Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj07.05.2010, 10:13 (UTC)    
Mesaj konusu: Tasarım altı ve üstüne mesaj eklenmiyor

Merhabalar,
Tasarım altına veya üstüne ve de navigasyon bölümünün altındaki bilgi kutucuğuna kodlar sığmıyor bu nedendir ?

Kırmızı (red) tema kullanıyorum bu bölümü değiştiremedim zaten ..
Arkaplana resim ekleyebiliyorum ..yardım edermisiniz...

bu şekilde yarım kalıyor kaydet dediğim zaman site bozuluyor mavi bir ekran kalıyor..

Teşekkürler..
Mesaj07.05.2010, 10:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

sitenin ismini editlemeden eklemişim..

mesajımı editleme şansım yok..
Mesaj07.05.2010, 11:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tarayıcınızdan kaynaklanıyor olabilir mi ..?
Mesaj07.05.2010, 11:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşım Öm Yoluyla kaç kere anlatıcam ? CSS tasarımı seçiceksin red tasarımı değil...!
Mesaj07.05.2010, 12:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kullandığın tarayıcı '' GOOGLE CHAROME '' google charome ' de bu hata mevcut başka bir explorer ile denemelisin Wink

Mesaj07.05.2010, 12:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tarayıcıyla alakası yok arkadaşlar.. Red tasarım kullanıyor... Tasarım üstü var Tasarım altı var Css niye yok diye soruyor... Onun için css tasarıma geçmen lazım..!
Mesaj07.05.2010, 15:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

yanlış anlaşılma olmasın ..Evet google kullanıyorum tasarım üstü ve altına kod ekleyemiyorum..
Mesaj07.05.2010, 15:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

html-kitabi yazmış:
Tarayıcıyla alakası yok arkadaşlar.. Red tasarım kullanıyor... Tasarım üstü var Tasarım altı var Css niye yok diye soruyor... Onun için css tasarıma geçmen lazım..!

Bence sen yanlış anlamışsın. Konuyu tekrar incelemeni tavsiye ediyorum.

Soruna gelince tahminimce tarayıcıdan kaynaklanıyordur.
Ama istersen başka bir site aç ve birde onda dene eğer sorun hala devam ederse tarayıcını değiştir.

Mesaj07.05.2010, 18:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

imagerial yazmış:
html-kitabi yazmış:

Bence sen yanlış anlamışsın. Konuyu tekrar incelemeni tavsiye ediyorum.

Soruna gelince tahminimce tarayıcıdan kaynaklanıyordur.
Ama istersen başka bir site aç ve birde onda dene eğer sorun hala devam ederse tarayıcını değiştir.
Arkadaş bana pmden red kullanıyorum sığmıyor diye msj attı.
Mesaj07.05.2010, 19:14 (UTC)    
Mesaj konusu: bende 4

bende 4 tarayıcı var:

Arrow mozilla
Arrow google chrome
Arrow opera
Arrow internet explorer 8

bende google chromeden girdiğimde seninki gibi kod sığmıyordu.
ama diğer tarayıcılarda oluyor.

diğer tarayıcıları denemeni tavsiye ederim. Wink

Mesaj07.05.2010, 19:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhabalar,
Yardımcı olan ve cevap yazan tüm dostlara sonsuz teşekkürlerimi bir borç biliyorum..
Evet söylediğiniz gibi İE ile siteyi yeniden yapılandırdım şimdi ufak yefek aayarlamalar kaldı .Mesela sayfanın en altına eklediğim resim sadece köşe resmi olarak görünüyor bunu sanırım css kodlarındaki hatadan kaynaklı..

Buna cevap yazacak olursa teşekkür ederim..

Saygılarımla..
Mesaj07.05.2010, 19:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

birmesajinvar yazmış:
Merhabalar,
Yardımcı olan ve cevap yazan tüm dostlara sonsuz teşekkürlerimi bir borç biliyorum..
Evet söylediğiniz gibi İE ile siteyi yeniden yapılandırdım şimdi ufak yefek aayarlamalar kaldı .Mesela sayfanın en altına eklediğim resim sadece köşe resmi olarak görünüyor bunu sanırım css kodlarındaki hatadan kaynaklı..

Buna cevap yazacak olursa teşekkür ederim..

Saygılarımla..

Birazdaha açarmısın ?

Mesaj07.05.2010, 21:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şimdi burada açıklamaya çalıştığım solda görülen resim aslında köşede olacaktı ve sağ taraftada olmalıydı ama sadece sağ tarafta var ve köşede değil .Ayrıca sayfa sonundaki mavi çerçeve burada görünmüyor yani sayfa bitmemiş gibi oldu ya da eklediğim resim tasarımın altına olmamalıydı ..

sitede bazı kullanıcılar tasarım vermiş ama hangi kod üste, hangisi alta ,Css kodları hangileri açıklama yapmamış herkes bu sitenin uzmanı değil ..Ben phbb2-3 ve invision sitelerini kullandığım için onlar daha farklı ve kullanımları kolaydı ..O sitelerde "resimler" ,"menüler", "navigasyon linkleri","css" ve "Html" kodları nereye eklenir "logo" ve "banner" yerlerinin başlıkları olduğu için çok kolaydı (her bedava sitenin yaptığı gibi para vermezsen daha güzellikleri kullandırmıyorlardı)

Bu sebeple şimdi site hazırlarken acemileştim..
Mesaj08.05.2010, 07:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu tasarımın orjinal hali değil galiba, tasarım üsdünde edit bazı yerler var buda tasarımı bozmanıza sebeb olmuş Wink

Mesaj08.05.2010, 09:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

Title Bölümleri Ne Dikkat Et