Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj25.04.2010, 13:59 (UTC)    
Mesaj konusu: Mozilla sitemi neden bozuyor?

Sitemi ie de hazırladım.Mozillada açınca parça parça görünüyor.Mozillada da düzgün
görünmesi için bir çare var mı? İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Mesaj25.04.2010, 14:05 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Mozilla sitemi neden bozuyor?

zaguda yazmış:
Sitemi ie de hazırladım.Mozillada açınca parça parça görünüyor.Mozillada da düzgün
görünmesi için bir çare var mı? İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Dostum ie8 e göre mi ayarladın 7 ye göre mi?
Benden bi tavsiye en doğru sonuç için siteni ya ie8 e göre ayarla ama bu seferde ie6 da bozuk görünecektir. Şahsen ben ie6 ya göre ayarlıyorum bi çok siteyi ama tarayıcı farklılıklarından dolayı kayma ve bozulmalar olması normal.
Mesaj25.04.2010, 18:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

kardeş chrome dede sorun var Wink
Mesaj25.04.2010, 18:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mozilla Optimize Bakımından Gelişmiş DEğilde O Yüzden Smile
Mesaj25.04.2010, 21:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

htmlkodefe yazmış:
Mozilla Optimize Bakımından Gelişmiş DEğilde O Yüzden Smile

bunun doğruluğunu bilemeyizzz

Arkadaşlar genelde exploere kullanıldığı için doğal olarak

sitelerimizi bu broswere göre optimize ediyoruz yani ayarlıyoruz

eğer mozillada sitenizi yaparsanız bu brosvere göre optimize olur

Yani hangi brosveri kullanıyorsanız mozilla explorer opera vs vs

siteniz o tarayıcıda daha iyi hizmet verir
Mesaj25.04.2010, 23:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

sitenizin bütn tarayıcılarda optimize etmek istiyorsanız ortak kodları bılmelı ve tasarımınızı ona göre düzenlemelisiniz. Bazı kodlar mozıllada bazı kodlar explorerde ve bazılarıda diğer browserlarda çalısmaz. Sitenizdeki tasarımın dili her neyse kodları bütün browserların ortak diline göre ayarlarsanız sorun yaşamassınız.

Mesela bir tablo 500 px değerinde ise mozilla ve explorer da farklı olmakta explorer kenarları kabul etmekte mozılla etmemekte bu yuzden 8 px kayma olmakta. Ancak tablomuzu 50% gibi bi değer verirsek her iki tarayıcıya göre optimize etmiş oluruz.

Emek vermeden yemek olmaz
Mesaj26.04.2010, 07:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

@ sehrialem son derece katılıyorum

ayrıca sitenizdeki flash java kodlarıda 2 broswerin birinde mutlaka sorun yaratıyor

Daha çok toplu tasarımlarınız ve ağır yüklü gif hareketli resim vs vs gibi ağır siteyi kasan kodlar olmadığı sürece siteniz tüm brosverlerde iyi hizmet sunarrr
Mesaj26.04.2010, 14:42 (UTC)    
Mesaj konusu: cvp

Cevap veren arkadaşlarım.Paylaşım adına hepinize çok çok teşekkür ederim.
Bilgileriniz ışığında çalışmalarımı yürüteceğim.
-(Sanal-İngilizce) arkadaşım,bu acemiyi mazur gör; crome dede sorun var diyorsun.Anlayabileceğim şekilde açar mısın.
Herkese selam ve saygılar..
Mesaj26.04.2010, 14:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mozillada hazırla , mozilla charome ie ' de düzgün ÇıkaR
Mesaj27.04.2010, 11:53 (UTC)    
Mesaj konusu: cvp

Kod cu arkadaşım.Aynen senin gibi düşünüyorum.Cevabına teşekkür ederim.
Önceki mesajları göster: