Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj29.05.2010, 22:15 (UTC)    
Mesaj konusu: Manga 2010 Eurovision 2'ncisi

Ülkemizi üstün başarısından dolayı kutluyorum

1 almanya
2 türkiye
3 romanya oluyor
Mesaj29.05.2010, 22:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Norveç'in başkenti Oslo'da yapılan ve 3 saat süren 55. Eurovision Şarkı Yarışması finalinde 14. sırada Türkiye'yi temsilen sahneye çıkan Manga grubu, "We Could Be The Same" adlı parçasıyla ikinci oldu.

Norveç’in başkenti Oslo’da yapılan ve 3 saat süren 55. Eurovision Şarkı Yarışması finalinde 14. sırada Türkiye’yi temsilen sahneye çıkan Manga grubu, "We Could Be The Same" adlı parçasıyla başarılı olarak salonda bulunan 18 bin kişiden büyük alkış topladı.
Sahneye stilist Mehmet Acar tarafından hazırlanan "Que" firmasının kostümleri ile çıkan Manga, koreograf Genevieve Cleary’in koreografisi ile diğer ülkelerden değişik gösteri sundu.
Yarışmadaki tek rock grubu Manga, geleneksel Türk müziği ile modern Batı müziğini karıştırarak sunduğu sahne gösterisiyle çok başarılı şov yaptı.
Sahnede robot olarak insana dönen ve vokalist Ferman’a sarılan Natalie Marrable’ın, lazer ışıkları ile donanmış giydiği 70 kiloluk kostümü, büyük ilgiyle izlendi. 55 kilo ağırlığında olan Mararable’nin, 70 kiloluk kostümünü sahnede çıkarmakta zorlanmaması da dikkat çekti.
Manga finalde, "We could Be The Same" (Aynı Olabiliriz) parçasının Belçikalı prodüktör Hans Vrancken tarafından yapılan düzenlemesi ile sahne aldı.
Bas gitarda Cem Bahtiyar, bateride Özgür Öney ve DJ Efe Yılmaz tam rock grubuna yakışan tarzlarıyla salonda coşku yarattı.
MTV müzik kanlında kullanılan büyük şovlarına özgü görüntü, sahne ve estetik anlayışı Eurovision prodüktörleri tarafından Manga’nın Eurovision sahne şovunda kullanıldı.
Oslo’nun Telenor Arena salonunda, Norveç’in resmi televizyonu NRK’nin yönetimi altında yürütülen dev televizyon şovu, dünyanın her bir yanında yaklaşık 150 milyon kişi tarafından izlendi.
23 kamera ile canlı takip edilen yarışmada, gitarda Yağmur Sarıgül’ün sıçrama hareketleri ve sol gözündeki göz yaşını andıran boya gözden kaçmadı.
Finalde 4500 adet ışık, 23 naklen yayın kamerası, 134 dev hoparlör kullanıldı. Norveç Prensesi ve Norveç’in gelecek Kraliçesi Mette Maret, yarışmayı salonda izledi.
Yarı finalin başlangıcından önce şovlarıyla programı renklendiren Fra Wallmans Saconoor grubu, ABBA gösterisinin ardından Türkiye’ye 2003’te Riga’da birincilik kazandıran "Everyway That I Can" adlı parçasıyla salonu coşturdu.

ALINTIDIR..
Mesaj29.05.2010, 23:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

siyasetin egemen olduğu herkesin komşu ülkesine oy verdiği bir yarışmaya dönüşen EUROVISION da 2. olmakta bir başarıdır. ! Tebrikler TÜRKIYE tebrikler MANGA !

Mesaj30.05.2010, 01:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

gececi ben izlerken yorgunluktan olsa gerek uyuya kalmışım :'( bana 2010 eurovisionun tekrarının linkini bulabilirmisiniz lütfen Sad
Mesaj30.05.2010, 06:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj30.05.2010, 06:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

gececi40 yazmış:

Norveç'in başkenti Oslo'da yapılan ve 3 saat süren 55. Eurovision Şarkı Yarışması finalinde 14. sırada Türkiye'yi temsilen sahneye çıkan Manga grubu, "We Could Be The Same" adlı parçasıyla ikinci oldu.

Norveç’in başkenti Oslo’da yapılan ve 3 saat süren 55. Eurovision Şarkı Yarışması finalinde 14. sırada Türkiye’yi temsilen sahneye çıkan Manga grubu, "We Could Be The Same" adlı parçasıyla başarılı olarak salonda bulunan 18 bin kişiden büyük alkış topladı.
Sahneye stilist Mehmet Acar tarafından hazırlanan "Que" firmasının kostümleri ile çıkan Manga, koreograf Genevieve Cleary’in koreografisi ile diğer ülkelerden değişik gösteri sundu.
Yarışmadaki tek rock grubu Manga, geleneksel Türk müziği ile modern Batı müziğini karıştırarak sunduğu sahne gösterisiyle çok başarılı şov yaptı.
Sahnede robot olarak insana dönen ve vokalist Ferman’a sarılan Natalie Marrable’ın, lazer ışıkları ile donanmış giydiği 70 kiloluk kostümü, büyük ilgiyle izlendi. 55 kilo ağırlığında olan Mararable’nin, 70 kiloluk kostümünü sahnede çıkarmakta zorlanmaması da dikkat çekti.
Manga finalde, "We could Be The Same" (Aynı Olabiliriz) parçasının Belçikalı prodüktör Hans Vrancken tarafından yapılan düzenlemesi ile sahne aldı.
Bas gitarda Cem Bahtiyar, bateride Özgür Öney ve DJ Efe Yılmaz tam rock grubuna yakışan tarzlarıyla salonda coşku yarattı.
MTV müzik kanlında kullanılan büyük şovlarına özgü görüntü, sahne ve estetik anlayışı Eurovision prodüktörleri tarafından Manga’nın Eurovision sahne şovunda kullanıldı.
Oslo’nun Telenor Arena salonunda, Norveç’in resmi televizyonu NRK’nin yönetimi altında yürütülen dev televizyon şovu, dünyanın her bir yanında yaklaşık 150 milyon kişi tarafından izlendi.
23 kamera ile canlı takip edilen yarışmada, gitarda Yağmur Sarıgül’ün sıçrama hareketleri ve sol gözündeki göz yaşını andıran boya gözden kaçmadı.
Finalde 4500 adet ışık, 23 naklen yayın kamerası, 134 dev hoparlör kullanıldı. Norveç Prensesi ve Norveç’in gelecek Kraliçesi Mette Maret, yarışmayı salonda izledi.
Yarı finalin başlangıcından önce şovlarıyla programı renklendiren Fra Wallmans Saconoor grubu, ABBA gösterisinin ardından Türkiye’ye 2003’te Riga’da birincilik kazandıran "Everyway That I Can" adlı parçasıyla salonu coşturdu.

gerçekten emeklerinin hakkını verilmeli Confused 1.kim olmus peki
ALINTIDIR..
Mesaj30.05.2010, 07:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

@eskidendi-78
Gereksiz alıntılar yapmayınız..

Mangaya bu başarıdan dolayı tebrik ediyorum.
Mesaj30.05.2010, 07:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

afilliyanlizlik yazmış:
gececi ben izlerken yorgunluktan olsa gerek uyuya kalmışım :'( bana 2010 eurovisionun tekrarının linkini bulabilirmisiniz lütfen Sad

http://www.eurovision.tv

bu linkte tümgörüntülere ulaşabilirsiniz
Mesaj30.05.2010, 09:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

Süper bir gösteriydi..1. olmayı hak ediyorduk.Ama komşu komşuya oy verince geriye düştük hatta öyle ki,5-6 ülkeden üst üste hiç puan alamadık !
Mesaj30.05.2010, 09:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

tebrikler manga
Mesaj30.05.2010, 09:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bazı ülkeler siyasi çatışmalar yüzünden geleneği sürdürerek bize oy vermedi.Bizi geçtim başka ülkeler içinde bu geçerli.

Dikkat ettimde,yarışmada başarıdan çok siyasi bakış açısına göre oy verildi.

Ama bu durumda bile 2'nci olmak çok büyük bir başarı.

Manga'yı bu başarısından ötürü kutlarım. Rolling Eyes

Mesaj30.05.2010, 10:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tebrikler Manga ..

www.wwe-yayin.tr.gg
Mesaj30.05.2010, 11:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

en az 8 ülke bize hiç puan vermedi...

Yunanistan
Portekiz
Hollanda
Rum Kesimi
Ermenistan
Rusya

bir kaç ülke daha var...

ayrıca almanya sevinci çok sahte ve yapmacıktı...
fikrimce hak ettik 1.liği. ama napparsın 2.likte güzel
Mesaj30.05.2010, 12:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperendesign yazmış:
en az 8 ülke bize hiç puan vermedi...

Yunanistan
Portekiz
Hollanda
Rum Kesimi
Ermenistan
Rusya

bir kaç ülke daha var...

ayrıca almanya sevinci çok sahte ve yapmacıktı...
fikrimce hak ettik 1.liği. ama napparsın 2.likte güzel
hollanda verdi die hatırlıyorum..Ben moldovadan 10 paun beklerken hiç alamadık.Hırvatistan hiç puan beklemiyodum 12 puan aldık Razz
Mesaj30.05.2010, 17:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

konu güncell