Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj02.05.2010, 14:19 (UTC)    
Mesaj konusu: Yahoo büyük rakibi Google'a nasihat verdi!

İhtiyar arama motoru Yahoo, genç Google'ın iyiliği için birkaç ufak nasihat verdi...

BBC News'e konuşan Yahoo CEO'su Carol Bartz, Google'ın başının belada olduğunu söyledi ve Google'a birkaç tavsiyede bulundu.

Google'ın " aramak "tan daha fazlasını yapması gerektiğini söyleyen Bartz; " Google işlerini değişik alanlara da kaydırmazsa ileride sorunlar yaşayacak. Google yalnızca arama motoruyla tanınıyor. Bu ise bizim işimizin yalnızca yarısı, onların ise yüzde 99.9'u. Google'ın ilginç olması için her yıl Yahoo büyüklüğünde bir şirket yetiştirmesi lazım" dedi.

Bartz, Yahoo'yu ayağa kaldırmak için Microsoft'la beraber bir arama motoru ortaklığına girmişti. Ancak Yahoo CEO'su rakiplerini pek takip etmiyor ve Google'ın Android, Buzz, Chrome gezgin ve işletim sistemini ve daha birçok şeyi pek de bilmiyor gibi görünüyor.
Mesaj03.05.2010, 09:10 (UTC)    
Mesaj konusu: Selamlar!..

Bunu ilk okuğumda amma gülmüştüm. Smile

Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Mesaj03.05.2010, 10:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

google sadece arama yaptırmıyor

gmail
adsense
adwors
google buzz

gibi pekçok hizmet veriyor
Mesaj03.05.2010, 10:27 (UTC)    

Arkadaşımızda belirtmiş zaten.. Wink

Yani konuyu açan arkadaşımız. Ayrıca gmail adresi olanlar iyi bilir. Webmasterlar ve yazılımcılar için büyük bir kütüphanesi var. 3D ve 2D içinde öyle. Yani yahoo biraz olaya kör gözle yaklaşmış...
Mesaj03.05.2010, 10:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

yahoo'nun amacını anlayamadım Smile

Kesinlikle burada kendi reklamlarını yapmışlar

yoksa googlenin bu nasihatlara ihtiyacı olduğunu felan zannetmiyorum

Kendileride durumun farkındalar ayrıca googlenin arkadaşlarında dediği gibi

tarayıcısıda var diğer hizmetleride var yakında da facebook gibi bir sosyal paylaşım ağı kuracak google
Mesaj03.05.2010, 10:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

yani yahoo 'yu anlamak mümkün deil.
Mesaj03.05.2010, 13:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşın da dediği gibi bencede Yahoo'nun amacı reklam.Googlenin gerçekten kaliteli birçok servisi var ve bunun yanında bu sene piyasaya sürdüğü ''Nexus One'' cep telefonu kalitesine kalite kattı.

Belli ki amaç reklam yada Yahoo CEO'su işlerine o kadar kendini kaptırmış ki dünyadan pek haberi yok.
Mesaj03.05.2010, 14:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu CEO'nun hiç birşeyden haberi yok herhalde Smile
Google'ın yararlı bir sürü oyuncağı var Smile

sen benim mıymıy rapime keste kafanı kurban et !
Mesaj03.05.2010, 15:00 (UTC)    

bitly yazmış:
Bu CEO'nun hiç birşeyden haberi yok herhalde Smile
Google'ın yararlı bir sürü oyuncağı var Smile

Oyuncak güzel espriydi.. Smile
Mesaj03.05.2010, 15:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Google Her Zaman En İyisi Wink
Önceki mesajları göster: