkezi yazmış:

Çok eski ?

Laf Olsun Torba Dolsun. Very Happy Tarihi Görüyo Bile Bile Yazıyor. Very Happy Mesajlarına Baksak Kendisi 1.5 Yıllık Kounlara Mesaj Yazmıştırda İşte Boşver... Very Happy

Mesaj26.03.2010, 18:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

iceblueking yazmış:
cevdetprizrenli yazmış:
yaris-merkezi yazmış:

Çok eski ?

Laf Olsun Torba Dolsun. Very Happy Tarihi Görüyo Bile Bile Yazıyor. Very Happy Mesajlarına Baksak Kendisi 1.5 Yıllık Kounlara Mesaj Yazmıştırda İşte Boşver... Very Happy
Evet.
Önceki mesajları göster: