Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj04.04.2010, 21:17 (UTC)    
Mesaj konusu: 1 Nisanın İğrenç Tarihçesi (lütfen okuyunuz)

Nisan'ın tarihçesi

15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu Endülüs Müslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kışaylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir. Durumun zorluğunuanlayan Haçlı ordusunun komutanı
değişik taktikler düşünmektedir.

En sonunda 31 Mart gecesi Kalenin önüne giderek bir elinde Kur'an bir elinde İncil "Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslimolursanız BU AKŞAM size bir şey yapmayacağım" der.
Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.

Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir. Bunun üzerine Müslümanlar "Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz" dediklerin de Haçlı ordusu komutanı "Benim sözüm size DÜN AKŞAM içindi, bugün için size bir sözüm yoktur" diye cevap verir ve bütün Müslümanlar orada Şehit edilir.

İşte o gün bugündür 1 Nisan hristiyanlar arasında Hile günü olarak kutlanmaktadır ve bu bir gelenek haline gelerek Günümüzde 1 Nisanşakası haline gelmiştir.
Mesaj05.04.2010, 07:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben zaten 1 nisanla ilgilenmiyorum yapanlarada yazıklar olsun haa kardeş çok iyi bir bilgi teşekkürler
Mesaj05.04.2010, 11:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgidoluyuz yazmış:
ben zaten 1 nisanla ilgilenmiyorum yapanlarada yazıklar olsun haa kardeş çok iyi bir bilgi teşekkürler

Vaybe...
Paylaşım için teşekkurler arkadasım
Mesaj05.04.2010, 11:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

bir arkadaşın mesajında bu verilmişti.
Mesaj05.04.2010, 11:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

bende bilmiyor ve yapıyordum artık öğrencilerimede söylerim. paylaşım için teşekkürler...
Mesaj05.04.2010, 11:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel bir noktaya değinmişsin ;
buda bağzılarına ders olsun bir olayı yapmadan önce nerden geldiğini bilmek gerekir.Tıpkı ne anlama gelmediğini bizlemediğim bir kelimeyi söylememek gibi.

Her türlü konuda yardım isteyebilirsiniz. Direk mesaj atmanız yeterli.
Mesaj05.04.2010, 12:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok Güzel Bir Paylaşım...Tebrik Ederim.
Mesaj05.04.2010, 12:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

şakayı sevmem 1 nisanı hiç sevmem. bunu gördükten sonra zaten hiç sevmem.

paylaşım için teşekkürler. Wink
Mesaj05.04.2010, 12:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

@ibrahmgun Teşekkürler,
Umarım Bir Hristiyan Geleneğini Daha Yaşatmayız.

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde
Mesaj05.04.2010, 13:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Zaten kimse bilmiyorduki 1 nisan ne xD

rankend on deviantART
Taklitlerden sakının : rankend forumexe hesabı özenti taklittir.
Mesaj05.04.2010, 13:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylaşım için teşekkürler..
Ben 1 nisan'da bu metni bir başlıkta yayınlamıştım..Orada herşeyi dine çekiyorsun diyen arkadaş,lütfen çıksın burada da desin lütfen ??
Mesaj05.04.2010, 18:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

gokseen yazmış:
Paylaşım için teşekkürler..
Ben 1 nisan'da bu metni bir başlıkta yayınlamıştım..Orada herşeyi dine çekiyorsun diyen arkadaş,lütfen çıksın burada da desin lütfen ??

Herşeyi dine çekiyorsun demedim. Herşeyi dine bağlamayın demiştim. Ben dinsizim, o dinsiz, osman dinsiz, bakkal hayri dinsiz ee nolcak? Kimi ilgilendirir bu ? Sosyal bir çağ'da sosyal bir yaşam sürüyoruz. Sen islam dinine inan ben hiç bi dine... Herkezin düşünceleri kendine !!
Mesaj05.04.2010, 18:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

@ibrahmgun Teşekkürler,
Bunu Heryere Yaymak Gerekir.Ben İlgilenmiyorum
AMA Bence İlgilenen Kişiler Utansın.Gerçekten
Bize Yazık!!!!!!
Mesaj05.04.2010, 18:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

yaris-merkezi yazmış:
@ibrahmgun Teşekkürler,
Bunu Heryere Yaymak Gerekir.Ben İlgilenmiyorum
AMA Bence İlgilenen Kişiler Utansın.Gerçekten
Bize Yazık!!!!!!

Çin malı kullanıyorsun.
Amerikan yiyecekleri yiyorsun. Onları dini konu değilde bir şey demiyorsun. Dini konu olunca bize yazık oluyo. Ama kendi çıkarlarımız olduğu zaman hiç yazık olur mu! Wink
Mesaj05.04.2010, 19:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
Herşeyi dine çekiyorsun demedim. Herşeyi dine bağlamayın demiştim

Arkadaşım sen yazdıklarını beyninde telaffuz edebiliyormusun ?..Bunu bana önceki mesajında kasıtlı olarak söylediğim sözdü...Yukarıda söylediklerinden zaten anlam bakımından aynı..

Alıntı:
Herşeyi dine bağlamayın demiştim. Ben dinsizim, o dinsiz, osman dinsiz, bakkal hayri dinsiz ee nolcak? Kimi ilgilendirir bu ? Sosyal bir çağ'da sosyal bir yaşam sürüyoruz. Sen islam dinine inan ben hiç bi dine... Herkezin düşünceleri kendine !!

ee arkadaşım herkesin düşünceleri kendine ise benim yaptıgım paylaşıma sen ne hakla müdahala edebilirsin !!...Önce sen kendin yazdıklarında bir mantık ara bakalım..

Alıntı:
Çin malı kullanıyorsun.
Amerikan yiyecekleri yiyorsun. Onları dini konu değilde bir şey demiyorsun. Dini konu olunca bize yazık oluyo. Ama kendi çıkarlarımız olduğu zaman hiç yazık olur mu!

Afedersin ama, sen bizim şimdi tuvalete saat kaça gittiğimizi de biliyorsundur..Nerden biliyorsun ey adam milletin çin malı kullandığını Amerikan yemeğini yediğini..Kendi söylediğin saçmalıklara ancak sen inanırsın..
Senin saçmalıklarınla mı sabitliğini yitirecek bu din !!!!
Önceki mesajları göster: