Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj25.04.2010, 08:51 (UTC)    
Mesaj konusu: Her Sayfaya Başka Tasarım

Arkadaşlar Ben 2 Tasarım Kullanmak İstiyorum.Bazı sitelerde Görüyorum Bi Sitenin Tasarımı Opluyor Birda Başka Bir Sayfada Tasarım oluyor Bunu Nasıl Yapa Bilirim Lütfen Yardım Edin...
Mesaj25.04.2010, 09:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

İki site açarsın birbirine gerekli yönlendirmeleri yaparsın olur. Bir de extra kullanmayacksan ör; z.defteri,iletisim vb. tasarımı hazırladığında alt üst diye ayırmadan her bir sayfanın içine içerikleriyle beraber atarsın. Bu yöntemle iki değil her sayfaya ayrı bir tasarım yapabilirsin.

Ama extra kullanacaksan bu yöntem uygun olmaz çünkü extralar sayfa içlerinde değil boş bir sayfada görüntülenecektir.

Bence böyle bir şeye gerek yok çok kötü durur sitede. (Bu da yorumum) kolay gelsin
Mesaj25.04.2010, 09:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

abdd52 yazmış:
İki site açarsın birbirine gerekli yönlendirmeleri yaparsın olur. Bir de extra kullanmayacksan ör; z.defteri,iletisim vb. tasarımı hazırladığında alt üst diye ayırmadan her bir sayfanın içine içerikleriyle beraber atarsın. Bu yöntemle iki değil her sayfaya ayrı bir tasarım yapabilirsin.

Ama extra kullanacaksan bu yöntem uygun olmaz çünkü extralar sayfa içlerinde değil boş bir sayfada görüntülenecektir.

Bence böyle bir şeye gerek yok çok kötü durur sitede. (Bu da yorumum) kolay gelsin

Açıklayıcı Olmadı.Saol
Mesaj25.04.2010, 09:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

Css Tasarımda Yapıcaksan : ilk Önce Css Tasarımı Seç Ve Menü Gizleme Kodu Koy css kodu bölümüne Sonra İse Her SAtyfaaya O Css Nin Kodunu Koy Full Kod Ama Bütün Hepsini İçerik Bölümünede İçeriği Ekle

İceblue , red ,Butterfly için : bu tasarım tiplerinden Birisinin kodunu bi sayfaya diğerinin kodunu b, sayfaya yaparak yapanilirsim
Mesaj25.04.2010, 10:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

darpking yazmış:
abdd52 yazmış:

Açıklayıcı Olmadı.Saol

Açıklayıcı olayım o halde dostum.

İki tasarım indirip tasarlarsın kendine göre. Sonra her sayfanın içeriğini düzenlersin örneğin anasayfa içeriğinde hoşgeldin yazısı site hakkında yazı vs. bu sayfayı anasayfa olarak kaydedersin. Bu anasayfa!

Sonra diğer tasaımda örneğin;kodlar sayfasını hazırlarsın html kodlar;şu kodu görünümü, bu kodu görünümü gibi. Bunuda kodlar sayfası diye kaydedersin. Bu da kod sayfası!

Daha sonra css tasarıma geçip gizleme kodlarını kullanıp tasarımlarının imgages/resim dosyalarını upload edersin. Bu dosyaları upload ettikten sonra kodlarda gerkli yerlere linklerini yapıştırırsın.

Ve gelelim tasarımı siteye atmaya olay burda kopuyo zaten normalde bir tasarımda tasarım altı ve üstü + css kodu diye ayırırız ama bunda sen öyle yapmayacaksın her bir sayfa için farklı tasarımdan faydalandığın için css kodlarıyla beraber her sayfanın tasarım kodunu bs de açacağın sayfaya direk yapıştıracaksın. Kaydettikten sonra bir tek sorunun olur (anlatmak istediğim nokta da buydu) ektralar yani iletişim z.defteri forum vs... bunlar tasarım içinde görünmez çünkü tasarım içinde göstermek için tasarımın altı ve üstü diye ayırman lazım bu da iki tasarımda olanaksız bi şey. Yani extraların tasarımın arasına otomatik yerleştiği için ve tasarımın sadece sayfalarda olduğu içi (altı üstü diye ayırmadan direkt sayfaya yüklediğin için) extraların boş bir alanda görünür. Beyaz bir sayfa içinde üstünde altın hiç bir şey olmaz. Sadece bs reklamı olur o kadar. Tek sorun bu olur. Bunu da anlarsın umarım. Yoksa sana özel olarak resimli veya videolu anlatmam lazım.

Smile kolay gelsin
Mesaj25.04.2010, 10:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kardeşim yönlendirmeli olmaz bu iş üstteki arkadaşımızın dediği gibi css kodunu seçecen menü gizleme kodunu koyacan sonra her sayfaya tasarım kodunu koyacan Wink

Arrow Ethical Hacker Arrow Professional Web Designer
Mesaj25.04.2010, 10:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylasim61 yazmış:
Kardeşim yönlendirmeli olmaz bu iş üstteki arkadaşımızın dediği gibi css kodunu seçecen menü gizleme kodunu koyacan sonra her sayfaya tasarım kodunu koyacan Wink

Ben farklı bir şey mi anlattım bi önceki mesajımda baştaki sadece bi öneriydi ve ayrıca orada da söyledim ama açıklayıcı olmamış şimdide açıkladım bi sorun yoktur umarım.
Mesaj27.04.2010, 13:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

çok saolun arkadaşlar.
Mesaj01.05.2010, 12:51 (UTC)    
Mesaj konusu: Süper

süper tşk Very Happy
Önceki mesajları göster: